• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Jah, ezt utálom a külsőnél is. Ezért nem állítom le etetés közben sem...
Miért, mennyi ideig etetsz? Bár itt a fórumon sokan túlizgulják ezt a témát, nekem soha nem volt még belőle gondom, pedig 1-2 naponta minimum áll 1-2 órát a szűrő. De rendezgetés közben akár többet is.
A 8-9 óra leállás az már más kérdés...
 
Miért, mennyi ideig etetsz? Bár itt a fórumon sokan túlizgulják ezt a témát, nekem soha nem volt még belőle gondom, pedig 1-2 naponta minimum áll 1-2 órát a szűrő. De rendezgetés közben akár többet is.
A 8-9 óra leállás az már más kérdés...
Nem a berothadás miatt nem állítom le, hanem az újraindításnál a csőben lévő baktérium réteg egy része felszakad, és telehordja az akváriumot.
 
Nincsen gondom a le nem állítással, és így a kaja is eljut minden lakóhoz. Ennyi macera már nem hiányzik, hogy szivacsozzak is, ráadásul esőztető van.Meg igazság szerint, sokszor elfelejtettem visszakapcsolni a szűrőt, és volt, hogy egy napig állt. Jobb ez így, hidd el:D
 
Vegyél 2 Atman CF-1200-at. Jó nagy, böszme, halk. Jók a csapjai, tömítései.
Még egy kérdés. Van egy 120-as akvám , van benne egy régebbi Sicce külsőm , cca 300l/h . Tudom karcsú. A kérdés , a csövezést ellentételes oldalra , vagy azonosra kell rakni?
 
Még egy kérdés. Van egy 120-as akvám , van benne egy régebbi Sicce külsőm , cca 300l/h . Tudom karcsú. A kérdés , a csövezést ellentételes oldalra , vagy azonosra kell rakni?
Attól függ, hogy mit építesz bele. Ha felépítetted a scape-et, akkor majd figyeld meg, hogy hogyan megy benne a víz, meg a lebegő koszok merre úszkálnak. Az majd megmondja a választ.
 
Be van építve , egy 3D hátteret csináltam . A bal slsó sarkán szív és a jobb felsőn tol. De nem igazán hatékony . Megy mellette egy kicsi belső, de szerintem az röbbet forgat ( ér) .
 
Sziasztok!

Egy kérdés....az aksiban üzemel egy külső szűrő de van egy belsőm is amit csak mondjuk napközben működtetnék annak van értelme?természetesen a külső állandóan megy....
Az attól függ melyiknek mi a teljesítménye , illetve mekkora akváriumról van szó?
 
Vegyél 2 Atman CF-1200-at. Jó nagy, böszme, halk. Jók a csapjai, tömítései.
uff ez meglepett, sajna eddig nem ismertem az atman cf-1200-at, de ahogy nezem egy ar mint a tetra tec ex 1200 plus (legalabb is itt szlovenszkoban).
Mindeg azt hittem hogy eheim->tetra->jbl->tobbi a minoseg rangletra. Tervben volt ez a tetra1200plus vetele, de mar atgondolom igy.
 
Tetránál annyi előny van, hogy a csapok kivehetőek, könnyebb kivinni pucolni a fürdőkádba.
Az atmannak ahogy néztem le kell kapni a csapokat egyenként.

Viszont bár itt a fórumon tényleg Eheim-Tetra uralom van, én sem tartom rossz szűrőknek őket, és az alkatrészellátás is tök jó már hozzájuk. Nyilván picit minőségben a németek alatt vannak, de ezt kompenzálják a nagyon jó ár/teljesítmény arányukkal.
 
Sziasztok!
Tök kezdő vagyok a témában és a hétvégén vettem használtan egy 180l- es akksit. Kaptam hozzá egy Eheim 2224-es kűlső szűrőt (papíron 700l/h). Elég lehet ez anélkül, hogy megenne minket az alga, vagy inkább cseréljem nagyobbra? Szóba jöhetne még egy JBL CristalProfi e1501 1400l/h. A növények mellett szeretnénk kb 25-30 db halat is benne nevelgetni :cool:
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére