• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Remains

A helyzet, itt is kezd stabilizálódni a dolgok, legalább is annak tűnik. A fissi és a riccardia, majdnem hogy teljesen bebarnult, mostanra már látszanak a zöld hajtások. A ph itt is 6,2. Egy-két vékonyabb fán, még jelen van a takony. Egy kicsit emeltem a fény erőségen, Co2-n, és a tápon. A táp napi szinte adagolom, Seachem táblázat alapján. A hőfok stabil, mert itt is úgy állítottam a szabályzót hogy 23 foknál kapcsolja ventiket.

És egy kis videó
 
Már rég jelentkeztem ebben a naplóban.
A tegnapi napon, megvolt a szokásos vízcsere. Kíváncsiságból bekukkantottam a szűrőbe, és ki is tisztítottam. Úgy tűnik hogy minden rendbe van, amióta(3 hete)megváltoztattam egy kicsit a tápozást. Eddig a Seachem táblázat alapján tápoztam, de ez így nem volt jó, mert hiány tünetek jelentkeztek. A buceknak és a anubiasoknak lyukadtak a levelek, és elkezdtek rohadni. A riccardia nem igazán akart nőni. A üvegen, egy hét alatt sok volt a por alga. Tehát a változtatás, az lett hogy 3 hete adagolom a 0,5ml Phosphorus, és Potassium, napi szinte. A Excel, 1ml/nap.
Beültettem egy tő sagitaria-t, és úgy gondoltam hogy begyepesítem a aljzatot. Be került egy pár szál Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Egy pár kép:
DSCF9742.JPG


DSCF9744.JPG DSCF9745.JPG DSCF9746.JPG DSCF9748.JPG DSCF9747.JPG
 
Köszi!
Igen! ezen mindenki elcsodálkozik, aki látta. Viszont a nagyba, nem igazán akarnak színesedni. Talán egy van amely színesebb, de közel sem van ezekhez.
Valami speciális kajával etetsz?
Szép, élénk halacskák, a közös kockába én is ilyen bandát tervezek a zöld neonok helyére ...
 
Valami speciális kajával etetsz?
Igen. Csak ezzel etettem őket, kb. 1 éve:
7508_ps_i2_color_100ml.png
@tsokee -ék mondták hogy próbáljam ki ezt.

Szép, élénk halacskák, a közös kockába én is ilyen bandát tervezek a zöld neonok helyére ...
Egy tanács. Ha veszel, akkor figyelj ara hogy ne legyen beesve a hasuk. A nagyban 46 db volt, és mára már csak 7 db maradt. Azokból is csak a régebbiekből. Mikor hetente láttam hogy 3-4 felfordult, kezdtem rájönni hogy, betegek voltak. Mikor megvettem őket azt hitem hogy csak azért ilyenek mert nem nagyon etették őket.
 
Igen. Csak ezzel etettem őket, kb. 1 éve:
View attachment 69563
@tsokee -ék mondták hogy próbáljam ki ezt.


Egy tanács. Ha veszel, akkor figyelj ara hogy ne legyen beesve a hasuk. A nagyban 46 db volt, és mára már csak 7 db maradt. Azokból is csak a régebbiekből. Mikor hetente láttam hogy 3-4 felfordult, kezdtem rájönni hogy, betegek voltak. Mikor megvettem őket azt hitem hogy csak azért ilyenek mert nem nagyon etették őket.

Köszi.
A régi csapatot (bár nem pontosan tudom, hogy ugyanilyenek voltak) egy Angyalföldi nagykerben vettem, kb.25-30 db-ot, de elkoptak, ha jól látom 3-4 db maradt a 2 év alatt.
Majd figyelek a következő beszerzésnél!
 
Csináltam egy gyors videó próbát telefonnal, kézből, nem figyelve a tükröződésen. Elnézést kérek, legközelebb jobb lesz. A nagyból, átkerültek ide a maradék brigi. Szemmel látható hogy van különbség, a itteniek és a újoncok közt.

 
Csináltam egy gyors videó próbát telefonnal, kézből, nem figyelve a tükröződésen. Elnézést kérek, legközelebb jobb lesz. A nagyból, átkerültek ide a maradék brigi. Szemmel látható hogy van különbség, a itteniek és a újoncok közt.

Tiszta bubitenger! Nagyon szép egészséges gratu! Majd egyszer meg kell sassintani élőbe is.
 
Back
Oldal tetejére