• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Sziasztok!

Tudom hogy mindig a kínai bolttal jövök, lásd viszosvászon abrosz parkettavédőnek, de én azt a csúszásgátló gumit szoktam használni amit a gyerekeknek szoktak odacuppantani (tapadókorongos) a kád aljára. Utána 5 perc alatt lecsöpög és garantáltan nem gyűrődik a lefolyó víztől.
Mi is azt használunk kisebb méretű akvárium takarításkor, de ha nincs akkor bármi jó ami védi a mázat!

AmegA
 
Sziasztok!

Lassan (kb. 2 hét) tényleg eljön a napja, hogy útjára indíthatom első növényes akváriumomat. Nem bírtam tovább várni és szombat délután elkezdtem építkezni. Hajnali 2-ig makettoztam:) de nem jutottam a végére. Mondjuk nem is volt cél mert nem hajt a tatár... Az alépítmény kész, ezt már nem szeretném bántani, de a további részhez meghallgatnék ötleteket, meglátásokat.
Fényképes beszámoló:

Követ mostam, főztem, sütöttem:)
View attachment 522641 by Péter Rith, on Flickr

Alapanyagok:
View attachment 522652 by Péter Rith, on Flickr

Első lépések. ( A kövek alá rakott hungarocell táblák ugye nem rohadnak be idővel a vízbe? Remélem nem gáz, hogy azzal emeltem!?)
View attachment 522663 by Péter Rith, on Flickr

Talaj betöltése a szélekre.
View attachment 522674 by Péter Rith, on Flickr

Táptalaj behelyezése.
View attachment 522685 by Péter Rith, on Flickr

ADA porok beszórva.
View attachment 522696 by Péter Rith, on Flickr

Homokozás.
View attachment 522707 by Péter Rith, on Flickr

"A" oldal:
View attachment 522719 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5227210 by Péter Rith, on Flickr

Felülnézet:
View attachment 5227311 by Péter Rith, on Flickr

"B" oldal:
View attachment 5227412 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5227513 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5227615 by Péter Rith, on Flickr

Valami hasonló a cél a végére:
View attachment 5227720180312_154716 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 52278növények by Péter Rith, on Flickr

SAVAZZATOOOK!!!! :)

Szia.
Remélem még nem késő de a képeket elnézve a hungarocellen lévő táptalaj felett igen vékony rétegbe van csak aljzat, azzal később gond lehet ha feljön.
 
Sziasztok!
Hogy mindenki megnyugodhasson, de legfőképp én, a hungarocell nagy részét kioperáltam az üvegből! Leszedtem a talajt mindaddig míg el nem értem a táptalajhoz. A nagy kő vonalában végigvágtam, majd óvatosan kiszedtem a hungarocellt. Töltöttem még be egy kis táptalajt és jó vastagon lefedtem. Így hungarocell csak a nagy kőcsoport alatt maradt, attól viszont már egyáltalán nem félek. Tovább építettem a scapet, amit elterveztem meg tudtam csinálni. Pár finomítást még tervezek eszközölni de valami hasonlóra gondoltam úgy érzem!
A nagy követ SBS ragasztóval tervezem a végén rögzíteni a biztonság kedvéért, de mivel ez még nem történt meg SAVAZZATOK bátran:)

Hungarocell kivágva:
View attachment 523643 by Péter Rith, on Flickr

+táptalaj
View attachment 523654 by Péter Rith, on Flickr

"A" oldal:
View attachment 523665 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 523676 by Péter Rith, on Flickr

"B" oldal:
View attachment 523687 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 523698 by Péter Rith, on Flickr

Közeliek:
View attachment 523709 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5237110 by Péter Rith, on Flickr

Felülnézet:
View attachment 5237212 by Péter Rith, on Flickr
 
Az A oldal szemből van?

Ahogy nézem semmi emelkedése nincs a talajnak hátrafelé, így sokkal kisebb a térérzet. Meg nekem nagyon kilóg - szó szerint- a főkő, túl magas a többihez képest. De ez szerintem csak nekem szúrja a szemem. Én raknék mellé 1-2 magasabb kisebb követ még.
 
Az A oldal szemből van?

Ahogy nézem semmi emelkedése nincs a talajnak hátrafelé, így sokkal kisebb a térérzet. Meg nekem nagyon kilóg - szó szerint- a főkő, túl magas a többihez képest. De ez szerintem csak nekem szúrja a szemem. Én raknék mellé 1-2 magasabb kisebb követ még.
Azért nem emelkedik mert elölről-hátulról scape! Jól mondom @rithaj9 fórumtárs? :D
 
Akkor is adnék neki egy kis emelkedést, mondjuk mindkét hosszú oldal felől (vagy a amelyik a két "nézős" oldal lesz) az akva közepe felé. A vízszintes lapos talaj nagyon nem mutat jól. Pláne növényesítve.
 
Akkor is adnék neki egy kis emelkedést, mondjuk mindkét hosszú oldal felől (vagy a amelyik a két "nézős" oldal lesz) az akva közepe felé. A vízszintes lapos talaj nagyon nem mutat jól. Pláne növényesítve.
Megfogadom a tanácsod! Köszi
 
Akkor is adnék neki egy kis emelkedést, mondjuk mindkét hosszú oldal felől (vagy a amelyik a két "nézős" oldal lesz) az akva közepe felé. A vízszintes lapos talaj nagyon nem mutat jól. Pláne növényesítve.
Emelés nagymestere! :ROFLMAO: (n) Modjuk az én akvám is megemelődött jó 20-25 centit, a 36 centi magassság mellett.
 
252B2860-16A0-486A-A799-9166AD81F525.jpeg 2AC95A54-4EBD-4215-BF6D-4D2D167ACF8B.jpeg Mivel nem sikerült 40-50 literes akváriumot szereznem, így marad a 2x20 és újból nekiugrottam legózni a megkövesedett fakőimmel.

Béna telefonos fotók, de talán így is kivehető az újabb kísérletem.
Na?:nailbiting:
 
View attachment 52756 View attachment 52757 Mivel nem sikerült 40-50 literes akváriumot szereznem, így marad a 2x20 és újból nekiugrottam legózni a megkövesedett fakőimmel.

Béna telefonos fotók, de talán így is kivehető az újabb kísérletem.
Na?:nailbiting:
Nekem is tetszik, de tennék még egy kísérletet, a nagykő balra az üvegig a kiskő jobbra az üvegig (hogy ne follyon le a talaj) a nagykő alá picit hogy a lépcső folyamatos legyen. Csak egy tipp és nem biztos hogy jobb lenne.
 
View attachment 52756 View attachment 52757 Mivel nem sikerült 40-50 literes akváriumot szereznem, így marad a 2x20 és újból nekiugrottam legózni a megkövesedett fakőimmel.

Béna telefonos fotók, de talán így is kivehető az újabb kísérletem.
Na?:nailbiting:

Uhh, szép lesz ez nagyon. Nekem csak annyi jutott eszembe, hogy milyen lenne, ha a jobb oldali hátsó kiskövet még feljebb emelnéd és a baloldali hátsó kiskövet pedig egy kicsivel lejjebb. Szerintem egy kicsit úgy erősebb lenne a kontraszt. Esetleg akár úgy is, hogy a talaj kicis eltűnjön a nagy kő mögött bal irányban. (Remélem ez érthető :cautious:)

Az első része szerintem nagyon jó, ránézve rámjött hogy megkáne mászni és kiállni arra a nagy kőre. :)
 
Nekem is tetszik, de tennék még egy kísérletet, a nagykő balra az üvegig a kiskő jobbra az üvegig (hogy ne follyon le a talaj) a nagykő alá picit hogy a lépcső folyamatos legyen. Csak egy tipp és nem biztos hogy jobb lenne.

Minden követ beépítettem az emeléshez, törmeléknek nem is maradt, sőt még egyéb kavicsokkal is egyensúlyozva van. Ha valamit megmozdítok, borul az egész!:banghead:
Amúgy ezzel együtt 5,5 liter talaj ment bele.:cool:
Majd fotózom oldalról is, van ám emelkedése rendesen.
 
Back
Oldal tetejére