• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Semmi extra

Beültettem a növényeket, feltöltöm az akváriumot vízzel. Sikerült félretenni 60 liternyi akváriumvizet egy hordóban, abban működött eddig a Tetra 1200 plus szűrő is. Mivel bejáratott szűrővel és érett akvárium vízzel indítok, nem számítok kezdetben Semmi extrára. A növényeknek kell majd egy kis idő, amíg legyökereznek. 1-2 hét és már valamit mutatni is fog.
3 növény van benne, ami nem biztos hogy megmarad:
Parvula mini
Myriophyllum guyana
Cyperus helferi.
Ebből 2 háttér növény, ha nem marad meg, a helyére Hemianthus micranthemoide kerül. Ha valaki eddig nem ismerte ezt a növényt, akkor most már tudja, miért nevezik az akvakertészek röviden HM- nek.
20220612_143526.jpg
 
Utoljára módosított:
Beültettem a növényeket, feltöltöm az akváriumot vízzel. Sikerült félretenni 60 liternyi akváriumvizet egy hordóban, abban működött eddig a Tetra 1200 plus szűrő is. Mivel bejáratott szűrővel és érett akvárium vízzel indítok, nem számítok kezdetben Semmi extrára. A növényeknek kell majd egy kis idő, amíg legyökereznek. 1-2 hét és már valamit mutatni is fog.
3 növény van benne, ami nem biztos hogy megmarad:
Parvula mini
Myriophyllum guyana
Cyperus helfery.
Ebből 2 háttér növény, ha nem marad meg, a helyére Hemianthus micranthemoide kerül. Ha valaki eddig nem ismerte ezt a növényt, akkor most már tudja, miért nevezik az akvakertészek röviden HM- nek.
Az Aci mini tuti megmarad és fejlődik a szűrőhomokban. Még a Füvészkertben volt. :)
Hát a Bolbit tegnap elhozhattad volna. Arra is raktak volna ikrát a Coryk.
 
Akvárium feltöltve, szűrő elindítva, Seachem Prime ,Seachem Excel, Dennerle All in One táp adagolva.
Innen indultunk
20220612_153915.jpg
Hátsó sor: Rotala szines, Rotala zöld, Palustris, Myrio, Cyperus helferi.
Közép: Microsorum, Cryptocoryn barna, Bolbitis. A barna színű Cryptocoryn elé végig Lobelia Cardinalis minit ültettem.
Eleje: Cryptocoryn parva, Buce, Anubias, Parvula mini, Buce, Hydrocotyle verticilata.
Akvárium:80x35x40 cm 112 liter
2x18w t8 fénycső
Tetra ex 1200 plus
Kvarchomok, homok talaj
Buce, Microsorum, Bolbitis-Dragon kőre kötözve(varrócérnával).
60 liter érett akváriumvízzel indítva, a többi csapvíz S. Prime-al kezelve.
Érdekesség kedvéért írom le, hogy, a hátsó sorban a stem(szálas) növényeket egyenként,szálanként ültettem, nem pedig csokorban. Egy videóban láttam, hogy így ültetik, kíváncsi vagyok lesz-e észrevehető változás emiatt.
 
Utoljára módosított:
Még annyi, hogy elkezdtem pakolni az akváriumba a lávaköveket,de nem igazán sikerült semmi tetszetőset összehozni. Végül félredobtam mindent és így lett ez a berendezés, fa és kő nélkül. Csak kisebb Dragon kövek vannak benne, amire a kötözős növényeket tettem.
Szóval no scape, Holland tipusúnak nevezhető berendezés lett.
 
Ma vissza raktam a halakat: 3 Géb, 3 harcsa. Ide kerültek a Hógolyó garnélák és az Utolsó Amano garnéla.
Az akváriumba ugyanaz a talaj került be, ami az előzőbe volt, a 112 literből 60 liter beállt akváriumvíz, a szűrő pedig az akváriumvízben folyamatosan működött míg az új akváriumot berendeztem.
A Crimumról(vizihagyma) levettem egy pici hajtást és azt még elültettem. A gébek pedig már rendezkednek, keresik a helyüket. Lehet, hogy berakok nekik 3 db követ, hogy meg tudják maguknak csinálni a kis fészküket.

20220613_204836.jpg

Zöldsávos törperabórát vagy Galaxy razbórát szeretnék majd ide később.
 
A kis akváriumba 5 Helena csigát tettem be. Remélem vegyes csapatot sikerült elhozni.
A nagy akváriumba tegnap elindítottam a co2 rendszert és esőztetőt tettem be. Kitakarítottam a szűrőt is. Teszek majd a szívó kosárra szivacsot, mert már pár nap után vagy 6 db garnélát szedtem ki a szűrőből.
 
20220622_222158.jpg
Indítás óta a Palustris és a Lobelia növényeken látható növekedés.
A Rotaláknak még kell minimum egy hét míg metszeni tudom, de azokon is vannak új hajtások, csak még picik. A co2-t is csak azért kötöttem be, hogy a növények gyorsabban fejlődjenek.
 
Back
Oldal tetejére