• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

Ali-n es eba(y)-en is vannak jok. Nekem alirol van, ha vissza lapozol van rola kep is. Eddig tokeletesen bevalt. A G5/8 passzol a W21,8 ra.
Van atalakitom is de ugyanaz az atmero es a menet suruseg is szoval szerintem az kb ugyanaz ezert nem is hasznalom az atalakitot. Bubi szamlalot eddig vizzel toltottem fel, de ma jott meg az 1 liter glycerinem szoval mostantol azzal toltom. Ami fontos szerintem, hogy olyan regulator legyen ami mutatja a palack nyomasat es a csokkentett nyomast is. Remelem tudtam segiteni.
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ belevagok én is szerintem.
 
CO2 Aquarium Magnetic Solenoid Valve with Regulator Bubble Counter for Planted | aukciós link moderálva

Sziasztok.
Nem tudom, hogy szabad e ilyet ide linkelni, de szeretném kikerni a véleményeteket erről a termékről. Mennyire megbízható? Jobb választás, mint egy hegesztéshez használt reduktor? Esetleg Up aqua jobb választás? Előre is köszi a válaszokat.

Ez ugyanaz lesz, amit @HajasDS használ.
Írtunk már többen kevésbé ismert mágnesszelepes reduktorokról itt is és a co2 topikban is, amikről már valamivel több tapasztalat van és azok is alig drágábbak (olvasgass).
A nyomás nem játék. Ez nem "csak" annyi bajt okozhat, hogy nem nőnek olyan szépen a növények.. Én azt javaslom, olyat használj, ami megbízható. Persze ez mindenkinek mást jelent, de a saját mércéddel fontold meg. Persze, ha mindenki így állna hozzá, akkor nem lenne tere az új gyártóknak :)
 
Utoljára módosított:
Ez ugyanaz lesz, amit @HajasDS használ.
Írtunk már többen kevésbé ismert mágnesszelepes reduktorokról itt is és a co2 topikban is, amikről már valamivel több tapasztalat van és azok is alig drágábbak (olvasgass).
A nyomás nem játék. Ez nem "csak" annyi bajt okozhat, hogy nem nőnek olyan szépen a növények.. Én azt javaslom, olyat használj, ami megbízható. Persze ez mindenkinek mást jelent, de a saját mércéddel fontold meg. Persze, ha mindenki így állna hozzá, akkor nem lenne tere az új gyártóknak :)
Erre ami nekem van azt mondták az üzletben ahol vettem a co2 palackot, hogy nagyon komolynak tűnik. A pasi maga is akvarista és mutatta milyet használ, de azt mondta ez ahhoz képest sokkal komolyabb pedig fele annyiért vettem, amit először nem akart elhinni :) egyelőre semmi gondom nem volt vele, még sehol nem ereszt. 2 hetente ellenőrzöm. A tűszelepen 2-3x kell után állítani aztán beáll.
Szerintem nem kell félni az ilyen dolgoktól, ha annyira sza. lenne akkor arról lehetne találni infót a neten.
 
Sorry, ha félreérthető voltam, eszembe se jutott a tiédet kritizálni. Én is szeretek kipróbálni dolgokat, csak nem árt, ha az ember tisztában van a kockázatokkal. @richard.sarga.9 tegnap regisztrált, kérdezett egyet, kapott EGY választ és "elrohant" volna megvenni. Hozzászólásaiból nem volt egyértelmű, hogy hozzáértő lenne. Leírhattam volna a lehetséges minőségbeli különbségeket (palack ürülésnél mi lehet, mennyit kell állítgatni a tűszelepet, nem tudja külön cserélni az alkatrészeket stb.), de nem biztos, hogy tudott volna ezekkel mit kezdeni. Inkább arra szerettem volna felhívni a figyelmét, hogy legyen tisztában a kevésbé ismert cuccok kockázataival (olvasgasson), mintsem lebeszélni valamiről.
 
Igazából régebb óta olvasom a fórumot. Viszont most kérdezni is akartam így regisztráltam. Igen ha írsz ilyen részleteket is, akkor azt is megértem. Eddig még nem volt ilyenre szükségem ezért nem is értek hozzá annyira. Természetes azt tudom hogy minőségbeli eltérések vannak ez az árain látszik is. Kezdetnek mivel csak ismerkedek a növényes akváriummal így nem szeretnék nagyobb összeget ráforditani, de annyira olcsót se szeretnék amivel csak a baj lenne...
 
Papillon reduktorom megint tönkrement... (valahogy mindig szívok ezzel)
Ráuntam, veszek egy hegesztőset!
Tudja valaki, hogy az AquaMedic mágnesszelepe simán rámegy a szabvány hegesztős reduktorokra? Vagy barkácsolni kell?
Beszéltük a boltban is, hogy csodálkozom, hogy elromlott. Az elmúlt 5-6 évben tonnaszám adtuk el ezeket a reduktorokat és ilyen hibánk sosem volt.
Lehet eleve egy rossz terméket vettél amit hibásan adtak tovább. :(

Ezeket a reduktorokat nem nagyon kellett javítani, de még tisztítani sem az elmúlt években. Mentek mint a svájci óra.
Én is szívok vele :(
500g palack frissen feltöltve, papillon reduktor, fém toldó mindkét vége teflonszalaggal betekerve, aquamedic mágnesszelep, tűszelep. 2 napot ment normálisan, második nap végén kikapcs előtt egy órával hirtelen leesett a nyomás 60 bárrol nullára. Palack teljes tartalma elillant. Induláskor sehol nem eresztett, megnéztem.
Valakinek tipp, hogy hol lehet a probléma?
 
Én is szívok vele :(
500g palack frissen feltöltve, papillon reduktor, fém toldó mindkét vége teflonszalaggal betekerve, aquamedic mágnesszelep, tűszelep. 2 napot ment normálisan, második nap végén kikapcs előtt egy órával hirtelen leesett a nyomás 60 bárrol nullára. Palack teljes tartalma elillant. Induláskor sehol nem eresztett, megnéztem.
Valakinek tipp, hogy hol lehet a probléma?

Tomites csere? Ennel a reduktornal erdemes megnezni a tomitest minden csere utan. A gyari tomites puha, konnyen elnyirodik.
 
Tomites csere? Ennel a reduktornal erdemes megnezni a tomitest minden csere utan. A gyari tomites puha, konnyen elnyirodik.
Ép a tömítés. De van itthon tartalék fehér a GA-ból, kicserélem arra, hogy tuti ne ezen múljon. Az a legrosszabb, hogy hétfőn tudom újra feltöltetni a palackot, és akkor sem lesz semmi garancia, hogy nem ereszt ki valahol újra. Látszólag most is minden rendben volt...
 
Ép a tömítés. De van itthon tartalék fehér a GA-ból, kicserélem arra, hogy tuti ne ezen múljon. Az a legrosszabb, hogy hétfőn tudom újra feltöltetni a palackot, és akkor sem lesz semmi garancia, hogy nem ereszt ki valahol újra. Látszólag most is minden rendben volt...

Ereszteni ilyen mennyiséget csak a tömítés miatt tud. Vagy nem volt rendesen feltekerve a csavar, vagy a tömítéssel volt gond.
 
Én is szívok vele :(
500g palack frissen feltöltve, papillon reduktor, fém toldó mindkét vége teflonszalaggal betekerve, aquamedic mágnesszelep, tűszelep. 2 napot ment normálisan, második nap végén kikapcs előtt egy órával hirtelen leesett a nyomás 60 bárrol nullára. Palack teljes tartalma elillant. Induláskor sehol nem eresztett, megnéztem.
Valakinek tipp, hogy hol lehet a probléma?

Biztosan a reduktor elott eresztett, ott erdemes keresni a hibat. Vagy ugyan ugy tele van, csak valami bekerult a reduktorodba, vagy a merooraba es ezert nem mutat semmit.
Ha nagyon kell van itthon 2db teljesen toltott 500gr-os palackom, ha erdekel keress meg, bar egy kicsit autoznod kell erte.
 
Ereszteni ilyen mennyiséget csak a tömítés miatt tud. Vagy nem volt rendesen feltekerve a csavar, vagy a tömítéssel volt gond.
Ez még mindig a jobbik, ha nem kell kukáznom a reduktort. Kicserélem a tömítést és alaposan meghúzom a csavart. Köszönöm!

Biztosan a reduktor elott eresztett, ott erdemes keresni a hibat. Vagy ugyan ugy tele van, csak valami bekerult a reduktorodba, vagy a merooraba es ezert nem mutat semmit.
Ha nagyon kell van itthon 2db teljesen toltott 500gr-os palackom, ha erdekel keress meg, bar egy kicsit autoznod kell erte.
Biztos, hogy üres, nem jött már belőle semmi. Leszedtem a reduktort és kinyitottam a palackot, úgy sem jött már ki semmi. :(
Nagyon köszönöm a lehetőséget, sajnos ebbe a hétvége nem tud beleférni ez az út :(
Rendes tőled, hogy segíteni akartál.

Hétfőn megtöltetem és meglátjuk.
 
Ha legkozelebb osszerakod, nezd meg esetleg, hogy nincs e felverodve a reduktorod felfekvo felulete, nincs e serulve a menet, ilyenkor elofordulhat hogy ugy erzed mar meghuztad, de kozbe megsem.
Ha osszeraktad kend korbe szappanos vizzel, az egybol megmutatja, ha ereszt valahol.
Valoszinu egyebkent, hogy folyamatosan eresztett, mert ha hirtelen megy el, akkor azert jol le lett volna fagyva ott ahol elment a gaz.
Bar nekem kicsit furcsa, mert ha csak ugy hirtelen nem szokott leesni 0-ra a nyomas, max ha semmi ellenallasa nincs.
 
Ereszteni ilyen mennyiséget csak a tömítés miatt tud. Vagy nem volt rendesen feltekerve a csavar, vagy a tömítéssel volt gond.
Ez okozhatta a problémát? Ilyen állapotban van a tömítés:

CAM02107-1.jpg

CAM02108-1.jpg
 
Az a baj, hogy a GA-s fehér tömítés, bár látszólag ugyanaz a méret, nem megy be a helyére. Kicsit szűkebb, és nem csúszik a csatlakozó köré a helyére.
(Egyébként ez sokkal keményebb anyag is. Az eredeti kék, az puhább gumiszerű, ez inkább mint egy kemény műanyag karika. Ez jó így? Illetve jó lenne, ha rámenne?)

CAM02109.jpg
 
Valoszinu egyebkent, hogy folyamatosan eresztett, mert ha hirtelen megy el, akkor azert jol le lett volna fagyva ott ahol elment a gaz.
Bar nekem kicsit furcsa, mert ha csak ugy hirtelen nem szokott leesni 0-ra a nyomas, max ha semmi ellenallasa nincs.
Pont vízcsere volt, akkor még láttam, hogy minden ok, mutatók 60 ill. 3 báron. Utána 10-15 perc múlva kinyitottam a szekrényt, és a mutató kifeküdve nullára. Semmi jegesedés nem volt sehol, de még csak hideg sem volt, végig fogdostam minden csatlakozási pontot a rendszeren egyből. Rejtély...
 
A fenti eredeti tömítés még so so jó állapotban van, de ahogy tekered rá simán el is csavarodhat.
Még ami szokott lenni, hogy azt hiszed teljesen feltekerted a reduktort, de közben csak szorul a palackon a menet. Ezt szemmel lehet azért látni.

Az új tömítésnek kisebb a rugalmassága, de ezek szabvány tömítések. Rá kell hogy menjen. Viszont tuti nem fog elnyíródni attól, hogy 1-2 alkalommal feltekered.
 
A fenti eredeti tömítés még so so jó állapotban van, de ahogy tekered rá simán el is csavarodhat.
Még ami szokott lenni, hogy azt hiszed teljesen feltekerted a reduktort, de közben csak szorul a palackon a menet. Ezt szemmel lehet azért látni.

Az új tömítésnek kisebb a rugalmassága, de ezek szabvány tömítések. Rá kell hogy menjen. Viszont tuti nem fog elnyíródni attól, hogy 1-2 alkalommal feltekered.
Holnap beviszem a boltba, mert nekem nem akar rámenni. :) Már próbáltam azt is, hogy forró vízbe raktam előtte, hátha kicsit felpuhul, és úgy rá tudom nyomni, de hiába.
Remélem elsőre rápattintjátok, és kiderül, mekkora b@lf@sz voltam. :D
Ha kell veszik másik tömítést, lehet gyári hibásat fogtam ki, amilyen szerencsém van :)
 
Holnap beviszem a boltba, mert nekem nem akar rámenni. :) Már próbáltam azt is, hogy forró vízbe raktam előtte, hátha kicsit felpuhul, és úgy rá tudom nyomni, de hiába.
Remélem elsőre rápattintjátok, és kiderül, mekkora b@lf@sz voltam. :D
Ha kell veszik másik tömítést, lehet gyári hibásat fogtam ki, amilyen szerencsém van :)

Amennyire én tudom talán egy másik fajta is van a boltban. vagy így vagy úgy de megoldjuk :)
 
A fenti eredeti tömítés még so so jó állapotban van.

En ugy latom osszeszereleskor nem volt a helyen a tomites es ezert deformalodott es nyirodott el.

Nem tudod a tomitest a palack oldali reszen felfektetni, es majd ahogy huzod fel a hollandert, ugy a tomites bemegy a helyere.
Hogy tomit a reduktor, kupon vagy feluleten?
 
En ugy latom osszeszereleskor nem volt a helyen a tomites es ezert deformalodott es nyirodott el.

Nem tudod a tomitest a palack oldali reszen felfektetni, es majd ahogy huzod fel a hollandert, ugy a tomites bemegy a helyere.
Hogy tomit a reduktor, kupon vagy feluleten?
Így néz ki a palack oldal:
CAM02110.jpg


Így pedig a reduktor oldal:
CAM02112.jpg
 
Back
Oldal tetejére