• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sügérből növény, avagy elcsábításom "tragédiája"

38. nap

@Pecás kartárs ötlete következik! egy kis folyékony carbo helyileg alkalmazva.
első alkalommal kicsit félreértettem az adagolást :) (iszonyat idétlen tudok néha lenni) 1 decihez adtam 2 dl ro vizet és helyileg befecskendeztem
2 óra múlva ez történt:

46217117054_71e3373a4f_b.jpgDSC_1362 by Bence Tóth, on Flickr

legalább valami változott!
 
Itt tartok most, a 41. napon...

Ezt tettem:
- vettem 100 db amano garnélát, 11 db sziámit, 6 oto-t (csak a sziámikkal vagyok megelégedve, a többi delikvens meglehetősen passzív)
- új lily pipe-okat tettem a befolyókra - mint kiderült, eddig nano-hoz való dennerle pipe-ot használtam (facepalm)
- megnyírtam a lotus-t, már nagyon árnyékoltak a felső levelek
- pár napja adagolom az easy carbo-t
- fény 6 óra/nap, kicsit felemeltem, most kb 45 cm-re van a vízfelszíntől
- co2 sárgáig (állatok bírják...)
- po4, kno3 adagot duplájára emeltem

Értékek:
pH - 6,5
gH - 10
kH - 7
Fe - 0,4
PO4 - 2
NO3 - 25-30
NO2 - 0,2 (tegnap óta emelkedik)
NH4 - <0,05 (sosem mértem többet)
TDS - 317

Ha még van kedvetek a témával foglalkozni:
Mi történik most az akvában? A carbo adagolása után rögtön megindultak a stemek és más növények is. Miért?
Meddig adagoljak még carbo-t?
Kicsit opálos lett a víz? Carbo miatt?
NO2 emelkedett. Carbo miatt dögölhetnek a szűrőbacik?
A CO2-vel lehet gond? hiába sárga a drop checker, nem jó a flow? Hogyan lehet mérni a CO2 szintet drop checkeren kívül?
Áramlásra csak annyi a mondás, hogy minden növény mozogjon, vagy van szofisztikáltabb instrukció?
Fenti értékek rendben vannak?
TDS mitől szökött az égbe? Eddig 150 körül mértem. RO vizem 4-es.

Köszönöm előre is!
 
Itt tartok most, a 41. napon...

Sokan adagolnak fél adag carbo-t CO2 mellett, én is.
Szerintem a nitrát kicsit magas.
A sok carboval lehet adtál a szűrő baciknak és a pusztulás miatt opálos.
Ez pontosabb, mint a drop checker, e-szerint van elég CO2 a vízben. https://akvakertesz.hu/threads/a-misztikus-co2-tablazat-mennyi-co2-kell-az-akvariumba.4176/
Már pár hete megírtam neked, hogy seiryu köveid vannak, amik keményítenek. Főleg CO2 adagolással.
A foszfát egészségtelenül sok így a halakra nézve.
 
Foszfat nitratod nagyon magas szerintem. Mennyit adagolsz? Dropcheckerben milyen folyadek van? Blackouttal es Carboval csak tunetileg kezelsz, az alapproblema nincs megoldva.
 
Én a javasolt adagnál kb. másfélszer több Excell carbot adok nap mint nap. Kb. 10ml lenne a javasolt 360 literhez én 15 ml adok. Senkinek, és semminek semmi baja, garnélák szaporodnak, a CO2 kb. 3-4 bubi/másodperc. Dropchecker szép lime zöld mire a lámpa felkapcsol. Előtte kb. három órával indul ekkor sötétzöld a színe. Tehát a CO2 mellé szerintem adhatod a Carbo-t. Növények is szeretik főleg az Excell carbo jó nagyon véleményem szerint. Ezt az elhalt mennyiségű algát mechanikailag is próbáld szedni, takarítani nap mint nap, mert nagyon sok. Rengeteg időt nyersz vele ha besegítesz a takarító brigádnak te magad is. Szűrőt is figyeld mert valószínű oda is megy be bőven az elhalt algából és tömíti. Jó lesz ez csak pucold és pucold az algacsomókat magad is. (csipesz, fogkefe, vékony slaggal leszívni stb.) Ugyan ilyen volt nekem is anno, de rendbe jött!
 
Sokan adagolnak fél adag carbo-t CO2 mellett, én is.
Szerintem a nitrát kicsit magas.
A sok carboval lehet adtál a szűrő baciknak és a pusztulás miatt opálos.
Ez pontosabb, mint a drop checker, e-szerint van elég CO2 a vízben. https://akvakertesz.hu/threads/a-misztikus-co2-tablazat-mennyi-co2-kell-az-akvariumba.4176/
Már pár hete megírtam neked, hogy seiryu köveid vannak, amik keményítenek. Főleg CO2 adagolással.
A foszfát egészségtelenül sok így a halakra nézve.
Szerintem az nem Seiryu, kökereskedesben/tüzep azt nem fog nagyon kapni, de ettöl meg lehet, hogy kemenyitenek. Hasonloakat neztem en is egy kökereskedesben, ott azt mondtak, hogy kemenyiti a vizet.
 
Szerintem az nem Seiryu, kökereskedesben/tüzep azt nem fog nagyon kapni, de ettöl meg lehet, hogy kemenyitenek. Hasonloakat neztem en is egy kökereskedesben, ott azt mondtak, hogy kemenyiti a vizet.

Szívesen vennék ilyen szép "nemseiryu" köveket "nem1-1,5e/kg-ért" Tudtok esetleg elérhetőséget? bocs az offért
 
NO2 emelkedett. Carbo miatt dögölhetnek a szűrőbacik?

A nagy mennyiségű elhalt alga is okozhatja szerintem - plusz terhelés a baciknak. Ha nem adagolod túl a carbot, nem lesz semmi bajuk a szűrőbaciknak.

Áramlásra csak annyi a mondás, hogy minden növény mozogjon, vagy van szofisztikáltabb instrukció?

Akkor jó az áramlás erőssége, ha max. csak lengedeznek a növények. Fontos az is, hogy körbe forduljon a víz az akvában, ne legyenek holt terek, pangó részek.
 
Szívesen vennék ilyen szép "nemseiryu" köveket "nem1-1,5e/kg-ért" Tudtok esetleg elérhetőséget? bocs az offért
Nem kioktataskent irtam, Bence maga irta korabban, hogy nem Seiryu kövek.:) De egyebkent ugyan valoban nagyon hasonlit ra, de sötetetebb, szinte kekes-fekete, jellemzö feher erezettseggel. Szerintem a Seiryu texturaltabb is.
 
Foszfat nitratod nagyon magas szerintem. Mennyit adagolsz? Dropcheckerben milyen folyadek van? Blackouttal es Carboval csak tunetileg kezelsz, az alapproblema nincs megoldva.

hát, az alapproblémára én is kíváncsi lennék... remélem, csak "new tank syndrome" a legtöbb gond, és idővel majd beállnak a dolgok, most még sok minden instabil, leginkább az agyam

a po4 kicsit csalóka, pont adagolás után mértem, a valóság közelebb áll az 1,2-höz. Milyen szintet kéne céloznom? és no3-ból?
nitrát meg csak megy lejjebb, ahogy a szűrő jobban beérik

drop checkerben sima GA-s folyadék van
 
hát, az alapproblémára én is kíváncsi lennék... remélem, csak "new tank syndrome" a legtöbb gond, és idővel majd beállnak a dolgok, most még sok minden instabil, leginkább az agyam

a po4 kicsit csalóka, pont adagolás után mértem, a valóság közelebb áll az 1,2-höz. Milyen szintet kéne céloznom? és no3-ból?
nitrát meg csak megy lejjebb, ahogy a szűrő jobban beérik

drop checkerben sima GA-s folyadék van


Oszinte leszek veled, ez az alga fajta es mennyiseg 41. nap utan szerintem nem az inditasbol adodik. Szuresed meg mindig a regi vagy van amr uj szuro anyag?

Nwm tudom mi a jo ertek es mashogy lovom be a foszfat ertekemet, szerintem erre nincs alapszabaly. En ugy lovom be a foszfatot hogy ne legyen zold pont algam, es ehhez a szinthez allitom a nitratot.
 
Oszinte leszek veled, ez az alga fajta es mennyiseg 41. nap utan szerintem nem az inditasbol adodik. Szuresed meg mindig a regi vagy van amr uj szuro anyag?

Nwm tudom mi a jo ertek es mashogy lovom be a foszfat ertekemet, szerintem erre nincs alapszabaly. En ugy lovom be a foszfatot hogy ne legyen zold pont algam, es ehhez a szinthez allitom a nitratot.

Egyelőre nem változtattam a szűrésen - kivárom a 3 hónapot, amit javasoltak, ez lassabban érik be a vödrösöknél. Nem fogok minden áron ragaszkodni hozzá, de gondoltam egy próbát megér ez a megoldás.
amúgy a diatóma azóta teljesen eltűnt és a növények is szépen megindultak
most a nitritet figyelem, szeretném, ha eltűnne
 
valamilyen puhatestű jelent meg az akvában
1-2 milliméter, lapos fehér pötty, mint egy pici csiga, mozdulatlan, de egyre több van belőle

tudjátok mi lehet?
köszi
 
Pajzscsigára tippelek. Ártalmatlan, csak csúnya, ha nagyon elszaporodik. Egy idő után magától is el tud tűnni, amúgy lehúzod szivaccsal, plasztik kártyával az üvegről, vagy csak szétnyomod.
72581
 
Back
Oldal tetejére