• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Én ma élőben is láthattam, és szokás szerint a kép a felét sem adja vissza annak, amennyire jól néz ki valójában.
Tökéletes az elrendezés, jó a mélységérzete,a növények nagyon beindultak és még bőven alakulgat, szóval szuper indítás.(y)

A szíves látást és a köveket ezúton is még egyszer köszönöm!
Ezt én is megerősítem, élőben fantasztikus.
Van aki előtte baromi sokat fényképez, hogy a fényképezőnek legyen szép, van aki erre kevésbé ad. Tudom erről is készültek képek, de mondhatom élőben mindent ver s fényképről ezt nem mondanám.

De hogy még érthetőbb legyek, GA-ban pörögnek az új scapek, de egy se fogott meg azok közül annyira mint ez. Szóval gratula.

Most ilyet akarok legközelebb. :( Pedig 2 hetes a scapem.
 
Ezt én is megerősítem, élőben fantasztikus.
Van aki előtte baromi sokat fényképez, hogy a fényképezőnek legyen szép, van aki erre kevésbé ad. Tudom erről is készültek képek, de mondhatom élőben mindent ver s fényképről ezt nem mondanám.

De hogy még érthetőbb legyek, GA-ban pörögnek az új scapek, de egy se fogott meg azok közül annyira mint ez. Szóval gratula.

Most ilyet akarok legközelebb. :( Pedig 2 hetes a scapem.
Neked is köszönöm a dícséretet, csak próbáltam visszaadni a naplómban is látható inspirációs kép látványát, hangulatát. Sokat kell még tanulnom tapasztalnom, hogy gyakorlatban is megközelítsem és elérjem a profi szintet mivel ez még csak a 2. "igazi növényes akvám". [emoji869]Érzem én is egy jó fotómasina hiányát, előbb-utóbb majd pótolom. [emoji6]
 
Meg esetleg csinálj egyet felülről v. 45 fokban hogy latszódjon 3D-ben is.
Nekem a 3-4es kompozíció tetszik.
Passzolnak az új kövek a régihez. (y) Amit még megnéznék, hogy a 3-4-es képnél a nagy régi köved bal szélét forgasd a balhátsó sarok felé, hogy a kő picit átlósan, helyezkedjen el, és a bal szélén lévő uj követ, áttenném jobboldalra, majd rátolnám a nagykövet, így a nagykő lépcsőformája folytatódni fog a kisebb kőben. Pluszban még meg is lehetne picit dönteni a bal első sarok felé csak kísérlet képpen. ;) Már ha nem akad bele sehol az üvegbe, mert nem látom a formákat 3D-ben.
 
Sziasztok!

Lassan (kb. 2 hét) tényleg eljön a napja, hogy útjára indíthatom első növényes akváriumomat. Nem bírtam tovább várni és szombat délután elkezdtem építkezni. Hajnali 2-ig makettoztam:) de nem jutottam a végére. Mondjuk nem is volt cél mert nem hajt a tatár... Az alépítmény kész, ezt már nem szeretném bántani, de a további részhez meghallgatnék ötleteket, meglátásokat.
Fényképes beszámoló:

Követ mostam, főztem, sütöttem:)
View attachment 522641 by Péter Rith, on Flickr

Alapanyagok:
View attachment 522652 by Péter Rith, on Flickr

Első lépések. ( A kövek alá rakott hungarocell táblák ugye nem rohadnak be idővel a vízbe? Remélem nem gáz, hogy azzal emeltem!?)
View attachment 522663 by Péter Rith, on Flickr

Talaj betöltése a szélekre.
View attachment 522674 by Péter Rith, on Flickr

Táptalaj behelyezése.
View attachment 522685 by Péter Rith, on Flickr

ADA porok beszórva.
View attachment 522696 by Péter Rith, on Flickr

Homokozás.
View attachment 522707 by Péter Rith, on Flickr

"A" oldal:
View attachment 522719 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5227210 by Péter Rith, on Flickr

Felülnézet:
View attachment 5227311 by Péter Rith, on Flickr

"B" oldal:
View attachment 5227412 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5227513 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5227615 by Péter Rith, on Flickr

Valami hasonló a cél a végére:
View attachment 5227720180312_154716 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 52278növények by Péter Rith, on Flickr

SAVAZZATOOOK!!!! :)
 
Meg egy idő után beázik. A gyöngyökben, és közti levegő egy idő után felhasználódik. Utána a hugarocell összeesik.
szerk: kivéve ha nem lépésálló, az nem ázik be. Annak más a szerkezete.
 
Utoljára módosított:
A 3. és 4. kép közötti különbségen látszik, hogy a táptalaj alól kivágtam az 5 táblából kettőnek több mint a felét. Most ezzel próbálom nyugtatgatni magam:)
 
A 3. és 4. kép közötti különbségen látszik, hogy a táptalaj alól kivágtam az 5 táblából kettőnek több mint a felét. Most ezzel próbálom nyugtatgatni magam:)
Felúszni szerintem nem fog, van azon elég súly. Viszont valóban jobb lenne egy 30mm-re cserélni, ezek a plafon dekorok elég levegősek. Ha kell tudok adni valamennyi kültérit. Az jóval tömörebb.
 
Sziasztok!

Lassan (kb. 2 hét) tényleg eljön a napja, hogy útjára indíthatom első növényes akváriumomat. Nem bírtam tovább várni és szombat délután elkezdtem építkezni. Hajnali 2-ig makettoztam:) de nem jutottam a végére. Mondjuk nem is volt cél mert nem hajt a tatár... Az alépítmény kész, ezt már nem szeretném bántani, de a további részhez meghallgatnék ötleteket, meglátásokat.
Fényképes beszámoló:

Követ mostam, főztem, sütöttem:)
View attachment 522641 by Péter Rith, on Flickr

Alapanyagok:
View attachment 522652 by Péter Rith, on Flickr

Első lépések. ( A kövek alá rakott hungarocell táblák ugye nem rohadnak be idővel a vízbe? Remélem nem gáz, hogy azzal emeltem!?)
View attachment 522663 by Péter Rith, on Flickr

Talaj betöltése a szélekre.
View attachment 522674 by Péter Rith, on Flickr

Táptalaj behelyezése.
View attachment 522685 by Péter Rith, on Flickr

ADA porok beszórva.
View attachment 522696 by Péter Rith, on Flickr

Homokozás.
View attachment 522707 by Péter Rith, on Flickr

"A" oldal:
View attachment 522719 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5227210 by Péter Rith, on Flickr

Felülnézet:
View attachment 5227311 by Péter Rith, on Flickr

"B" oldal:
View attachment 5227412 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5227513 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 5227615 by Péter Rith, on Flickr

Valami hasonló a cél a végére:
View attachment 5227720180312_154716 by Péter Rith, on Flickr
View attachment 52278növények by Péter Rith, on Flickr

SAVAZZATOOOK!!!! :)
Ha a kijelölt helyekre mohát teszel azt ne úgy képzeld el ahogy lerajzoltad, kisebb bokor jellege lesz.

A sok hungarocell baromi sok súlyt képes felemelni, én azért paráznék. Nem baj, hogy használtad van aki ipari téglát csak úgy odadob még csak nem is takarja. Hátulról látszik az akvába.

Szép terv és eddig egész jól sikerült is követned.
 
Felúszni szerintem nem fog, van azon elég súly. Viszont valóban jobb lenne egy 30mm-re cserélni, ezek a plafon dekorok elég levegősek. Ha kell tudok adni valamennyi kültérit. Az jóval tömörebb.
Nem szeretném szétszedni... Nagyon bízok benne hogy lennt marad. Komoly súlya van a bazaltnak. Feltöltéskor majd elmormolok egy imát!! Legközelebb viszont a lépésálló fajtát fogom használni!! Köszönöm a jótanácsot.
 
A tuti a lépésálló nikecell (nem morzsalékosodik, lehet utólag még szépen vágni ha alakítani akarsz rajta) fbsel leragasztva az aki aljára. Nem kell sok, pár kis pogácsa és lent marad szépen.
 
Nem szeretném szétszedni... Nagyon bízok benne hogy lennt marad. Komoly súlya van a bazaltnak. Feltöltéskor majd elmormolok egy imát!! Legközelebb viszont a lépésálló fajtát fogom használni!! Köszönöm a jótanácsot.
Maradt még bazaltköved meg hungaroceled? Csinálj egy próbát a kádban, próbáld meg reprodukálni a scapet ugyanannyi anyag felhasználásával. Ha lent marad, Húsvétkor nem is kell elmenned a templomba! ;) Allelujah
 
Sziasztok!

Maradt még bazaltköved meg hungaroceled? Csinálj egy próbát a kádban, próbáld meg reprodukálni a scapet ugyanannyi anyag felhasználásával. Ha lent marad, Húsvétkor nem is kell elmenned a templomba! ;) Allelujah
Jó ötlet! Azért a kád aljába is tegyél valamit (vastagabb textília), ha netán gurul a bazalt, nehogy felpattintsa a zománcot!

AmegA
 
Tudom hogy mindig a kínai bolttal jövök, lásd viszosvászon abrosz parkettavédőnek, de én azt a csúszásgátló gumit szoktam használni amit a gyerekeknek szoktak odacuppantani (tapadókorongos) a kád aljára. Utána 5 perc alatt lecsöpög és garantáltan nem gyűrődik a lefolyó víztől.
 
Back
Oldal tetejére