• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Shades of the Mushroom Trees

Az akváriumaimat mostanában elhanyagolom. Legalábbis a naplózásukat. Had kérjek ezért tőlük és tőletek is elnézést. :p Mostanában az emersed világ kötött le, de most majd megint igyekszem visszaeröltetni magam a víz alá.

Az aki van egyébként. Szép, és a növényeknek semmi baja, de még mindig van fonál és ecsetalgám. Nem óriási mennyiségben de azért engem zavar közelröl Pedig már egy csapat Amano is segít. Nem tudom eldönteni pontosan mi a baj. Egy dolgot gyanítok. Mióta CO2 palack csere volt, a réz tűszelep nem tartja teljesen egyenletesen a bubik számát, és sokszor kell feljebb vagy lejjebb tekerni, így a CO2 beoldás nem olyan egyenletes mint korábban. Nektek mik a tapasztalataitok a réz tűszelepekkel? Újítsak be egy komolyabb szelepre?

Még a világítás lehet gond talán. Mondjuk egész nyáron, 10h-t világított 70W, de lehet vissza kéne venni 8h-ra.

Éééés, most miközben írom a postot, jutott eszembe még valami, és egyre inkább ezt látom problémának. Amikor bekerültek a Tigrisek, egy harisnyát húztam a szűrő szívó ágára, és az rendszeresen eltömődik, és csökkenti a flowt. Minden egyes vízcserénél le kell tisztítanom, hogy a szűrő visszanyerje teljes erejét. Én hülye... nem is értem miért nem ez jutott esembe legelőször... Venni fogok a harisnya helyett egy spéci védő hálót erre a célra és megnézük mi lesz.
 
Szia schruz!

Harisnyából milyet használsz?
Van térdfix, harisnya is necc apró lyukú, nekem az van a garnéláknál a belső szűrőre húzva.
Első ránézésre nagyon sűrű, kifeszitve viszont 2x2mm-es lyukak láthatók rajta.
Harisnya boltban 3-500ft.
 
Sajnos, fogalmam sincs Kavicsos barátom, barátnőmtől "loptam" amit találtam. De nagyon pici lyukú. Tegnap levettem és a flow végre a régi. A tigrisek meg mostmár menjenek a fenébe, úgysem jönnek elő, ennyi erővel a szűrőben is lehetnek. :lol: Nem, nem... azért nem. Pénteken szerzek spéci fémhálós védőt és felrakom valahogy.

Tegnap megvolt az utcsó nyírás fotózásig. Szerintem sikerült. Legalábbis az aki nagyjábol úgy néz ki most ahogy szeretném, hogy kinézzen, úgyhogy kicsit esélyessebb, hogy új képek mennek a HAC-ra. 5-6 nap és fotózható állapotba kerül.
 
Emers HM és moha "virág" :)


hmmoha-1 by András Tündik, on Flickr

hmmoha-2 by András Tündik, on Flickr

Gyerekek. Rájöttem, hogy eddig miért nem voltak élesek a fórumra feltöltött képeim egy ideje... Photoshopban, exportnál rajtamaradt a képeken egy kis blur a "Save for web and devices" parancs alatt. Ez a webes grafikáknál azért jó mert ez is csökkenti a fájl méretét kicsit. De ebben az esetben ez katasztrófális eredménnyel járt eddig :p Én hülye, figyelmetlen GERONIMO... de most megoldottam. Mostantól én is szebb képeket fogok feltölteni Nektek ide. Már amennyire a fényképező engedi.
 
schruz said:
Photoshopban, exportnál rajtamaradt a képeken egy kis blur a "Save for web and devices" parancs alatt. Ez a webes grafikáknál azért jó mert ez is csökkenti a fájl méretét kicsit. De ebben az esetben ez katasztrófális eredménnyel járt eddig

Andris Andris.... ;) Tartsunk workshopot? ;)

Nagyon szépek a fotók :thumbup:
 
viktorlantos said:
schruz said:
Photoshopban, exportnál rajtamaradt a képeken egy kis blur a "Save for web and devices" parancs alatt. Ez a webes grafikáknál azért jó mert ez is csökkenti a fájl méretét kicsit. De ebben az esetben ez katasztrófális eredménnyel járt eddig

Andris Andris.... ;) Tartsunk workshopot? ;)

Nagyon szépek a fotók :thumbup:
Szégyenlem magam hüpp hüpp :cry: :p
 
Akkor megnyugodtam végre,azt hittem,hogy az én monitoromban van a hiba..nem,hanem az ön készülékében! :D
Hihetetlenül sokkal jobbak a képek..örülök,hogy sikerült kiküszöbölni a hibát végre..és csak annyit a végére,hogy ... na jó,nem leszek szemét!Inkább megtartom magamnak! :lol: :twisted:
Szóval gratulálok még egyszer a szuper fotókhoz! ;)
 
ZaCK said:
Akkor megnyugodtam végre,azt hittem,hogy az én monitoromban van a hiba..nem,hanem az ön készülékében! :D
Hihetetlenül sokkal jobbak a képek..örülök,hogy sikerült kiküszöbölni a hibát végre..és csak annyit a végére,hogy ... na jó,nem leszek szemét!Inkább megtartom magamnak! :lol: :twisted:
Szóval gratulálok még egyszer a szuper fotókhoz! ;)

Mit akartál mondani? :) Tényleg nem is sejtem :)
 
Ma megvolt a HAC fotózás. Lóri segítségével minden szépen, gond nélkül lezajlott ;) Köszi Lóri, és a forralt bort is!

Viszont azt hiszem erről az akimról nem sikerült az AGA-s képeknél jobbakat készíteni úgyhogy azok mennek szerintem HAC-ra is. Jobb volt egy kicsit az akkori hangulata az akinak.
 
Jó móka volt!Ha nem mennek semmilyen versenyre a képek,amiket lőttünk,azt sem bánom! ;) :mrgreen:
 
Mty0018 said:
schruz said:
Jobb volt egy kicsit az akkori hangulata az akinak.

Tán bíz megsínylette a wabi kusa őrületet? ;) :lol: (természetesen a legjobb értelemben)
Hehe :) Nem... Minden gőg nélkül azt kell azért mondanom, hogy nem, most is tetszik az aki és foglalkoztam vele azért rendesen. Csak azon a képen jobban el volt találva minden részlet. Az inkább volt verseny állapot.

ZaCK said:
Jó móka volt!Ha nem mennek semmilyen versenyre a képek,amiket lőttünk,azt sem bánom! ;) :mrgreen:
Jó volt bizony, kár hogy sietnem kellet színházba. Bocsi mégegyszer. A darab jó volt egyébként ;)
 
Szerintem ez már lassan megszokott lesz nálunk,hogy mindig valamelyikünk siet,úgyhogy nem para! ;)
Tényleg,nem is kérdeztem,a cserekor kiderült,hogy hány kilós palackod van végül is? :D
 
Benevezve a HAC 2011-re.

A kép amit szerdán csináltunk és ami végül NEM ment el HAC-re


shadesofthemushroomtrees-1 by András Tündik, on Flickr

Szerintem így is szép még az aki, de a legtöbb része egyértelműen jobban néz ki az AGA-s képen.

Az akvárium több mint egy éves már. Hamarosan szét lesz szedve és egy szép kis Iwagumi lesz a helyén. Már nagyjából megvan a fejemben a elrendezés és a növények ;) De azért ez még pár hónap múlva lesz csak.
 
Borzalmasan nem szeretem ezt a blau lámpát, de ebben a tuning beállításban az utolsó képen eladtad nekem :lol: :thumbup:

Nagyon szép fotók ismét.... :clap: :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére