• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Szia.
Tapasztalatom nincs vele. Azért írok mégis, mert ugyan abban a cipőben jártam, mint Te
Én is ezt néztem ki a először az akimhoz amit most indítottam. Mindenhol csak jókat olvastam róla. Egy gond van vele, az ára.

Tapasztalt szaki ajánlotta nekem az Atman CF sorozatot helyette. CF1200-as tudja azt kb amit az Eheim 2273, jóval kedvezőbb áron. Atman persze nem Eheim. Kínai, de jó minőség, és van hozzá - nem aranyáron - alkatrész is ha gond lenne vele. Én végül CF 1000-et vettem a 64 literesemhez. Szinte hangtalan, bitang erős, meg vagyok vele elégedve. Ez már a harmadik Atman szűrőm és mindegyik tökéletesen működik, az első kb öt éves.

Nem lebeszélni akarlak az Eheim-ről, csak egy alternatívára hívnám fel a figyelmed ;)

Köszönöm a válaszod és a segítséged! :)
Igazából az ár nem gond, mert rászánnám, csak nem tudom milyen hangja lehet legfőképp és ugye a teljesítménye. Mivel szinte az akvárium mellett fekszem (1 méter kb) ezért a nyugalmam nekem megéri a pénzt amit ez a jbl számomra nem ad meg. :) És így gondoltam hogy akkor veszek egy profi gyártó termékéből, csak hát tudjuk hogy ami drága az nem mindig jó és fordítva is igaz néhány esetben. :) Ezért is próbálok tapasztalatokat gyűjteni róla.
 
Köszönöm a válaszod és a segítséged! :)
Igazából az ár nem gond, mert rászánnám, csak nem tudom milyen hangja lehet legfőképp és ugye a teljesítménye. Mivel szinte az akvárium mellett fekszem (1 méter kb) ezért a nyugalmam nekem megéri a pénzt amit ez a jbl számomra nem ad meg. :) És így gondoltam hogy akkor veszek egy profi gyártó termékéből, csak hát tudjuk hogy ami drága az nem mindig jó és fordítva is igaz néhány esetben. :) Ezért is próbálok tapasztalatokat gyűjteni róla.

Egy ismerősöm aki az Atmant ajánlotta ő is a JBL-ét cserélte le, mert nem tudott tőle aludni! :D
Ha nem vagy "árérzékeny", akkor az Eheim-ben nem fogsz szerintem csalódni, minőséget kapsz a pénzedért. Azt, hogy mennyire hangos, nem tudom, de csak megírja valaki aki a hálószobában tekeri vele a vizet :).
 
csak hát tudjuk hogy ami drága az nem mindig jó és fordítva is igaz néhány esetben.
Atmant, és korábbi klónjait én is tudom ajánlani. Bár én vájt fülű vagyok, és az Evolution 2212-es hangját is hallottam, (ez most az Atman 3338). Eheim szerintem annyival nem jobb mint amennyivel drágább.Én az előbbit cseréltem egy Eheim prof3-asra , takarítás szempontból nagyon jó, de ezen is sorjásak a műanyagok mint a kínain, ráadásul törnek is. Csere meg egy vagyon, eltörtek a békazár fülei a 2080-asomon, és 24 ezer egy új vödör. Ha újra kezdeném a szűrőcserét, akkor inkább vennék egy másik ilyen kínait.
 
Utoljára módosított:
Nekem van egy 2073, kb 1,5 méterre alszom tőle semmi hangja, takarítani pofon egyszerű. Egy titka van a gépnek az Eheim spray azzal fújni kell és nincs para, nem törik az adapter ha rendesen van kenve és a tömítések sem öregednek el ha fújva vannak. Szépen teszi a dolgát már kb 2-2,5 éve.
 
2075 volt nálam, szobában ágytól 1,5 méterre bútorban és simán lehet aludni tőle. (volt hangja, de csöndben sem zavart)
Többféle belső és külső szűrőm volt, hangra eddig az eheim vezet. Atmanról hallottam jókat, de voltam egy üzletben és meghallgattam egy működő 3338-at és nem nyerte el a tetszésem.
Ha teheted menj el valahova és hallgasd meg a működő szűrőt, utána dönts. Én ezt tettem.
 
Egy ismerősöm aki az Atmant ajánlotta ő is a JBL-ét cserélte le, mert nem tudott tőle aludni! :D
Ha nem vagy "árérzékeny", akkor az Eheim-ben nem fogsz szerintem csalódni, minőséget kapsz a pénzedért. Azt, hogy mennyire hangos, nem tudom, de csak megírja valaki aki a hálószobában tekeri vele a vizet :).
Nem lenne a gondom a JBl 901 szűrőmmel mert jól dolgozik, jó a vízforgatása is, de búg mint a fene és a csöveken rendesen lehet érezni a rezonanciát amit gerjeszt. Árérzékenység van természetesen mert itthon keresem én is a napi betevőmet kétkezi munkával, de a pihenés csendben azért megérné. :)
Atmant, és korábbi klónjait én is tudom ajánlani. Bár én vájt fülű vagyok, és az Evolution 2212-es hangját is hallottam, (ez most az Atman 3338). Eheim szerintem annyival nem jobb mint amennyivel drágább.Én az előbbit cseréltem egy Eheim prof3-asra , takarítás szempontból nagyon jó, de ezen is sorjásak a műanyagok mint a kínain, ráadásul törnek is. Csere meg egy vagyon, eltörtek a békazár fülei a 2080-asomon, és 24 ezer egy új vödör. Ha újra kezdeném a szűrőcserét, akkor inkább vennék egy másik ilyen kínait.
Köszönöm a válaszod, csak nem sorozatgyártási hibák, a szűrők többsége szinte műanyag, műanyag dolgokban azért mindegyikben benne van hogy eltörnek. Én is meghallok mindent, még egy légy zümmögés is felébreszt szóval tudom miről beszélsz :D
Nekem van egy 2073, kb 1,5 méterre alszom tőle semmi hangja, takarítani pofon egyszerű. Egy titka van a gépnek az Eheim spray azzal fújni kell és nincs para, nem törik az adapter ha rendesen van kenve és a tömítések sem öregednek el ha fújva vannak. Szépen teszi a dolgát már kb 2-2,5 éve.
Köszönöm, hasznos volt az írásod, egyre jobban biztos vagyok akkor a döntésemben.
2075 volt nálam, szobában ágytól 1,5 méterre bútorban és simán lehet aludni tőle. (volt hangja, de csöndben sem zavart)
Többféle belső és külső szűrőm volt, hangra eddig az eheim vezet. Atmanról hallottam jókat, de voltam egy üzletben és meghallgattam egy működő 3338-at és nem nyerte el a tetszésem.
Ha teheted menj el valahova és hallgasd meg a működő szűrőt, utána dönts. Én ezt tettem.
Sajnos a közelben semmi nincs ahova el tudnék menni hallgatózni, a kisállatkereskedésekben nincs semmi ilyesmi, körényekem még csak akváriummal foglalkozó egyének sincsenek szoval totális csőd az egész környék és megye. De azért bíztató hogy sok közül az eheim teljesített a legjobban hang terén. Köszönöm természetesen neked is a segítséged!
 
Sziasztok!
112L-es vegyes akváriumhoz milyen külső szűrőt vegyek. Nincs co2, nincs erős fény. Low tech.
Köszi
 
Szia!

Ezeket kellene tisztázni:

- Mennyi hal van/lenne benne? Ha túl lesz telepítve a világ összes szűrője sem lesz elég :).
- Talaj milyen? Mennyi? Biológiai szűrés fontos része.
- Mennyi növényt tervezel?

Általános szabály szerint ekkora akiba nem árt egy 10 literes szűrő, 1000 l körüli vízforgatással.

Alapvetően két megközelítést tudok elképzelni:

1. Mi a célod ,mit szeretnél elérni? Ezekhez kell igazítani a technikát és minden mást.
2. Mennyi anyagi kereted van rá? Abból mit lehet kihozni?
 
Szia!

Ezeket kellene tisztázni:

- Mennyi hal van/lenne benne? Ha túl lesz telepítve a világ összes szűrője sem lesz elég :).
- Talaj milyen? Mennyi? Biológiai szűrés fontos része.
- Mennyi növényt tervezel?

Általános szabály szerint ekkora akiba nem árt egy 10 literes szűrő, 1000 l körüli vízforgatással.

Alapvetően két megközelítést tudok elképzelni:

1. Mi a célod ,mit szeretnél elérni? Ezekhez kell igazítani a technikát és minden mást.
2. Mennyi anyagi kereted van rá? Abból mit lehet kihozni?


Hello!
Egy Tetra ex800 plusra gondoltam. Nem sok növény van benne, hal kb 25db.
 

Attachments

  • 20161126_162150.jpg
    20161126_162150.jpg
    106.7 KB · Megtekintések: 1
Tetra ex800 jó lehet, de a gyári bio ball-t én kicserélném hatékonyabbra (pl matrix trop), abból tömnék bele annyit, amennyi fér a szivacsok után. Így a szűrő biológiai hatásfokát nagyban javítani tudod.


Köszi
Nem lesz nagy az áramlás? Az egyik helyen azt mondták,hogy nagy lesz hozzá. Néuzem még a 600-ast, arra azt mondták,hogy kicsi lesz,mert idővel csökken a teljesítmény.
 
Köszi
Nem lesz nagy az áramlás? Az egyik helyen azt mondták,hogy nagy lesz hozzá. Néuzem még a 600-ast, arra azt mondták,hogy kicsi lesz,mert idővel csökken a teljesítmény.

800 l/órás névleges teljesítménye van (amiből levesznek a szűrőanyagok) 112 literre.

Csak összehasonlítás kedvéért: nálam Atman CF 1000 szűri a 64 literesemet 1350 l/órával, igaz nálam levesz a külső reaktor is valamennyit és nem túl nagy az áramlás.

A csapokkal is tudsz játszani valamennyit, ha mégis soknak találnád.

Én ekkora akiba bemernék tenni nagyobbat is ;)
 
Van aki tetra 1200-at használ ekkorában, de még egy eheim 2075-öt is bátran betennék. (mármint 112L-be)

Nem lesz nagy az áramlás?
Nem. Sőt, határ eset.
http://www.greenaqua.hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato

szerk.:
Nincs co2, nincs erős fény. Low tech.
De mégis mit nyersz egy bika szűrővel, hiába low-tech az aki? Nagyobb szűrési mozgástér, szép, tiszta víz, nagyobb időintervallumok két szűrőpucolás között, stb.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. Erősen hasonló kérdés, de Co2-vel ( hi-tech? :)

112L Green Aqua Micro Macro iwagumi szerű sziklás növényes lesz ( elecharis parvula, vivipara, echinodorus tenellus) 6cm Manado, alatta JBL táptalaj. Világtás 96 W 6500K.
Jelenleg egy Tetra 800asom van Siporax-Matrix-Biorio-Seachem Purigen-Perlon töltettel. Ez mellé tennék egy Tetra 700ast második szűrőnek.

Kérdéseim:
elég lesz így a szűrés? A második szűrőbe is ugyanez a töltet? Hogyan helyezzem el a ki és befolyókat? egymással szembe vagy egy oldalra?
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy járható megoldás-e egy belső szimpla víz pumpával kinyomni a vizet egy zárt előszűrőbe, és onnan vissza az akváriumba. Ilyesmire gondoltam:

upload_2016-12-15_16-59-59.png

54 literes akváriumhoz lenne, a belső szűrő néha fura hangokat ad, így már kezdek gondolkodni egy cserén, de nem tetszik a belső szűrő, külső szűrőre nincs pénz, és egy vízpumpát még mindig könnyebben rejtek el egy növény mögött mint a batár belső szűrőt. A fenti képen látható cuccba meg lehetne tenni akármilyen szűrőanyagot, a kérdés hogy milyen teljesítményű pumpa kellene hogy ezen keresztül vissza is nyomja a vizet, a lehető legkisebb emelési magasságra törekedve. Ha egyáltalán van ennek értelme...
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy járható megoldás-e egy belső szimpla víz pumpával kinyomni a vizet egy zárt előszűrőbe, és onnan vissza az akváriumba. Ilyesmire gondoltam:

View attachment 22424

54 literes akváriumhoz lenne, a belső szűrő néha fura hangokat ad, így már kezdek gondolkodni egy cserén, de nem tetszik a belső szűrő, külső szűrőre nincs pénz, és egy vízpumpát még mindig könnyebben rejtek el egy növény mögött mint a batár belső szűrőt. A fenti képen látható cuccba meg lehetne tenni akármilyen szűrőanyagot, a kérdés hogy milyen teljesítményű pumpa kellene hogy ezen keresztül vissza is nyomja a vizet, a lehető legkisebb emelési magasságra törekedve. Ha egyáltalán van ennek értelme...
Gondolj csak bele: egy kis gikszer, anyag fáradás, leugrik a visszafolyó, s, a motor nyomja kifile a vizet. 100% az elázás lehetősége.
Külső szűrőnél csak 50%.?
Spórold meg a pénzt, a köztes megoldások sosem hozzák azt, amit elvársz. 20000 Ft-ért már jó szűrőt kapsz.
 
Utoljára módosított:
Gondolj csak bele: egy kis gikszer, anyag fáradás, leugrik a visszafolyó, s, a motor nyomja kifile a vizet. 100% az elázás lehetősége.
Külső szűrőnél csak 50%.?
Spórold meg a pénzt, a köztes megoldások sosem hozzák azt, amit elvársz. 20000 Ft-ért már jó szűrőt kapsz.

Sajnos a közeljövőben semmi esély a külső szűrőre. :( Egyébként igen erre én is gondoltam, de végül is ez egy külső szűrőnél is előfordulhatna. Illetve ahogy nézem ez 1.8 liter szűrőtérfogatot jelentene, ami még mindig kevés lenne az akvához. Akkor marad a remény, hogy amíg nem lesz jobb szűrőm addig nem hal meg a belső. :D
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy járható megoldás-e egy belső szimpla víz pumpával kinyomni a vizet egy zárt előszűrőbe, és onnan vissza az akváriumba. Ilyesmire gondoltam:

View attachment 22424

54 literes akváriumhoz lenne, a belső szűrő néha fura hangokat ad, így már kezdek gondolkodni egy cserén, de nem tetszik a belső szűrő, külső szűrőre nincs pénz, és egy vízpumpát még mindig könnyebben rejtek el egy növény mögött mint a batár belső szűrőt. A fenti képen látható cuccba meg lehetne tenni akármilyen szűrőanyagot, a kérdés hogy milyen teljesítményű pumpa kellene hogy ezen keresztül vissza is nyomja a vizet, a lehető legkisebb emelési magasságra törekedve. Ha egyáltalán van ennek értelme...
Ezt már én is néztem. Viszont ez sem olcsó. Ha jól láttam majdnem 7 ezer forint. Persze ha a távolkeletről rendeled akkor nyilván olcsóbb. Szerintem egy 54 literes aksihoz lehet 10-12 ezer forintért használt, de jó szűrőt kapni. Szerintem se reszkírozz. Kicsit spórolj és vegyél külső szűrőt.

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Ezt már én is néztem. Viszont ez sem olcsó. Ha jól láttam majdnem 7 ezer forint. Persze ha a távolkeletről rendeled akkor nyilván olcsóbb. Szerintem egy 54 literes aksihoz lehet 10-12 ezer forintért használt, de jó szűrőt kapni. Szerintem se reszkírozz. Kicsit spórolj és vegyél külső szűrőt.

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről

Igen, végül is ez sem olcsó, tekintve hogy gondolom erősebb pumpa is kéne hozzá, ami szintén 6-7 ezer. Na jól van meggyőztetek, elvetem akkor ezt a dolgot. :)
 
Back
Oldal tetejére