• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

De én nem akarom megölni a bettát, azon vagyok, hogy életben tartsam. : D A mollyknak meg van gazdája, bár szerintem nem sejtik, hogy ennyi lett. :whistle: Már csak el kell vinnem őket valahogy, csak olyan messze vannak tőlem, én meg lusta vagyok. :X3:
 
Növényezzünk is. Néhány hete került be pár táptabi, mert határozottan geronimoul (öncenzúra) néztek már ki a növények. Csökevényes levelek, nulla növekedés.
Ezeket most lőttem. Nem tudom mennyire látszanak a régi és az új hajtások közötti különbségek így képről, de határozottan hálásak a bogyókért. 😊

DSC_0432-2208x1658.JPG

DSC_0431-2208x1658.JPG

DSC_0434-2208x1658.JPG

DSC_0433-2208x1658.JPG
 
A színfokozónak, hetek, akár hónapok kellenek, még látni lehet valami változás. Lásd nálam a brigik. :) ;)
Tudom. :D Itt inkább csak a piros kaki volt a lényeg. Plusz szerencsére nagyon szép, mélyfeketék, ennél feketébbek nehezen lehetnének.
Egy pillanatra megijedtem, hogy honnan szedtek össze a steril akvában tubifexet, aztán megláttam, hogy ők potyogtatják, és nem kukacot.
 
Növényezzünk is. Néhány hete került be pár táptabi, mert határozottan geronimoul (öncenzúra) néztek már ki a növények. Csökevényes levelek, nulla növekedés.
Ezeket most lőttem. Nem tudom mennyire látszanak a régi és az új hajtások közötti különbségek így képről, de határozottan hálásak a bogyókért. 😊

View attachment 80941

View attachment 80943

View attachment 80944

View attachment 80942
Ugyanazt a színfokozót használtad, mint a mollyknál?
Tényleg szép piros lett ez is!
 
Tegnap este 5 órás szoktatás után bekerült 10 narancs tigris-bigris. Egyelőre ívatóboxban, hogy ha elhullás van, ne kelljen a dzsungelből vadászni őket. Nem látok rajtuk stresszt, kapirgálnak nyugisan. Sajnos a bettám igencsak nagy érdeklődést mutat irántuk, cápaként kerülgeti a dobozt, így sajnos el kell költöztetnem egy kisebb akváriumba.
A messzi Kínából megérkezett egy csiptetős lámpa, reméljük nem ül rajta sokat a posta, és akkor megcsinálhatom.

Itt pedig a narancskák, kettő töltött. 😊
DSC_0490-2208x1658.JPG

DSC_0491-2208x1658.JPG
 
Munkahelyi:
Nos, végre én is elkezdhetek harcolni egy komolyabb algásodással. Pénteken hamarabb elmentem munkából, és elfelejtem szólni, hogy a lámpát kapcsolják le. Így égve maradt egész hétvégére. :X3: Szép, zöld haj tekergőzik a rotalákon, agancs van a kövek tetején, zöld foltok a frontüvegen. Ma behoztam 2 növendék amanot, és 5 fiatal urot, hogy a meglévő kettő ne legyen magányos. Az amanok tegnap este még hárman voltak, de sajnos leleményes dögök. Lefolpakkoztam az akváriumot, néhány lyukat csináltam középen, betömködtem a szűrő melletti lyukakat, erre mit csinál? Felmászik áramlattal szemben a sík műanyagon, és bedaráltatja magát. A vicc, hogy abba a rekeszbe mindig teszek szivacsot. Most nem tettem. 🤦‍♀️
Hoztam be sok-sok bucét is, meg egy kis microt, a délelőttömet kötözgetéssel fogom tölteni, miután megittam a második kávémat is.

Otthoni:
A helyzet változatlan, bedobálva élvezik a növények a vendégszeretetemet. A szűrőcsövek nagyon érnek a takarításra, icipicit barna. Havonta egyszer viszont a sünök úgy gondolják, hogy partit rendeznek a poppyban.
Tegnap este még az is olyan barna volt, mint a cső, de reggelre ez a négy, összecuppant drágaság teljesen lepucolta az egészet. Kár, hogy a csőbe nem nagyon férnek be.
DSC_0524.JPG DSC_0522.JPG
 
Szóóóval az úgy volt, hogy ma volt egy köröm a GA-ban. Mivel nem terveztem mára nagy csavargást, csak olyan bemegyek, felmarkolom a cuccot, fizetek, kijövök túra lett volna. Szép tervek. Az egyik rendelés még nem volt feldolgozva, ezért addig hátramentem a halakhoz. A bettáknál csak pár percre álltam meg, elvégre nem azért mentem.
Első halas sor... Második halas sor... A nőstény bettás részleg üres, csak a gurámik színeskednek mindenfelé, meg még egy másik halfaj. Aztán kikandikált egy apró fejecske a gömbmohák közül. Fehér test, kék és lila foltok rajta. És szakadt uszonyok. Teljesen egyedül. Egyszer sem láttam felúszni levegőért, néha odébb úszott. Aztán összeakadt a tekintetünk. Na, gondoltam, te hazajössz velem. Aztán előjött, kiúszott a nyílt vízre a gurámik közé.
A verzió: kiúszott, hogy Zack könnyebben kihalászhassa, és elhozhassam.
B verzió: kiúszott, hogy széttépjék a gurámik, mielőtt Zack kihalássza nekem.

Szóval Tizenegyeske épp gyógyszeres fürdőt vesz, és szokja a vizet.
 
Szóóóval az úgy volt, hogy ma volt egy köröm a GA-ban. Mivel nem terveztem mára nagy csavargást, csak olyan bemegyek, felmarkolom a cuccot, fizetek, kijövök túra lett volna. Szép tervek. Az egyik rendelés még nem volt feldolgozva, ezért addig hátramentem a halakhoz. A bettáknál csak pár percre álltam meg, elvégre nem azért mentem.
Első halas sor... Második halas sor... A nőstény bettás részleg üres, csak a gurámik színeskednek mindenfelé, meg még egy másik halfaj. Aztán kikandikált egy apró fejecske a gömbmohák közül. Fehér test, kék és lila foltok rajta. És szakadt uszonyok. Teljesen egyedül. Egyszer sem láttam felúszni levegőért, néha odébb úszott. Aztán összeakadt a tekintetünk. Na, gondoltam, te hazajössz velem. Aztán előjött, kiúszott a nyílt vízre a gurámik közé.
A verzió: kiúszott, hogy Zack könnyebben kihalászhassa, és elhozhassam.
B verzió: kiúszott, hogy széttépjék a gurámik, mielőtt Zack kihalássza nekem.

Szóval Tizenegyeske épp gyógyszeres fürdőt vesz, és szokja a vizet.
És Tizenegyeske még szép is.
 
Macro-lencse 5 percek a félidőben. 😁
Tizenegyeske, egy darabig marad itthon, elég gyengécske, jó lesz neki abban a dobozban most pár hétig. (Jepp, nem merem bevinni, ott rossz a túlélési arány.)
DSC_0531-2208x1658.JPG DSC_0534-2208x1658.JPG DSC_0535-2208x1658.JPG DSC_0536-2208x1658.JPG DSC_0539-2208x1658.JPG

Egy halálra ítélt maláj tornyos. Nagyjából 2mm. Nem nőnek fel, vagy összecsipegetik a halak, vagy túl lágy nekik a víz. Néhány felnőtt van, de ifjoncok szerencsére nincsenek.
DSC_0537-2208x1658.JPG

És egy kis úszónövényzet. Ez már nem makró. Sosem voltak ilyen szépek a pistiák, fogalmam sincs mi történt. Egy tippem van, hogy rengeteg tápanyag szabadult fel azzal, hogy felforgattam a talajt az átalakításnál, és tele volt ugye friss táptabikkal. Szóval szerzek még, mert a növények imádják. 👍
DSC_0542-2208x1658.JPG
 
Tényleg beindult az úszó növény, nem sok fény jut át a vízfelszínen.
Jó ez a macro lencse, valahol nekem is van egy készlet. Remek alkalom lesz leporolni és megnézni, mit tudok kihozni belőle.
 
Back
Oldal tetejére