• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Szigeti Garnizon

Tengeri sárkány. A tűhalfélék családjába tartozik (rokona a csikóhalnak).
Megnéztem: fogságban nem igazán tudják szaporítani, tartani is inkább csak a profi akváriumokban tudják (mondjuk amit a helyszinen édesvizi akvárium címén láttam az alapján mi vagyunk a profik és nem Ők :)).
Védett, de legálisan 10-15k $-ért lehet hozzájutni.
Szóval ilyet sem fogok tartani.
 
Kicsit, de nem nagyon Offtopic : Itt a többi kép a tengeri sárkányok helyéről, ami konkrétan Georgia Aquarium, ami jelenleg állítólag a világ 2. legnagyobb akváriuma (volt első is, de a kinaiak lepipálták).

Sajnos nagyon sok kiállítási rész inkább gyerekeknek szóló ismeretterjesztésről, oktatásról szól, illetve a nagyobb méretű jószágok vannak előtérben.
Az édesvízi szekció pedig kifejezetten kiábrándító volt számomra.

A teljes album: https://1drv.ms/v/s!AuI2W4ise-EYkv96TGj4L5eqojhC3Q

Az alábbi videó lányoknak tökéletes, magas cukiságfaktorral:
https://1drv.ms/v/s!AuI2W4ise-EYkv96TGj4L5eqojhC3Q

És hogy itt is legyen kép:
-hzMxZKICnXjLiNNWTF0AiAKz5pH6UC4fV-Ndl5w_NtMBtj2pDFecdxr_MsA?width=768&height=1024&cropmode=none.jpg

Ilyen jószágot is tarthatnánk otthon:
-YXHjBiGb4fKl6xOnwf5j-8xKuyGvGEtacp7IoxHwFLwIgzgbIFRZtaqA_lg?width=768&height=1024&cropmode=none.jpg
 
Helyzet:
Beüzemelésre került a 2. Chihiros RGB.
40932536345_ac8962f670_b.jpgP4150043 by Lajos Szabo, on Flickr

Nem kell félni, az alacsony vizszint csak karbantartáskori állapot:
40932538035_6d716fb7b7_b.jpgP4150041 by Lajos Szabo, on Flickr


A skimmer felesleges, ki is vettem mióta mennek a meleg miatt a felszinfújó ventik, de a technika oldalon meg bekerült az új vezérlés dobozom. Kicsit csökkentette a kábelrengeteget:
26963116367_312e2c0123_b.jpgP4300217 by Lajos Szabo, on Flickr
26963113007_b32854b53c_b.jpgP4300219 by Lajos Szabo, on Flickr
 
A lakók jól vannak, ma is láttam két petés anyukát. Sajna Pinikkiók közül (4 db volt) már egy hónapja csak egyetlen egyet látok egyidőben.
A 2 megmaradt otó elvan, remélem hosszútávon számíthatok rájuk.

Pár kép: (ez egy kicsit sötét a blackwater por miatt. De mind a borarasok mind a petés CRS-k egyből előjöttek egy kis blackwater kezelésre).
41830819141_0f4bac5fe2_h.jpgP5010223 by Lajos Szabo, on Flickr

41788914472_c314183e5f_h.jpgP5010022 by Lajos Szabo, on Flickr

41830798561_e761574c7f_h.jpgP5010017 by Lajos Szabo, on Flickr

Idegenek közt:
41830803551_c5f5c7ff9b_h.jpgP5010006 by Lajos Szabo, on Flickr

Tumultus:
40932534565_76f4e114ee_h.jpgP4220204 by Lajos Szabo, on Flickr
 
Utoljára módosított:
A növénytároló/karantén.
26963124537_4b146cca40_b.jpgP4010026 by Lajos Szabo, on Flickr

Sajnos valami átcsúszott a karanténon, azt hiszem planaria, de nem vagyok biztos. Túl kerek formája van. Lehet hogy valamilyen csiga?
Mindhárom akvában van belőle:

41830800811_9feeeecb7d_h.jpgP5010016 by Lajos Szabo, on Flickr

Kinagyítva:

upload_2018-5-1_19-58-46.png
 
Pajzscsiga. Ártalmatlan, csak csúnya tud lenni, ha nagyon elszaporodik. Nagyobbra nem nő. Szétnyomod az üvegen, és a garnélák a többit elintézik. ;) Nekem a kezdetekkor volt rengeteg, most elvétve akad 1-2 darab. Nem bántottam őket, kikoptak.
 
Mire jutottál a pajzscsigákkal? Eltűntek vagy felszaporodtak?

Azt az egy pinokkiót látod még?

Annyi már nálad a CRS, lassan gondolkodhatsz egy 100 liter fölötti akváriumban is!;)
 
Mire jutottál a pajzscsigákkal? Eltűntek vagy felszaporodtak?

Azt az egy pinokkiót látod még?

Annyi már nálad a CRS, lassan gondolkodhatsz egy 100 liter fölötti akváriumban is!;)

Megvannak a pajzscsigák, többen is.
Az egyetlen Pinokkió még megvan, lehet hogy szerzek be neki még társakat (mondjuk az új GA meglátogatatása alkalmával).
A 2 otó is megvan, néha napokra eltűnnek szem elől. És legtöbbször együtt mozognak. De szerintem Ők is tehetnek róla hogy az üveget nem nagyon kell pucolnom belülről.

A szűrőből takarítás után kijövő barna bacicsomókkal érdemes foglalkozni (leszívni), vagy pont jó csemegék a garniknak?
Másik akvához páromnak is lenne beleszólása :nailbiting:!
De ahelyett hogy egy óriási CRS-s akvát (pl. lásd fenntebb az Atlantai akvárium ;)) tartanék, inkább elkezdem a régi 30l Nanoban a Kardinálisok tartását.
 
A kardinális jó választás.
Látványos, jópofa garnélák a fehér kesztyűs lábaikkal, ráadásul Máténak hála, már csapvízre átállított, beakvarizált fajtája is forgalomban van.
Viszont a 30 liter ott is igen hamar karcsúnak fog bizonyulni!;)
 
Kardinális szünetel a meleg miatt. valamilyen megoldást kell találnom, a nem klimatizált tetőtéri dolgozószobába az aqua hűtésére.
Valószínűleg ezt a nyarat az aqua kardinálisok nélkül éli túl, és tudom monitorozni a hőmérsékletet (legalább jó stabil lesz a víz és a szűrés).
 
Na, igen kérem, ezt pontosan így kell csinálni!(y)
Én szilikon jégkockatartóba rakok pár forrázott levelet, aztán mikor lefagyott kinyomogatom egy zacskóba, dobozba. Kisebb helyet foglal, könnyebb porciózva felolvasztani később.

Dió és eperfa levelét elég kiszárítani a napon, aztán télen, mikor leforrázod, szépen visszakapja az eredeti ízét, méretét.
 
Dió és eperfa levelét elég kiszárítani a napon, aztán télen, mikor leforrázod, szépen visszakapja az eredeti ízét, méretét.
Tudomásom szerint, nem a napon szoktak szárítani, ne kérdezd hogy miért, de azt tudom hogy a dohányt meg a gyógy növényeket, sötétebb helyeken szokták szárítani.:);)
 
Tudomásom szerint, nem a napon szoktak szárítani, ne kérdezd hogy miért, de azt tudom hogy a dohányt meg a gyógy növényeket, sötétebb helyeken szokták szárítani.:);)

Nos, én otthon kiterítem újságra vagy bedobom egy nagy dobozba, de akinek van erkélye, terasza, kertje, gondolom ott gyorsabb és egyszerűbb a napon, de ezek szerint nem.:rolleyes:
 
Back
Oldal tetejére