• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Path between Dragon(stones)

Eltelt két hét a black out óta.
Utána közvetlenül napi 4 órát világítottam, aztán fokozatosan emeltem az időt, most napi 6 óránál vagyok.

A black out legfontosabb tapasztalata, hogy az ecsetalgától eltekintve a többi alga ellen hatásos. Fontos tapasztalat még, hogy black out után a szűrőt ki kell tisztítani, hogy az elpusztult algák ne maradjanak a szűrőben és ne terheljék a vizet. Ez megtörtént a black out után egy héttel, mikor arra lettem figyelmes, hogy habzik a víz....
Algafronton az ecsetalga ellen Easy Carbo-t alkalmazok: vízcserekor a vízszint fölé kerülő köveket ecset használatával Carbo-val leecsetelem, illetve a víz alatt maradó részeken a napi Carbot lekapcsolt szűrő mellett fecskendővel az érintett területre fecskendezem, aztán 5 perc után újra indítom a szűrőt. Az így kezelésbe vett ecsetalga elszürkül és még pár nap után eltűnik.

Viszont pechemre a mostani héten 5 és fél órás áramszünet volt nálunk (Budapest, XVIII. kerület)....és a szünetmentes is lemerült. Ezt is másképp kell megoldanom, csak a külső szűrőt rakom a szünetmentesre, a világítás nem annyira fontos. ...és nagyon remélem, hogy a 21. században nem fordul elő túl gyakran ilyen hosszú áramszünet. Tehát az áramszünet után tegnap újra kitisztítottam a szűrőt :)

A Helena csigák szerintem szaporodtak, mert egy kicsi példányt is észrevettem, sikerült is lefotóznom. A képen is látható parvula szál és az Amazonia szemcsék mellett jól látható, milyen kicsi.

Jól megnyírtam a stem növényeket is, a letoppolt részeket pedig visszaültettem, hogy sűrűbb legyen majd a hatás. A Ludwigiát sikerült olyan rövidre visszavágnom, hogy a fő kőcsoport mögötti részen a kövek jelenleg kitakarják...De a korábbiak alapján olyan gyorsan nő, hogy napok kérdése és újra látható lesz :)
A parvula az akvárium bal oldalán továbbra is elég ritkás, nem nagyon látom rajta, hogy fejlődne, sűrűsödne....Kevés lehet a fény (jó, a jelenlegi 6 óráról tudom, hogy kevés)? A tápozás és a szén-dioxid az előírtak szerint megy.
A rotala is szépen növekszik. Nála azt figyeltem meg, hogy a tetején lévő, fényhez legközelebbi levelek enyhén rózsaszínessé kezdtek válni.

Jöjjenek a képek! :)

1. Kicsi Heléna
36972838512_59bc15922a_o.jpgIMG_0475 by Richard Buki, on Flickr

2. Az akvárium jelenleg
36972837072_e1a3cfca4c_o.jpgIMG_0476 by Richard Buki, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Eltelt újabb két hét :)

Az ecsetalga elleni küzdelem, úgy tűnik, sikeres volt! :) Kb. 1 hónap alatt sikerült megszabadulnom tőle: vízcserekor a kiálló kövekre ecsettel vittem fel a tömény Easy Carbo-t, a víz alatti részeken pedig naponta, amikor amúgy is adagoltam volna az Easy Carbo-t, fecskendőből közvetlenül az ecsetalgás részekre fecskendeztem (persze leállított szűrő mellett, majd kb. 5 perc után a szűrőt újra indítottam). Ezt követően pár nap alatt az ecsetalga kiszürkült és pár nap alatt el is tűnt. :) Biztos vagyok benne, hogy ehhez a jelenleg az akváriumban szorgoskodó 30 db Amano garnéla is jelentősen hozzájárult!

A parvulát továbbra sem értem... Szemből nézve, az akvárium bal oldalán nagyon gyér, nem nagyon akarja kitölteni a szabad felülelet...míg a középső részen, ahol csak Colorado sand van, ott pedig megjelent pár kósza szál... Még kap pár hetet és ha nem történik semmi, akkor veszek 1-2 doboz parvulát és beültetem! :)

Most készítettem pár fotót felülről is, hogy lehessen látni, milyen kevés a hely a kövek és a hátfal között, itt igen jó szolgálatot tesz a Dennerle 45 cm-es csipsze (https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-csipesz-xl-ultetocsipesz-45-cm-egyenes-vegu.html)

Jöjjenek a képek!

37426490005_b92272df8e_o.jpgIMG_0491 by Richard Buki, on Flickr

37237221226_659e132b88_o.jpgIMG_0490 by Richard Buki, on Flickr

37426487535_b1084fccac_o.jpgIMG_0494 by Richard Buki, on Flickr

36574325204_b1ffb60c47_o.jpgIMG_0489 by Richard Buki, on Flickr

36614672953_63c19659d8_o.jpgIMG_0488 by Richard Buki, on Flickr
 
Sziasztok!

Sajnos az akváriumot időhiány miatt nem tudtam megfelelően karban tartani. Ezért kértük a GA-s barátok segítségét, hogy próbáljuk megmenteni az akváriumot, amiről videó is készült:

Végül tavaly év végén szétszedtem az akváriumot és egy új elrendezéssel, berendezéssel indítottam újra.

Kérem az adminok segítségét, hogy ezt a naplót a befejezett naplók közé helyezzék át.
Köszönöm!
 
Sziasztok!

Sajnos az akváriumot időhiány miatt nem tudtam megfelelően karban tartani. Ezért kértük a GA-s barátok segítségét, hogy próbáljuk megmenteni az akváriumot, amiről videó is készült:

Végül tavaly év végén szétszedtem az akváriumot és egy új elrendezéssel, berendezéssel indítottam újra.

Kérem az adminok segítségét, hogy ezt a naplót a befejezett naplók közé helyezzék át.
Köszönöm!
Van egy topic ahova az ilyen kéréseket lehet írni. Ott mindig megcsinálják. Ha itt kéred azt ritkán.
https://www.akvakertesz.hu/threads/naplo-atnevezesi-athelyezesi-keresek.3801/page-15

Nekem 8-15 perc között van a heti akva karbantartási idő 330L-nél. Ez a vízcserét jelenti. Ennyi kell az algamentes élvezethez. Ennyi nem fér bele hétvégén?

Ebben nincs tápozás hal etetés mert az 2-3 perc naponta.

Nagy szűrőtakarítás és nyírás akár negyedévente az egy másik téma. Azt lehet halogatni.
 
Back
Oldal tetejére