• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

A hátsó gömbölyded kő helyére nincsen egy csúcsosabb példányod? Mert ez az egy kő kicsit megöli a harmóniát, amit az elrendezés áraszt magából. Méghozzá jókorát, mert az összes többi tökéletes (y).
Az se lenne túl nagy baj, ha a csere-kő jóval kisebb. Sőt!

27452788408_468ed63041_z.jpg
 
A hátsó gömbölyded kő helyére nincsen egy csúcsosabb példányod? Mert ez az egy kő kicsit megöli a harmóniát, amit az elrendezés áraszt magából. Méghozzá jókorát, mert az összes többi tökéletes (y).
Az se lenne túl nagy baj, ha a csere-kő jóval kisebb. Sőt!

View attachment 53257

sajnos nincs, illetve egy kisebb van, de az nem fekete lávakő, hanem vörös, és nagyon elüt
 
Az azért nem jó mert a bal oldali kő az üvegre van rakva teljesen és "zárja" a középső nagy szikla mögötti területet. Így a nagy szikla mögé magasan fel tudom tölteni talajjal míg a jobb oldal alacsonyabb maradna
 
Sziasztok!

Bepasszítottam a ringló gyökeret a keretbe:

_SAM4671.JPG _SAM4668.JPG _SAM4669.JPG _SAM4670.JPG

Elektromos rezgőfűrésszel vágtam, hogy ne legyen olajos a láncfűrész kenőolajától.
Vannak még kiegészítő gyökerek minden méretben, de így elsőre elegendőnek tűnik.
Ha nagyon kevés időm lesz ősszel, akkor ezt dobom be az akváriumba, addig a többi gyökérdarabbal a tóban ázik.
Nem tervezem agyonnövényesíteni, még az is lehet, hogy amazonasi hangulatú, sötét vizes (majdnem biotóp lesz), homokos-kavicsos előtérrel, száraz levelekkel.

Amennyiben a helyzet engedi egy durvább látványtervű medence születik, sok bazalttal, lombos fákkal, liánokkal... de arról majd később.

A.ttila
 
Sziasztok!

Bepasszítottam a ringló gyökeret a keretbe:

View attachment 53551 View attachment 53552 View attachment 53553 View attachment 53554

Elektromos rezgőfűrésszel vágtam, hogy ne legyen olajos a láncfűrész kenőolajától.
Vannak még kiegészítő gyökerek minden méretben, de így elsőre elegendőnek tűnik.
Ha nagyon kevés időm lesz ősszel, akkor ezt dobom be az akváriumba, addig a többi gyökérdarabbal a tóban ázik.
Nem tervezem agyonnövényesíteni, még az is lehet, hogy amazonasi hangulatú, sötét vizes (majdnem biotóp lesz), homokos-kavicsos előtérrel, száraz levelekkel.

Amennyiben a helyzet engedi egy durvább látványtervű medence születik, sok bazalttal, lombos fákkal, liánokkal... de arról majd később.

A.ttila
Lehet kellene szárítani a napon 1-2 hónapig, utána jöhet a tó, heti rendszeres sikálásokkal.
 
Back
Oldal tetejére