• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Munkahelyi
Tetszik ez a macro, és a csiga sem fut sehova. :rolleyes:
DSC_0048 by Emese, on Flickr
Igen, algás kicsit szegény, az otthonról behozott bolbitisen az ecset, illetve elszaporodott kicsit a fonalalga. Utóbbin az sem segített, hogy hétfőn égve felejtettem rajta a világítást éjszakára. A probléma orvosolására amanokat akartam volna betelepíteni, de ez még várat magára egy kicsit, így egy rám sózott black molly mamma jött segíteni. Természetesen nem tervezem benne hagyni hosszú távon, mert ronda mint a bűn kicsi neki az akvárium, miután elfogyasztotta az algákat, keresünk neki egy kedves kisgazdát. Vagy behajítom a sügérek közé. Csak vicceltem. Cuki a kis repkedő uszonyaival, de a tényen nem változtat, nagyon csúnyák ezek a halak. :eek:

Az otthoniban is növekedik az ecset, alapos mulmozáson fog átesni a hétvégén, a bolbitis pedig kap egy kis excel fürdőt. Az ottani fákat behoztam a munkahelyi akváriumba, az itteni túl nagy volt, mögötte sajnos pangott a víz. Otthon pedig beköltözött Groot, egyelőre szegényes öltözékben, de majd igyekszem teletűzdelni.
Az üvegen sajnos továbbra is nő a pontalga, majd méricskélek.
 
A legfontosabb: még él. :D
79051 79052

Kezdi megszokni a tömeget, már nem bujkál annyit, és nem pánikol be, ha mellékúszik egy csiga.

Az akváriumot a hétvégén alapos mulmozásnak vetettem alá. Sajnos mindig rá kell döbbenjek, hogy nehéz alaposan mulmozni, ha az embernek cirka 25 liter víz áll csak rendelkezésére. Nagyon gondolkozok, hogy bevessem a tartalék szűrőt sok-sok perlonnal, de ahhoz egy strapabíró szúnyoghálós tölcsért is kell majd alkotnom. Majd.
Ha már leszívtam a víz nagy részét, átkerült egy nagyobb szekrényre, ami régóta várta, hogy végre elhozhassam @tsokee -éktól. Az ürügy is megvolt, pont szombat reggel vettem észre, hogy olyan szépen feláztattam a meglévő kis polcosat, hogy csúnyán felduzzadt a bútorlap. Így kizárólag biztonsági okokból (és nem azért, hogy végre a kicsit nagyobb akvárium beszerzéséhez legfontosabb alkotóelemet megszerezzem) megkérdeztem barátomat, hogy nem hozhatnám-e el azt a szekrényt, és akkor nem kell félni, hogy eláztatjuk az alsó szomszédokat. Az engedélyt megkaptam, és nincs is szebb időszak a bútorcipelésre, mint mikor pótlóbuszos a 3-as metró. \o/ Úgy néz ki a déli kánikulában nem szeretnek utazni az emberek, így végre először nem tömött buszon kellett bútort (vagy épp akváriumot) cipelnem, mint már oly sokszor előtte.
Van bennem valami furcsa perverzió, hogy ha barátom elutazik, én átrendezek egy szobát. Szóval átrendeztem az állatos szobát. Újra. És vééégre le tudtam törölni az akvárium hátsó üvegét. Úgyhogy most megint a ronda tapéta látszik, de legalább nincsenek foltok.
A mulmozásra azért is volt szükség, mert sajnos szaporodni kezdett az ecsetalga, ráadásul a crepidomanes-en is, amit még carbozni se lehet. Az anubiasokat, és a bolbitist bevágtam egy kis exceles fürdőbe, remélem segített rajtuk. A poppyt is kimostam a csövével együtt, elég vastag kuliréteg jött le onnan is. Rotalákat nyisszantottam, visszadugtam, szép színük van megint, és nincs is bent semmi, ami elnyomná őket. Az elöl lévő növényeken viszont barnás foltok jelentek meg, a felszínen pedig nagyon sok úszónövény is volt, így vettem egy mély levegőt, és learattam a felét, hátha a kevés fény miatt nem érzi jól magát a középen lévő társaság. Kukáztam, nem volt akkora mennyiség, amit érdemes lett volna felrakni ingyen.
Remélem megáll az alga terjedése, olyan jó volt a szinte gondtalan akva. :(

Munkahelyi
Köszöni, jól van, minimális hajalgát leszámítva nem látok problémát. Mollyka dolgozik, látom rángatózni 1-1 helyen, hogy a növényt eszi-e, vagy az algát, sajnos nem tudom megmondani, mert ha közel megyek lefagy, és bámul. 🤦‍♀️ A garnélát napok óta nem látom, pedig a molly beköltözésekor még közös kép is készült róluk. Remélem nem ette meg, és csak a dzsungelben bujkál. Van hol, szóval reménykedek. Bár olyan nagy a szája..... :'D Itt is ellepte a felszínt az úszónövény hadsereg, de ha végre be tudok hozni egy bettát, jól fog neki jönni. A blyxa és a ludwigia rovására, de ez van.
 
Nagyon lelkes legényem van. Mondjuk most asszonyt is kapott éjszakára, szigorúan ívatóban, és őt viszem is be melóhelyre. Majd bent lesz róla kép, de még fakó, és icipici.
DSC_0100-2208x1658.JPG

Már csak ki kell találnom, hogy hogyan rakom össze a további akváriumokat, mert plakatot és giantot és koronást és imbellist még mindig akarok. :LOL:
Hogy felbátorodtam, hogy már 3 hete nálam van és nem halt bele. 😎
 
Nagyon lelkes legényem van. Mondjuk most asszonyt is kapott éjszakára, szigorúan ívatóban, és őt viszem is be melóhelyre. Majd bent lesz róla kép, de még fakó, és icipici.
Ígéretes apukajelölt.:)

Már csak ki kell találnom, hogy hogyan rakom össze a további akváriumokat, mert plakatot és giantot és koronást és imbellist még mindig akarok.
Hogy felbátorodtam, hogy már 3 hete nálam van és nem halt bele.
 
oh dehogynem... csak idő kérdése hogy belelkesedj ;)
Nem, macera a sórák keltetése, a kicsik felnevelése, utána gazdát kell nekik találni, stb. Nem vagyok híve a felelőtlen szaporításnak se, még ha csak halakról is beszélünk. Ha maguktól csinálják, akkor hajrá, de összetenni őket, és kitenni az esetleges stressznek nem szeretném. Plusz semmit nem tudok a halaim genetikájáról, és nem nagyon akarnék kísérletezni se. Külföldről hozatott tiszta vérvonalakkal más lenne a helyzet, de lakásra gyűjtünk, nem szórhatom el a pénzemet thaiföldről behozott halakra, bármennyire is szeretném, hogy aztán 2 hét alatt kipurcanjanak. :D
 
Épp nem történik semmi melóhelyen, úgyhogy csináltam pár képet. Kicsit nehéz értékelhetőt készíteni, mert pont szemben vannak az ablakok, és gyönyörűen bevilágít mindent.

DSC_0107.JPG DSC_0105.JPG DSC_0102.JPG
A reinickii legrégebbi levelei még foszlanak, remélem, hogy csak lassan állnak át.
DSC_0108.JPG
A kicsilányból még nem sok látszik, izgága, és fakó még, meg biztos nem tesz jót a közérzetének, amikor az arcába nyomom a telefont, főleg, hogy egy betta képe van a hátlapomon. :D

DSC_0104.JPG
 
Épp nem történik semmi melóhelyen, úgyhogy csináltam pár képet. Kicsit nehéz értékelhetőt készíteni, mert pont szemben vannak az ablakok, és gyönyörűen bevilágít mindent.

View attachment 79112 View attachment 79111 View attachment 79109
A reinickii legrégebbi levelei még foszlanak, remélem, hogy csak lassan állnak át.
View attachment 79113
A kicsilányból még nem sok látszik, izgága, és fakó még, meg biztos nem tesz jót a közérzetének, amikor az arcába nyomom a telefont, főleg, hogy egy betta képe van a hátlapomon. :D

View attachment 79110
Szépet rittyentettél! :love:
A reneckii már csak ilyen kis hisztis, nem szereti a költözést. Nálam sokadjára maradt meg, és a titka táptabi volt.
Ha gondolod, szívesen adok, Tropica-som van, vagy esetleg Ritáék-féle osmo-bogyóval is bepróbálkozhatsz.
 
Vagy hazafelé beugrik hozzám. :unsure:

Mi a választásod @Meskó ? :D
Kukacaim vannak, nagy pakkom, és üres gyomrom. :D Én innen már csak haza megyek most.
Van alattuk friss táptalaj, elégedjenek meg azzal. Ritáék bogyói hozzám nem jók, azt mondták hőre több tápanyagot nyomnak, én meg ugye nem hűtöm az akváriumokat. Elég a fonal, amit így is a mollynak kéne zabbantani. :D
 
Back
Oldal tetejére