• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Én még egyelőre nem igazán értem a kompozíció lényegét (talajvonal illetve növényesítési terv nélkül), de jó a cucc :)
 
Csináltam 3 képet, egyik felülről , egyik elölről, a másik, hogy , milyen növényesítés lenne, elöl monte carlo/ vagy cuba, a fákon valami kis fajta moha, a barlang mögött, meg mellette Tropica Rotala sp. green, az mellett , meg Tropica Rotala Vietnam. A barlangból meg dekor homok jönne ki, megbolondítva kőtörmelékkel. Ez , még csak ugye _20180317_143854.JPG DSCPDC_0002_BURST20180317143628764.JPG novényes.JPG egy képlékeny dolog.
 
Na, hogy haladsz a hó kényszerű fogságában?
Összeállt már a végleges scape, indul a növényesítés és a feltöltés vagy még finomítasz rajta pár hétig?:D
Finomra hangoltam.[emoji16] bár nem tudom milyen lesz ha a növények belakják, de nekem tetszik.
Tegnap beültettem a növényeket, mert a 10 literes akiban nem mertem tovább tartani őket. Maradt még pár db. nö veny azt csokiért lehet vinni. Majd felrakom a megfelelő helyre. Képet teszek fel vízcsere után.
 
Finomra hangoltam.[emoji16] bár nem tudom milyen lesz ha a növények belakják, de nekem tetszik.
Tegnap beültettem a növényeket, mert a 10 literes akiban nem mertem tovább tartani őket. Maradt még pár db. nö veny azt csokiért lehet vinni. Majd felrakom a megfelelő helyre. Képet teszek fel vízcsere után.

Izgatottan várom, majd merítek belőle insipációt a saját kis miniverzumomhoz.;)
 
Először is elnézést kérek a baltával faragott vonalakért, és a katonás sorba állított növényekért, nem a pontosság, hanem az ötletem felvázolása volt a cél röptében.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire lenne reális megvalósítani a következő elrendezést:

screenshot_335.png

Az akvárium jobb belső sarka gyakorlatilag egy kisebb wabi kusa rész lenne, és ez a rész egy amolyan ívelt, középen karcsú, felül-alul szélesedő sziklás szerkezet lenne, fent pár wabi-kusa növénnyel, valamint egy vízbe kidőlt fatörzs látványával. A víz alatti növényrész itt már nem is annyira érdekes (úgy szeretném, hogy balra menet egyre jobban ritkuljon), inkább arra lennék kíváncsi, hogy a kiálló rész kivitelezhető lenne-e. Teljesen mindegy milyen módszerrel, a lényeg az, hogy formailag nagyjából legyen meg.
 
Utoljára módosított:
Először is elnézést kérek a baltával faragott vonalakért, és a katonás sorba állított növényekért, nem a pontosság, hanem az ötletem felvázolása volt a cél röptében.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire lenne reális megvalósítani a következő elrendezést:

View attachment 51971

Az akvárium jobb belső sarka gyakorlatilag egy kisebb wabi kusa rész lenne, és ez a rész egy amolyan ívelt, középen karcsú, felül-alul szélesedő sziklás szerkezet lenne, fent pár wabi-kusa növénnyel, valamint egy vízbe kidőlt fatörzs látványával. A víz alatti növényrész itt már nem is annyira érdekes (úgy szeretném, hogy balra menet egyre jobban ritkuljon), inkább arra lennék kíváncsi, hogy a kiálló rész kivitelezhető lenne-e. Teljesen mindegy milyen módszerrel, a lényeg az, hogy forma nagyjából legyen meg.
Milyen méretű az üveg! Bal oldalt parlagon hagyod?
 
elég a 6os üveg ilyen hossznál?
Egyébként ötletes a terv. Szerintem ha összeragasztod a kövekből a kiálló részt úgy hogy tudjál bele talajt tenni akkor működhet. A kérdés hogy a növények felnőnek-e az üveg fölé, mert akkor gyorsan ki fognak száradni főleg ha még a lámpa is felette lesz. Ha üveg alatt marad a magasságuk akkor egy üveglappal azon a részen meg tudnád tartani a párát. De nem vagyok nagy szaki benne, csak a véleményem mondom ;)
 
elég a 6os üveg ilyen hossznál?
Egyébként ötletes a terv. Szerintem ha összeragasztod a kövekből a kiálló részt úgy hogy tudjál bele talajt tenni akkor működhet. A kérdés hogy a növények felnőnek-e az üveg fölé, mert akkor gyorsan ki fognak száradni főleg ha még a lámpa is felette lesz. Ha üveg alatt marad a magasságuk akkor egy üveglappal azon a részen meg tudnád tartani a párát. De nem vagyok nagy szaki benne, csak a véleményem mondom ;)

Lesz rajta fix tető, mivel szabadulóművész a fajok háromnegyede amiket tartok/tartanék. Szóval a páratartalom adott lesz, inkább strukturális meggondolásból tettem fel a kérdést. A 6mm vastagság szerintem az alacsony vízoszlop miatt nem gond, bár ha tévedek valaki remélem ki fog javítani mielőtt a szobámból lesz a wabi-kusa! :D
 
Lesz rajta fix tető, mivel szabadulóművész a fajok háromnegyede amiket tartok/tartanék. Szóval a páratartalom adott lesz, inkább strukturális meggondolásból tettem fel a kérdést. A 6mm vastagság szerintem az alacsony vízoszlop miatt nem gond, bár ha tévedek valaki remélem ki fog javítani mielőtt a szobámból lesz a wabi-kusa! :D
A greenmachine ltd.-s James Findley-nek vannak hasonló scapjei ilyen alakú akvákban. Youtube-on csekkold le.
 
A greenmachine ltd.-s James Findley-nek vannak hasonló scapjei ilyen alakú akvákban. Youtube-on csekkold le.
Végigpörgettem már tavaly, ilyen formára nem emlékszem, simán csak egymásra pakolják a köveket, a többit a gravitáció megoldja nekik. Annyi, hogy vastagabban raknak az alapkövek közé aljzatot, hogy stabilabbak legyenek.
 
Én ma élőben is láthattam, és szokás szerint a kép a felét sem adja vissza annak, amennyire jól néz ki valójában.
Tökéletes az elrendezés, jó a mélységérzete,a növények nagyon beindultak és még bőven alakulgat, szóval szuper indítás.(y)

A szíves látást és a köveket ezúton is még egyszer köszönöm!
 
Én ma élőben is láthattam, és szokás szerint a kép a felét sem adja vissza annak, amennyire jól néz ki valójában.
Tökéletes az elrendezés, jó a mélységérzete,a növények nagyon beindultak és még bőven alakulgat, szóval szuper indítás.(y)

A szíves látást és a köveket ezúton is még egyszer köszönöm!
Köszönöm az elismerő szavakat. Sok sikert a törmelék gyártáshoz.
 
Back
Oldal tetejére