• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Uhh, szép lesz ez nagyon. Nekem csak annyi jutott eszembe, hogy milyen lenne, ha a jobb oldali hátsó kiskövet még feljebb emelnéd és a baloldali hátsó kiskövet pedig egy kicsivel lejjebb. Szerintem egy kicsit úgy erősebb lenne a kontraszt. Esetleg akár úgy is, hogy a talaj kicis eltűnjön a nagy kő mögött bal irányban. (Remélem ez érthető :cautious:)

Az első része szerintem nagyon jó, ránézve rámjött hogy megkáne mászni és kiállni arra a nagy kőre. :)

Köszi.
Nézegetem én is egy ideje, rengeteg verziót csináltam már, eddig ez jött be nekem is leginkább, de a jobb felső kő engem is zavar kicsit.
Jobban nem tudom emelni, mert a talaj ráfolyik a nagy kő tetejére, meg mellette oldalt.
A bal kő alatt több kis kő van az emelés miatt, azt nem nagyon tudom lejjebb nyomni emiatt, de majd próbálkozom még.(y)
 
Az már be is került a Misifája akváriumomba. Kellene már egyszer indítanom naplót, Henriknek meg is ígértem.:love:
Ide arányai miatt semmi nem illik igazán. Cuba, mini parvula nem maradna meg, riccardia talán a kövek közé.
Riccardiat és fissit tudok adni, maradt még nekem bőven.
 
Ez valami húsvéti megvilágosodás?
Lőn világosság!
Kösz, nem.
Több fény, ahhoz erősebb szűrés, algásodás, tápozás, CO2; nagyobb akvárium......:cigar:

LOW-TECH for ever!:jimlad:
A garnisokba nemtudom lattad-e a parvula gyepet. Van amelyikbe gyengebb es van amibe erosebb. A feny eros, co nincs, taptalaj se, tap se. Tapot csak is a poralga miatt teszek bele ha eszembe jut. 2-3 hetente egy milit.
 
Hát, gyepem még sosem volt, ez is low-tech lesz, persze ha fér bele víz, meg szűrő.:whistle:
Mivel kicsi az akvárium egy lámpa simán be tudná világítani szerintem. Mini parvulával érdemes próbálkozni. A szűrő elhelyezése bajos, egy akasztós talán elfér, ha előre-oldalra rakod. Le kéne mérni.

Elől azért van sok talaj, mert előre folyik? Ötlet: indítsd dry start-tal, ha már benőtték a növények, nem folyik előre az aljzat, a gyökerek megtartják.
 
Sziasztok!

View attachment 52756 View attachment 52757 Mivel nem sikerült 40-50 literes akváriumot szereznem, így marad a 2x20 és újból nekiugrottam legózni a megkövesedett fakőimmel.

Béna telefonos fotók, de talán így is kivehető az újabb kísérletem.
Na?:nailbiting:
Nekünk tetszik!
Csilla annak a jobb oldali felső kis kőnek van nem csúcsos része is (magyarul lapos), mert akkor inkább az nézzen fölfelé, ahogy a többi is sík felével néz az "égre"!

AmegA
 
Sziasztok!


Nekünk tetszik!
Csilla annak a jobb oldali felső kis kőnek van nem csúcsos része is (magyarul lapos), mert akkor inkább az nézzen fölfelé, ahogy a többi is sík felével néz az "égre"!

AmegA

Vagy egyszerűen kiveszem, mert azzal van a legtöbb gond és belőle lesz a “törmelék”!
Köszönöm a hozzászólást, javaslatot!
Még locsolkodás előtt, “tiszta fejjel” átrendezem!;)
 
Mivel kicsi az akvárium egy lámpa simán be tudná világítani szerintem. Mini parvulával érdemes próbálkozni. A szűrő elhelyezése bajos, egy akasztós talán elfér, ha előre-oldalra rakod. Le kéne mérni.

Elől azért van sok talaj, mert előre folyik? Ötlet: indítsd dry start-tal, ha már benőtték a növények, nem folyik előre az aljzat, a gyökerek megtartják.

Köszi. Valóban előre is folyik, meg komoly mennyiségű kő és kavics van alatta emelésként, azokat is fedi.
Valami kis akasztósra gondolta én is, hátul középen belógatva vagy egy 2213-as, Orsinál is az vitte.

UPS, hová fogom tenni az oxydátort????:banghead:

Lehet, mégis inkább 30-40 literben kellene játszadoznom?:rolleyes:
 
Igen, most tök jól kivehető minden. Nekem is tetszik. És most nem Tóth Andi fenekére gondolok ;)


Úgy..úgy :D

Most épp melyikre célzol? A “hegyre” vagy Tóth Andi fenekére?:LOL:

Kezdem azt érezni amit Te a dragonosnál; végre jó, tetszik nekem is, de hülye apróságok zavarnak még.:whistle:
Annál mindenképp jobb, mint amikor beletuszkoltam a 10 literesbe a nagy főkövet!

Viszont így oka fogyottá vált a colorado sand.:(
 
Sziasztok, újra indítanám a 90*45*45-ös akváriumom. Köves elrendezésben gondolkodom, nagyon sok lávakő van itthon, melyből van két jó nagy darabom, még évekkel ezelőtt vettem @keszalvo kollégától :)
Nézegettem az ADA galériákat és az egyik (AJ 224) nagyon megtetszett nekem, és még a két nagyobb követ bele is látom (még ha nem is annyira karakteres, mint az ADA galériában :) )

Szóval az alap ez lenne, ami tetszik

40428512935_c19f4bd023_b.jpg

A két követ próbálgatom most elhelyezni valami hasonló formában, eddig itt tartok. Ha esetleg egy két tanácsot kaphatnék :)

40428793155_5a2d673598_z.jpg

a jobb oldali kisebb kövek csak bent maradtak :)
 
Sziasztok, újra indítanám a 90*45*45-ös akváriumom. Köves elrendezésben gondolkodom, nagyon sok lávakő van itthon, melyből van két jó nagy darabom, még évekkel ezelőtt vettem @keszalvo kollégától :)
Nézegettem az ADA galériákat és az egyik (AJ 224) nagyon megtetszett nekem, és még a két nagyobb követ bele is látom (még ha nem is annyira karakteres, mint az ADA galériában :) )

Szóval az alap ez lenne, ami tetszik

View attachment 53250

A két követ próbálgatom most elhelyezni valami hasonló formában, eddig itt tartok. Ha esetleg egy két tanácsot kaphatnék :)

View attachment 53251

a jobb oldali kisebb kövek csak bent maradtak :)
Ideje volt mar, hogy ujra itt. [emoji3]
 
Sziasztok, újra indítanám a 90*45*45-ös akváriumom. Köves elrendezésben gondolkodom, nagyon sok lávakő van itthon, melyből van két jó nagy darabom, még évekkel ezelőtt vettem @keszalvo kollégától :)
Nézegettem az ADA galériákat és az egyik (AJ 224) nagyon megtetszett nekem, és még a két nagyobb követ bele is látom (még ha nem is annyira karakteres, mint az ADA galériában :) )

Szóval az alap ez lenne, ami tetszik

View attachment 53250

A két követ próbálgatom most elhelyezni valami hasonló formában, eddig itt tartok. Ha esetleg egy két tanácsot kaphatnék :)

View attachment 53251

a jobb oldali kisebb kövek csak bent maradtak :)
Én jobban szétválasztanám a két követ. A jobboldalit még elmozdítanám jobb oldal felé plusz ha még emeled majd akkor megdönteném egy picit a front üveg felé.
 
Sziasztok, újra indítanám a 90*45*45-ös akváriumom. Köves elrendezésben gondolkodom, nagyon sok lávakő van itthon, melyből van két jó nagy darabom, még évekkel ezelőtt vettem @keszalvo kollégától :)
Nézegettem az ADA galériákat és az egyik (AJ 224) nagyon megtetszett nekem, és még a két nagyobb követ bele is látom (még ha nem is annyira karakteres, mint az ADA galériában :) )

Szóval az alap ez lenne, ami tetszik

View attachment 53250

A két követ próbálgatom most elhelyezni valami hasonló formában, eddig itt tartok. Ha esetleg egy két tanácsot kaphatnék :)

View attachment 53251

a jobb oldali kisebb kövek csak bent maradtak :)
Az aljnovenyzet hasonlo lesz mint az inspiracion?
 
igen, arra gondoltam, hogy abból lenne a gyep, a reineckii és a bonsai-t egy két helyre, hc-t felülre a két kő közé, accicularis két oldalt hátul, és ha esetleg beillik az anubias és a buce, valahova beszúrnám

ja és van még tripitia japan,

a mohákat lehet ki is hagynám
 
Back
Oldal tetejére