• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Shades of the Mushroom Trees

Nagyon ott van! Olyan mint egy kis ékszerdoboz ;). Büszke lehetsz rá, nagyon tetszik :thumbup: .
 
Köszi srácok! :)
viktorlantos said:
Borzalmasan nem szeretem ezt a blau lámpát, de ebben a tuning beállításban az utolsó képen eladtad nekem :lol: :thumbup:

Nagyon szép fotók ismét.... :clap: :thumbup:

Én is utálom a Blau lámpákat. A 4-ből amit birtokoltam ez az egy nem ment tönkre csodával határos módon, íhy hát használom tovább. De a többi 3 külön-külön majdnem megrázott legalább haláluk napján :lol:

Egyébként közben a Tungsramboltos embertől megtudtam, hogy az olyan 18 wattos ízzó ami bele való nem sztenderd, nem is létezik, csak a Blaunál :p Ehh... szép.

De ha ilyen reklámfotóik lennének azt hiszem én is bedölnék nekik másodszor is :lol:
 
Gyönyörű ez a kis zöld kocka! Az emers képek meg nagyon ütősek lettek :thumbup:
 
Tegnap vízcserénél láttam egy nagyon fiatal galaxy porontyot :thumbup: A szűrő szívóágán van háló de szerintem a flow mindenképp erős nekik. Remélem azért pár darab megmarad... bár most hogy hamarosan szétszedem az akit...
 
Na,Andris!
Gratulálok,akkor ezek szerint tényleg nagyon jól érezhetik magukat! :thumbup:
Nem rossz,annak ellenére,hogy eddig nem nagyon akvarizáltál! ;)
 
Jaja, köszi én is örülök. Csak hát elég rosszul időzítették a gyerekeket tényleg. Január környékén újra lesz építve az aki :/
 
HAC - 27. hely

shades-6.jpg


Teljesen elégedett vagyok. Mindkét akváriumom bent van a mezőny első felében :) Nekem ez egyenlőre tökéletesen megfelel.
 
Gratu Andris itt is ;) A víz feletti világ neked jobban fekszik, de a víz alattival sincs szégenykezni valód :thumbup: :clap:
 
Andris gratula! :thumbup: Az a mi nagy piszok szerencsénk, hogy wabi verseny még nincs Mo-n! :D esélyünk sem lenne... :mrgreen:
 
Köszike! Ezeket tényleg nem tartom rossz helyezéseknek egyébként. Ha 3-mal vagy 4-el kezdődne a nevezésem száma akkor annyira nem örülnék, de így ez tök jó. Kevesebb mint két év akvarizálás után szerintem ez nem rossz eredmény. Egyáltalán nem akvarizáltam előtte.

Most azért azt tervezem hogy visszaugrok a vízbe is. Ebből az akiból csinálok egy érdekes kis dolgot. Ma fejlesztettem tovább a korábbi ötletem, tetszeni fog nektek ezt biztosra veszem, csak meg ne előzzön valaki :twisted:. De ezt most inkább titokban tartom egy ideíg, hagyom kiforrni ;) Úgyis naplózom majd... A következő scapek nagyon átgondoltak lesznek, szinte teljesen megvannak a fejemben, úgyhogy már csak ezért sem érzem rosszul magam.

Január vége felé újraindítás :thumbup:
 
Ma kikapcsoltam a 18W-os Blau lámpát az aki fölött, és visszavettem a CO2-t. Nem is annyira azért mert elkezdett az aki megint algásodni, hanem inkább azért mert készítem az akit a halálára :( Úgy voltam vele, hogy minek menjen full gőzzel és növelje a költségeket, ha úgyis vége a versenyeknek és egy hónapja van hátra.

Kis szomorúság van bennem minden aki szétkapás előtt. Egy scape, ha nem is fenomenális, de nagyon az emberhez tud nőni és soha sem lehet ugyanolyan mégegyszer szétszedés után.

Egyébként a stemek kivételével minden növényen az öregedés jelei látszanak, és az aki már egyáltalán nem olyan egészséges mint régen. Gyorsabb a kosztermelődés pedig már csak a halak töredéke van bent. Nem nagyképűségből mondom, de ez nem miattam van. Szépen volt karbantartva mindig. Én a talajt hibáztatom a minőségromlásért. Egy több mint 1 éves iszapos, fülledt Manadoról beszélünk. Szerintem tényleg senki se vegyen ilyen talajt, borzalmas. A GA boltban gyakran látom, ahogy a hobbit most kezdő kertészek viszik haza a 10 kg-s zsákokat, pedig Vikék mindig elmondják hogy nem javasolják. Nem érdemes. Még a homokot is jobb választásnak tartom én is használtam korábban, mert abba legalább könnyebb ültetni, és a fórumon több gyönyörűséget látunk full homok aljzattal. Persze az is iszaposodik. Egy evidencia: mindenkinek az Amazoniát ajánlom. Már egy kezdő is képes kezelni az új Amazonia típusokat, csak egy kicsit kell utánaolvasnia itt a fórumon. Higyjétek el megéri minden fillérét az a talaj, akkor is ha nem versenyakit építetek! Sokkal tovább bírja mint a Manado, az ára meg nem csak azért magasabb mert ADA, hanem mert a Manadoval ellentétben ebben van tápanyag és a gyártása drágább, de ez a kertészek és a növények javára szolgál

A JBL AquabasisPlusal egyébként nincs nagy gondom, az van a Manado alatt és a növényeken (főleg a crypto-n) láthatóan jól végezte a dolgát egy ideig. De már rég kifulladt az is.... Olyan 8-9 hónapig bírta aztán látszott a növényeken, hogy már nem annyira biztosít tápanyagforrást.

Nps ennyi. Ez így most kijött belőlem :)
 
Boldog új, CO2-ben gazdag új évet minden akvakertésznek! :lol: :D :D :thumbup: :thumbup:
 
BUÉK Schruz Mester!

Hát sajnálatos pedig nagyon jól sikerült az aki :thumbup: , de egy restart mindig izgalommal tölti el az embert, a készülődés , sok elmélkedés az kompozícióról, na meg az újraépítés-berendezés öröme azért kárpótol!
Amit a talajról írtál tökéletesen igazad van, az ADA talajok kilométerekkel előzik meg a többi talajt, igazán csak akkor értékeli az ember amikor elkezdi használni! Pár éve még én is manadót használtam, aztán ahogy jött, úgy ment is a háztól! Utána Amazonia, majd Africana , jelenleg is ezt használom, soha nem cserélném le, az előnyeit, pozitív tapasztalataimat pedig hosszú sorokban írhatnám ide!

Sok sikert az új akihoz , a Tőled megszokott profi alkotást várjuk a naplóban!

Üdv:w-rig!
 
BUÉK neked is! :thumbup:

És most hogy az új év elindult bevásárlom a pop corn mennyiséget, remélve, hogy sok érdekes és izgalmas növényes őrületet látunk majd tőled idén is. :p :thumbup:
 
viktorlantos said:
BUÉK neked is! :thumbup:

És most hogy az új év elindult bevásárlom a pop corn mennyiséget, remélve, hogy sok érdekes és izgalmas növényes őrületet látunk majd tőled idén is. :p
:thumbup:
Biztos vagyok benne,hogy abban nem lesz hiány! :lol:
 
viktorlantos said:
BUÉK neked is! :thumbup:

És most hogy az új év elindult bevásárlom a pop corn mennyiséget, remélve, hogy sok érdekes és izgalmas növényes őrületet látunk majd tőled idén is. :p :thumbup:
ZaCK said:
viktorlantos said:
BUÉK neked is! :thumbup:

És most hogy az új év elindult bevásárlom a pop corn mennyiséget, remélve, hogy sok érdekes és izgalmas növényes őrületet látunk majd tőled idén is. :p
:thumbup:
Biztos vagyok benne,hogy abban nem lesz hiány! :lol:

Hehe, köszi, hát remélem így lesz. Azért érdemes nézegetni a UKAPS-ot is mert nagyon nívós kis emersed dolgaik vannak mostmár nekik is. Mondjuk tradícionális értelemben vett wabi kevés van azt tényleg leginkább én vittem oda is. Van pár grandiózus projekt most tervbevéve, Apám is úgy néz ki rendel egy elég szemrevaló cuccot tőlem, de egyelőre csak ennyit ízelítőnek, legyen majd újévi meglepi ;)
 
schruz said:
viktorlantos said:
BUÉK neked is! :thumbup:

És most hogy az új év elindult bevásárlom a pop corn mennyiséget, remélve, hogy sok érdekes és izgalmas növényes őrületet látunk majd tőled idén is. :p :thumbup:
ZaCK said:
viktorlantos said:
BUÉK neked is! :thumbup:

És most hogy az új év elindult bevásárlom a pop corn mennyiséget, remélve, hogy sok érdekes és izgalmas növényes őrületet látunk majd tőled idén is. :p
:thumbup:
Biztos vagyok benne,hogy abban nem lesz hiány! :lol:

Hehe, köszi, hát remélem így lesz. Azért érdemes nézegetni a UKAPS-ot is mert nagyon nívós kis emersed dolgaik vannak mostmár nekik is. Mondjuk tradícionális értelemben vett wabi kevés van azt tényleg leginkább én vittem oda is. Van pár grandiózus projekt most tervbevéve, Apám is úgy néz ki rendel egy elég szemrevaló cuccot tőlem, de egyelőre csak ennyit ízelítőnek, legyen majd újévi meglepi ;)

Jól hangzik,de már új év van! :mrgreen:
 
Nos, ma lett vége ennek az akváriumnak

Egy szomorú kép a végére.

araguia_flower-6.jpg


:( :(

De az új projekt jó lesz nagyon ha sikerül (nagyon remélem, mert egy rendhagyóbb megoldás kell hozzá) :) :)

Nos részemről itt a vége ennek a naplónak, köszönöm a hozzászólásaitokat és a bíztatást!
 
Back
Oldal tetejére