• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Széltető - Weathertop

Ha már a heti fotó elmaradt, egy kis helyzetjelentés: Sajnos úgy tűnik a három hét DSM nem volt elég ahhoz hogy a talajban kialakuljon a megfelelő bacikultúra, elég erős diatom támadásom van, de ezt már az évek alatt megszoktam, 10 amanoval és három otoval védekezem, de ahoz az szintén lenni szokott, az amanok nem viszik túlzásba a takarítást... 23-24 fokos víz, 100-as TDM, full RO, nem értem mi kéne még nekik. Ha nem javul a helyzet, lehet csinálok egy Black Out-ot, ami ugyan a diatomra nem jó, ellenben múltkor is akkor az amanok kedvet kaptak a takarításhoz és teljesen elintézték a diatomot. Meglátjuk mi lesz :)
 
Ha már a heti fotó elmaradt, egy kis helyzetjelentés: Sajnos úgy tűnik a három hét DSM nem volt elég ahhoz hogy a talajban kialakuljon a megfelelő bacikultúra, elég erős diatom támadásom van, de ezt már az évek alatt megszoktam, 10 amanoval és három otoval védekezem, de ahoz az szintén lenni szokott, az amanok nem viszik túlzásba a takarítást... 23-24 fokos víz, 100-as TDM, full RO, nem értem mi kéne még nekik. Ha nem javul a helyzet, lehet csinálok egy Black Out-ot, ami ugyan a diatomra nem jó, ellenben múltkor is akkor az amanok kedvet kaptak a takarításhoz és teljesen elintézték a diatomot. Meglátjuk mi lesz :)

Megpróbálhatod, hogy adsz nekik egy picit enni.

Egy jó sörci mellett te is szívesebben állsz neki a kényszermunkának :)
 
Nos... már a blackout se tett túl jót a növényeknek se az élő állománynak, viszont most egy hétig nem voltam itthon, és arra jöttem haza sajnos hogy a teljese akvárium szétrohadt. A parculát és a Lileanoplis úgy-ahogy túlélte, semmi más, úgyhogy ez a project most teljesen meghiúsult. Nem tudom egyenlőre mi tévő legyek. K*rva sok az Aquasky is
 
Sajnálom, nagyon jól indultál. A DSM miatt meg külön gyöngyszeme a fórumnak. Tényleg esélytelen már? Ez esetben se csüggedj, így tovább (csak jobban ;))
Aquasky sima DC csatlakozós, nem? Így az adapter és a led közé mindenféle barkács nélkül beköthetsz egy megfelelő dimmert, ha soknak találod a fényt. Ez már fillérekért beszerezhető dolog. Ebben azért kérj megerősítést. Nem a garancia miatt mondom, mert ez egy "nyomtalan" művelet, hanem a ledek élettartama miatt, bár én nem tudom elképzelni, hogy kihatna (negatívan) az élettartamra vagy teljesítményre.
 
Már kiszedtem a növények nagy részét. De nem csüggedek :) Holnap vagy holnapután veszek új növényeket, betelepítem, és megint csinálok egy DSM időszakot. Változás annyi lesz hogy Elatine helyett most Parvulát fogok használni, az jobban bírja a strapát.
 
Úgy-úgy. Scape marad, vagy találtál benne hibát? :)
Van benne hiba persze, de ekkora rombolást nem akarok csinálni. Újratelepítem növényekkel, kap egy fél centi réteg Powdert, de ennyi, a köveket nem bántom. A versenyakvárium terv alapból ugrott, ez is inkább örömakvárium lesz :) Legyen szép dísze a szobának (tehát ne legyen rohadt algás, az nekem már bőven elég :D )
 
Feladni tilos ugyebár. :)

Kiszedtem az elrohadt növényeket, leszedtem a talaj felső fél centis rétegét, arra szórtam friss Amazonia Powdert, és megküldtem az akváriumot 5 doboz sűrű Tropicás Parvulával, 1 doboz Stauval hátulra Acival és oldalra egy kis vörössel, Alternanthera reineckii-vel. :) Minden erőmet beleadom, ebből még akváriumnak kell lennie, ha itt feladnám semmi értelme nem lenne akvakertészkedni. Keep fighting!
 
Nos... már a blackout se tett túl jót a növényeknek se az élő állománynak, viszont most egy hétig nem voltam itthon, és arra jöttem haza sajnos hogy a teljese akvárium szétrohadt. A parculát és a Lileanoplis úgy-ahogy túlélte, semmi más, úgyhogy ez a project most teljesen meghiúsult. Nem tudom egyenlőre mi tévő legyek. K*rva sok az Aquasky is
Szia! Lehet tudni, hogy mi okozta a rohadást? Egy 27 literes nanót tervezek DSM-mel indítani, bár nálam lesz stem is bőven az Aquasky miatt.
 
Back
Oldal tetejére