• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Szerintem is jól döntöttél! ;)
Azert kicsit kutakodtam, mert nem hagy nyugodni a dolog. :D Nezzetek csak, ez a kep egy kulfoldi forgalmazo oldalarol szarmazik:

b555fe5e17ab3e7b8a390d87a2333d63.jpg

Ezek szerint nem vagyok annyira egyedul az otlettel. A cel persze egy normalis kulso szuro. De azert nagyon kivancsi lennek egy ilyen megoldas hogy muzsikalna. Ha szuro terfogatot nezzuk, megallna helyet szerintetek? Egy belso szuro terfogatat boven veri az 1.9 literevel.
 
Sziasztok! Segítséget kérnék. 120x45x45 hightech akváriumoz van egy Eheim 2275 szűrőm. Még nem üzemel. Ugyanezzel a paraméterekkel mi a tapasztalat? Skimmer? Vagy meg kell duplázni? Gondolkodom egy overflow boxon. Vagy elég a meglévő? Előre is köszi
 
Sziasztok! Segítséget kérnék. 120x45x45 hightech akváriumoz van egy Eheim 2275 szűrőm. Még nem üzemel. Ugyanezzel a paraméterekkel mi a tapasztalat? Skimmer? Vagy meg kell duplázni? Gondolkodom egy overflow boxon. Vagy elég a meglévő? Előre is köszi
Szerintem hightech akváriumhoz kevéske lesz. Nálam 200l-re működik az elődje(2075) ugyanazt tudja, mint a tied szűrésben. És egy 2213-as ketyeg mellette. Most úgy látom elégséges a szűrésem.:)
Érdemes olvasgatni GA ajánlását a témában.:http://www.greenaqua.hu/green-aqua-szuro-valasztasi-tajekoztato
A skimmer meg valószínű, hogy kell majd.(y)
 
Szerinted az áramlás miatt kell a kettő szűrő vagy a biológiailag aktív felület nagysága miatt? Lávakö lesz bőven az akváriumban.
 
ATMAN AT-3336S külső szűrőről mi a véleményetek? 54 literes low tech-hez. Pár adat:

Ûrtartalom: 7,5 liter
Hasznos szûrõtérfogat: 3,9 liter
Teljesítmény: 750 l/h
Fogyasztás: 10W
 
ATMAN AT-3336S külső szűrőről mi a véleményetek? 54 literes low tech-hez. Pár adat:

Ûrtartalom: 7,5 liter
Hasznos szûrõtérfogat: 3,9 liter
Teljesítmény: 750 l/h
Fogyasztás: 10W

Nálam a 3335 dolgozik 54 literben, jól teszi a dolgát, jó lesz a 3336s. ;)
 
Az ott előszűrő. De nem a nyomóágban van, hanem a szívóágban.
Főleg mechanikus tisztításra használatos. :)
 
Az ott előszűrő. De nem a nyomóágban van, hanem a szívóágban.
Főleg mechanikus tisztításra használatos. :)
Értem.
Van egy Tetra 800 as szűrőm ami most is üzemel. Van itthon még egy Tetra 400 as is. Azt be rakhatnám elő szűrőnek? Nem gyengülne a teljesítménye nagyon? Egyáltalán elbírná így?
 
Felesleges összekötni. Romlana a teljesítményük esetleg.
Használd külön-külön, ha van rá lehetőséged.:)
Mekkora medencét szeretnél szűrni?
 
Felesleges összekötni. Romlana a teljesítményük esetleg.
Használd külön-külön, ha van rá lehetőséged.:)
Mekkora medencét szeretnél szűrni?
Egy kis 45 literest.+ ki-befolyót nem szeretnék az aksiba.
Csak egy ötlet volt. Nincs gondom vele csak ha már van akkor gondoltam beiktatom.
Igaz amúgy sincs nagyon hely a szekrénybe már.
 
Hogyan tudnál külső szűrőt üzemeltetni ki és befolyók nélkül?;):)
Pluszba még nem szeretnék!
Ha a másik szűrőt is beüzemelném rendesen akkor lenne még egy szett az aksiba.
Ezért gondoltam, hogy a mostani körre kötöm rá előszűrőnek ahogy írtad.
 
Nem lenne a gondom a JBl 901 szűrőmmel mert jól dolgozik, jó a vízforgatása is, de búg mint a fene és a csöveken rendesen lehet érezni a rezonanciát amit gerjeszt.
Bár régebbi a kérdésed de ha még nem oldódott meg,minden jól működik csak a hangja nem hagy nyugton, akkor ne ugorj neki egy másik vételének amiről nem sok véleménnyel tudnak szolgálni. Mivel új ha megveszed biztosan halk lesz, Egy darabig. A jbl is az volt. Takarítsd ki, zsírozd le és nem lehet hangja csak ha a tengely kopott vagy a rotor. Ezek cseréje olcsó és a szűrő nagyon jó minőségű. Nekem 2 db van és a hangja nulla. Egyszerűen semmi. Ha mindenképpen cserére adtad a fejed az más kérdés. Gondold át ha csak nem újabb konstrukciót tervezel.
 
Back
Oldal tetejére