• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Kukacaim vannak, nagy pakkom, és üres gyomrom. :D Én innen már csak haza megyek most.
Van alattuk friss táptalaj, elégedjenek meg azzal. Ritáék bogyói hozzám nem jók, azt mondták hőre több tápanyagot nyomnak, én meg ugye nem hűtöm az akváriumokat. Elég a fonal, amit így is a mollynak kéne zabbantani. :D
Üres pocakkal én is kukacos szoktam lenni. 😂
 
A 3. szembe makro fotó után mondja bárki is, hogy nincs gonosz feje egy bettának.
Na, jó. Az 5.képen is őrült bamba nézése van.🤮
Ezt tényleg inkább ne szaporítsd tovább!🙏

A garnélád viszont gyönyörű csoki barna!👍 Ebből bezzeg én is bevállalnék egy csapatot.
 
Pont a bamba gonosz fejük miatt is szeretem őket. Ritáéknak van egy fehér hatalmas feldagadt szájjal, imádom a kis buldogképűt. :ROFLMAO:
Ősszel tudok szerintem adni a garnélákból, ha kell, sajnos az utóbbi hetek forrósága nem igazán hozta a hancúr kedvet náluk, elég régóta nincsenek kicsik. De majd ősszel beindul a babagyár remélhetőleg. :D
 
Mellesleg van egy kis parazita fertőzés gyanúm vele kapcsolatban, lehet, hogy a 2 költözéssel járó stressz legyengítette annyira, hogy összeszedjen valamit. Nagyon be van stresszelve, ma ugye ki is ugrott, és most is placcsant, de akváriumon belül. És mintha dörgölőzni is akarna ide-oda. Reméljük a hétvégét átvészeli még az akvában, aztán hétfőtől kap egy ParaGuard kúrát. Csokigarni addig kiköltözik.
 
A gyanú gyanú maradt, a hétvégét túlélte kiugrás nélkül, a színét visszanyerte, szépen nyugisan úszkál, nem mint egy idegbeteg holdkóros. Figyelgetem, a gyógyszer bekészítve.
A fonal sokkal kevesebb lett, vagy a hétvégi sötétség miatt, vagy csak éhes volt a molly. ¯\_(ツ)_/¯ Az úszónövények a sötétség ellenére is megduplázták magukat. Egy szál bacopa kinőtt a víz fölé, úgyhogy lassan, de biztosan haladunk a cél felé. A szobai futókát lassan ki kell szednem, a hiánytünetes topikot olvasva felmerült bennem, hogy olyan szinten kizabálja a nitrátot, hogy elbillen az arány a PO4 javára, ami pedig előhozza nekem a cuki fonalat.
Remélhetőleg délután beborul, akkor megpróbálok képet csinálni. Lassan mozdulni sem lehet a növényektől, a kicsilány annyira kicsi még, hogy tényleg úgy kell magát átverekednie a levelek között. :'D Majd pénteken megnyírom.
 
Ma reggel szárazon találtam a nőstény gébet. :( A hím mindig csesztette, úgy látszik eddig bírta, és beadta a válópert. A hímé maradt a kecó és minden ingóság. Ha most nekiáll csesztetni a többi halat, új helyet fogok neki keresni ( @tsokee ?). Pedig csípem a haszontalan fejét...
Munkahelyiben még hétfőn megkezdtem a gyógyszeres kezelést. Halacska stresszes lett megint, bizonyos időközönként becsíkozódott, idegbeteg módjára úszkált és vágódott neki dolgoknak, és összecsukva tartotta az uszonyait. 1.5 ml Seachem ParaGuard megy bele, 14 napig kell csinálni. A garnéla, és a csiga is vígan el van, úgy látszik tényleg nem árt nekik, ha betartjuk a dózist. hal már másnapra visszanyerte a színét, a stressznek nincs jele, az uszonyait szépen tartja. A kezelést végigcsinálom már, ha elkezdtem, ne ezen múljon.
Otthonról sikeresen hurcoltam be planáriát, az első hetekben elég nagy darabokat is sikerült pipettával kifognom, elvétve láttam még kicsiket is. Legalábbis a betta betelepítéséig. Rajtakaptam, ahogy úgy vágódott bele a talajba, mint jégmadár a vízbe. Minden apró rezdülésre ugrik. Eszméletlen édes, ahogy vadászik. A garnélával is bepróbálkozott, az első napokban többször lefejelte, de az alany szinte akkora volt, mint ő. Most már úgy néz ki nem érdekli, de ha sikerül is kifognom otthonról őket, a szaporulat igen gyér lesz. Lehet, hogy csak amanok jönnek majd. De olyan jó lenne színeseket is kapirgálni látni...
A víz 29 fokos fűtés nélkül. A bucék abbahagyták a hisztit, és hozzák az új leveleket. A bacopa halad felfelé. Nyomtam 0.5 ml tápot neki, illetve kapja a 0.5 ml Excelt. A fonal nem jött vissza, csak az van, ami még múlthétről maradt. Jó étvágyat mollyka. ~
És a csúnyasági verseny mai győztese:
1564735324849.png
 
Kivirágoztunk. 😌 Pénteken még nyoma sem volt a bimbónak. Amióta láttam, hogy ezek a növények tudnak ilyet (nagyjából az akvarizálásom kezdete óta...), erre vártam. Az otthoniban nagyon sokáig próbáltam kinöveszteni a bacopát, de amire elérte a vízfelszínt, felkopaszodott. A lámpámhoz sok az a 35 cm magasság. Most a kopaszodással nincs gond, de amint elérték a vízfelszínt, nem nőnek tovább. De végre ez is eljött, igaz nem otthon, de az lényegtelen. :p Ha még a ludwigiát is sikerülne életben tartani és/vagy kinöveszteni, az lenne ám az igazi csoda.
1565603110436.png
 
Otthoni
A szűrő kapott egy kis upgrade-et. Száműztem a kosarat, alulra bekerült a hozzávaló szűrőrács, felülre jobb híján a kosár zárókupakja. Majd valamikor megérkezik a másik rács is. Így kb fél liternyi biorioval tudtam még utántölteni. A perlont teljesen cseréltem, a Seachem Purigen egyelőre nem került vissza. Kimostam a csöveket is, rájuk fért.
Kicsit bent is át lesz alakítva, de ez holnapra marad. Előrehoztam a szívóágat, így a hátsó sarok felszabadult. Tele fogom pakolni lávakővel, és valahogy bebiggyesztem Groot-ot is.
Kap néhány táptablettát is, remélhetőleg megoldja a tápanyaghiányt. Új növény nincs, abból gazdálkodunk, ami van.
Csiguszból jött 2 darab vittina waigiensis, megjárták Budát, Pestet, a Pennyt, és 5 perc szoktatás után már az üveget nyalták.
Holnap csinálok végre képet is. Talán.
 
Heti vízcsere, kis aljzatporszívó, átrendeződés. Szerintem az összes létező algafajta megtalálható jelenleg az akváriumban, de hogy nehéz legyen beazonosítani a problémát, mindenből csak egy kicsi. Találkoztam ecsettel, aganccsal, szőrrel, ponttal, hajjal, és a vízből kilógó fán még békanyálszerű dolog is volt.
Valószínűleg összefügg a tápanyaghiánnyal, és a felgyülemlett mulmmal, mindkettőt próbálom orvosolni.
Tápból ment bele 2ml, 1ml excel, 3 ml catappa, 3 kanál bacter ae. Lemostam a lámpát, kicsit foltos volt.
A kiszedett vizet megmértem, ha már ráértem. KH 5, GH 9, pH 7.5 ( ezt nem tudom hova tenni, vagy színvak vagyok, vagy minden közelemben lévő víz ph-ja 7.5), nitrát 1. A foszfátot nem tudom, vagy nincs/kevés van a vízben, vagy rossz a tesztem. Az első mérésnél citromsárga lett a folyadék, és tuti nem kevertem össze semmit. A második mérésnél pedig nem színeződött el a víz.

Beraktam egy plusz fát, és kikerült a vékony ág, már nagyon rothadt. A fán lévő zöld bevonat nem hozzám tartozik, csak nem tudtam levakarni. Majd a csiguszok elintézik.
A képek telefonosok, a képszerkesztés is az, szóval lehet, hogy tök gáz mind, bocsesz.
_20190831_153032-1859x1673.JPG

_20190831_152923-1859x1448.JPG

_20190831_153150-1859x1395.JPG

DSC_0291-1859x1395.JPG

DSC_0290-1859x1395.JPG

_20190831_152750-1859x1395.JPG
_20190831_152610-1859x1466.JPG
 
Csak hogy a munkahelyiről is legyen egy kis dokumentáció.
A reineckii kutyául van, de nem bántom, hátha magához tér. Ha nem, akkor a helyén megpróbálkozok majd a montecarloval, ahhoz viszont első körben meg kell szabadulnom a vendégségét igencsak pofátlanul kihasználó black mollytól. Másodszor babázott le hozott anyagból, az előző adagból is 8 maradt meg, és most 8 kicsit tudtam megszámolni, de lehet, hogy ennél többen vannak. Amúgy azért kell tőle megszabadulni, mert örömmel túrja a földet, és a kis gyökeres növények tuti nem maradnának meg mellette.
Került bele pluszban myrio, több helyre is, nem tudom meg fog-e maradni. Illetve az otthoni kissé elfeledett wabiból elhoztam pár szál emers marsileát és az egy szál reineckii-t, hogy lógjon ki egyéb is az egy szál bacopán kívül. A víz alatti részleg nagyon lassan növekszik itt is, miután elérték a felszínt.
@tsokee -éktól jött pár (elvileg) kék postakürt, nagyon gyorsan nőnek, úgyhogy a sarkokban, és az elülső növényeken megtelepedett barna algát lesz mi lelegelje. A lámpát feljebb emeltem, és a fényerőt is felemeltem, így talán nagyobb területre jut belőle. Érik a szalagok kicserélése is mindkét lámpában.

1567521539665.png

Baloldalt az ott nem Narnia kapuja, csak visszatükröződik az ablak. Csak gondoltam szólok. :sneaky:
1567521730701.png
 
Ma arra jöttem be melóhelyre, hogy nem ment a szűrő. :eek: A motorház forró, de semmi nem mozgott, még csak nem is búgott. Kihúztam, bedugtam, semmi. Kihúztam, kiöntöttem a szűrőanyagot és a vizet, elvégeztem a reggeli munkámat, közben számolgattam és megsirattam az elpusztuló bacikat. Kiszedtem a rotort, megtisztítottam, összeraktam, működött. Tanulság, a "majd legközelebb szétszedem és kitisztítom" itt nem működik, szűrőpucevánál szét kell szednem teljesen. Remélem tényleg csak ennyi volt a gond. Ha ez hétvégén történik, és leégetem a raktárat, engem megölnek. 😅
Adagoltam bacit, reméljük hosszú távon nem okoz majd gondot a leállás. A halak rendben vannak, holnap meg úgyis ki lesznek halászva.
Ahogy látom úszkálni őket az jár a fejemben, hogy valami nano csapatot pakolok bele. És nem, nem azért, mert egy hét alatt két betta is kiugrott belőle. :whistle:

Az otthoni Nyolcaska minden nap egyre nagyobb habfészekkel vár haza. Barátom felvetette, hogy ha ilyen lelkes, hozzunk neki asszonyt. Felcsillantak a szemeim, de leesett neki, hogy ahhoz kell egy külön akvárium is, és gyorsan visszavonta. :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére