• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Mind az 5 pandám él! 😎
...már nem sokáig...
74464
Ilyenen még bettát se kaptam rajta!

Ma a felszíni hártya törölgetése közben találtam egy halott garnélát. Vagyis csak a páncélját, de nem vedlés volt, hanem üres páncél. Nem pánikolok, lassan abba a korba érnek, hogy kezdenek a felnőttek kiöregedni, de látva ezt a pandát, éa ahogy szipkázta ki a husit a páncélból, nem vagyok benne biztos, hogy az öregség végzett velük. Vagy csak megtalálták a hullát és rájöttek, hogy finom? Sose fogom megtudni.

Ugyanitt 5 panda cory eladó.
 
...már nem sokáig...
View attachment 74464
Ilyenen még bettát se kaptam rajta!

Ma a felszíni hártya törölgetése közben találtam egy halott garnélát. Vagyis csak a páncélját, de nem vedlés volt, hanem üres páncél. Nem pánikolok, lassan abba a korba érnek, hogy kezdenek a felnőttek kiöregedni, de látva ezt a pandát, éa ahogy szipkázta ki a husit a páncélból, nem vagyok benne biztos, hogy az öregség végzett velük. Vagy csak megtalálták a hullát és rájöttek, hogy finom? Sose fogom megtudni.

Ugyanitt 5 panda cory eladó.
Dögevők a corik is, úgyhogy relax @Meskó , nem ők tizedelik a garnéla állományt. :)
 
No, az elmúlt hetekben el lett hanyagolva az akvárium, kicsit nehezen jutottam RO vízhez, így elmaradtak a vízcserék. Ez két dolgot eredményezett, az egyik a fonalalga megjelenése a fűben, a másik, hogy a HM beette magát mindenhova. A nagy részét még múlthéten kiszedegettem, a maradékot pedig ma száműztem. Biztos maradt még, de legalább fellélegezhet a többi növény, elnyomott mindent maga körül.
Lusta voltam az alga kiszedegetésére a parvulából, így azzal együtt szedtem ki a jobb oldali részről. Az a sarok mindig mostohagyerek volt, oda hullik a kaja, így a pandák folyamatosan túrták, mindig kijött egy-egy csomó. Most már nem fog.
@tsokee -ék tegnap adtak egy csigát (ha már bettát nem tudtak rám sózni), úgyhogy ismét van egy postakürt lakóm. Plusz tele vagyok kicsi garnikkal, élmény őket visszahalászni a talajporszívó után.
A tápokból szokásos adagok mentek.
Készült pár kép, de majd gépről meg akarom őket nézni, mielőtt közszemlére teszem. Addig is itt van egy, amin ügyködtem a telefonnal. Kicsiben szép.:D
75730

Ja, az kimaradt, hogy a poppyt beraktam hátra. Hátha jobb lesz az áramlás.
 
No, az elmúlt hetekben el lett hanyagolva az akvárium, kicsit nehezen jutottam RO vízhez, így elmaradtak a vízcserék. Ez két dolgot eredményezett, az egyik a fonalalga megjelenése a fűben, a másik, hogy a HM beette magát mindenhova. A nagy részét még múlthéten kiszedegettem, a maradékot pedig ma száműztem. Biztos maradt még, de legalább fellélegezhet a többi növény, elnyomott mindent maga körül.
Lusta voltam az alga kiszedegetésére a parvulából, így azzal együtt szedtem ki a jobb oldali részről. Az a sarok mindig mostohagyerek volt, oda hullik a kaja, így a pandák folyamatosan túrták, mindig kijött egy-egy csomó. Most már nem fog.
@tsokee -ék tegnap adtak egy csigát (ha már bettát nem tudtak rám sózni), úgyhogy ismét van egy postakürt lakóm. Plusz tele vagyok kicsi garnikkal, élmény őket visszahalászni a talajporszívó után.
A tápokból szokásos adagok mentek.
Készült pár kép, de majd gépről meg akarom őket nézni, mielőtt közszemlére teszem. Addig is itt van egy, amin ügyködtem a telefonnal. Kicsiben szép.:D
View attachment 75730

Ja, az kimaradt, hogy a poppyt beraktam hátra. Hátha jobb lesz az áramlás.
Jaj, Te pupák! Hozzám jöhetsz RO-ért.
 
Még valamikor a télen csináltam egy kísérleti wabit "Mit tud a napfény?" felkiáltással. Nos, a téli hónapokban nem sok mindent, általában kirohadt, bebarnult, amit beleraktam. Aztán megjött a tavasz.
Koncepció nincs, amit éppen kiszedek az akváriumból, és látok némi esélyt a túlélésre, azt belerakom. Az eredeti felállásban parvula, hm, pár fajta rotala, és jó sok marsilea hirsuta került benne. Utóbbinak elfelejtettem szólni, hogy ő előtéri növény, és legyen szíves 5 centinél nem magasabbra nőni, de most minden egyes új hajtása egyre nagyobb lesz.
Letakarva sosem volt, pontosabban megpróbálkoztam vele az elején, de 2 nap alatt meguntam, hogy betartsam a szellőztetési szabályokat. Így levettem a fóliát és magára hagytam. Napi kétszer spriccelem, meg feltöltöm a talajt vízzel, ha úgy látom, hogy szárad ki. Egy darabig egy ugrópók lakta a sziklát és a magasabb növényeket, de elköltözött, pedig csíptem a kis fejét.
Majd egyszer rászánom magam, hogy a nagyon bebarnult, és üveghez tapadt részeket kiszedjem, de egyelőre tök jól elvan a kis mocsár, pár napja a moha szép spóratokokat is hozott.

76527

76528

76529

Offocska következik.
  • Emese, a pókokat szereted?
  • Nincs velük bajom...
  • Akkor gyere, mutatok valamit!
És munkatársam kivezetett az udvarra a füves részhez, bemutatni Lujzát. Méretéből ítélve valószínűleg asszonyka.

76530

Hétfőn hozok neki lisztkukacot. 🆒
 
Utoljára módosított:
Itt se sok minden történik...
Vízcserék kicsit megritkultak, ezen muszáj lesz változtatni. A párolgást igyekszem visszatölteni RO-val. Szegény bolbitis ecsetes, valószínűleg nagyon érne már egy szűrőtakarítás, a hétvégére feltankolok vízzel, és azt is megejtem.
Ma egy unalmas 10 percemben csináltam teszteket, kh 5, gh 9, po4 0 körül, no3 1 és 5 között, ph valahol 7.5 környékén. A víz kellemes 27 fokos, jó lenne beleülni.
Múlthéten hoztam 5 urot a csapatba, mikor máskor, mint a kánikula kezdetén. Egyelőre elhullás nem volt. Kicsit még fakók, szóval könnyű felismerni őket.
garnélák szaporodnak, pandák lustulnak, k*csög planáriák vannak, de legalább van min kiélnem a szadista hajlamaimat, amíg nincs betta. Túlélik a tömény metilénkék oldatot. 🤔 Csapdázok, ha eszembe jut, és pipettával vadászom őket lefekvés előtt.
A színes növények igencsak megcsappantak, a sessiliflora elnyomott hátul szinte mindent, pár hete ki is száműztem. Majd hozok még rotalákat, és megpróbálkozok újra a ludwigiával.
Az előteret teljesen meghódította a saggitaria, hátul hatalmasra nőtt a bolbitis is, szóval most kicsit durva a dzsungel feeling.
A messzi Kínából pedig úton van egy macro lencse a telóra, hátha sikerül vele értelmes(ebb) garniképeket csinálni majd.
Telós képek:
 

Attachments

  • DSC_0015-2208x1658.JPG
    DSC_0015-2208x1658.JPG
    310.6 KB · Megtekintések: 29
  • DSC_0014-2208x1658.JPG
    DSC_0014-2208x1658.JPG
    332.5 KB · Megtekintések: 31
  • DSC_0013-2208x1658.JPG
    DSC_0013-2208x1658.JPG
    328.2 KB · Megtekintések: 29
  • DSC_0012-2208x1658.JPG
    DSC_0012-2208x1658.JPG
    360.2 KB · Megtekintések: 31
  • DSC_0011-2208x1658.JPG
    DSC_0011-2208x1658.JPG
    471.9 KB · Megtekintések: 44
Itt se sok minden történik...
Vízcserék kicsit megritkultak, ezen muszáj lesz változtatni. A párolgást igyekszem visszatölteni RO-val. Szegény bolbitis ecsetes, valószínűleg nagyon érne már egy szűrőtakarítás, a hétvégére feltankolok vízzel, és azt is megejtem.
Ma egy unalmas 10 percemben csináltam teszteket, kh 5, gh 9, po4 0 körül, no3 1 és 5 között, ph valahol 7.5 környékén. A víz kellemes 27 fokos, jó lenne beleülni.
Múlthéten hoztam 5 urot a csapatba, mikor máskor, mint a kánikula kezdetén. Egyelőre elhullás nem volt. Kicsit még fakók, szóval könnyű felismerni őket.
garnélák szaporodnak, pandák lustulnak, k*csög planáriák vannak, de legalább van min kiélnem a szadista hajlamaimat, amíg nincs betta. Túlélik a tömény metilénkék oldatot. 🤔 Csapdázok, ha eszembe jut, és pipettával vadászom őket lefekvés előtt.
A színes növények igencsak megcsappantak, a sessiliflora elnyomott hátul szinte mindent, pár hete ki is száműztem. Majd hozok még rotalákat, és megpróbálkozok újra a ludwigiával.
Az előteret teljesen meghódította a saggitaria, hátul hatalmasra nőtt a bolbitis is, szóval most kicsit durva a dzsungel feeling.
A messzi Kínából pedig úton van egy macro lencse a telóra, hátha sikerül vele értelmes(ebb) garniképeket csinálni majd.
Telós képek:
Gyere csak, per pill úgy 150 liternyi van beöntésre készen. ;)
 
Nos, az első akvárium beüzemelése óta fontolgatom, hogy a munkahelyre is kellene egy. Ezt eddig nem mertem megkérdezni, mert egy beszari idióta vagyok, de mivel otthon nem csinálhatok már többet, és bettát főleg nem vihetek haza a meglévőbe se, és már nagyon hiányzik, hogy megöljek egyet, végre vettem a bátorságot, és megkérdeztem a nagyfőnököt, hogy megcsinálhatom-e. Az üveg amúgy hetek óta készen van, és a polcomon áll beüzemelésre készen.
Az akvárium 40*22-es alapokon áll. Nagyon szerettem volna egy laposkát, ehhez egy 15 centis magasságot képzeltem el, de ezt végül elvetettem, mert akarok bele halat, és a talajjal együtt már nagyon kevés mozgástere lett volna, így végül 20 magas lett. A 40-es szélességet pedig a már meglévő Chihiros A401 miatt választottam. A szűrő egyelőre egy pici akasztós lesz, szűrőtöltetnek pedig vagy bioriot kap, vagy Eheim substrat golyócskákat. Ha nem válik be ez a szűrő, akkor kap egy kicsit nagyobb testvért.
Alapvetően ágas-bogas fát akarok bele (különben hogy nyársalná fel magát a bettácska), ehhez be is szereztem @tsokee -éktól az alapanyagot. Figyelmeztettek, hogy nagyon régóta állt már vízben, és eléggé mállik már, de én makacs vagyok, és bele akarom rakni. Ledörzsöltem a nagyon felázott részeket, a fa sok helyen visszanyerte így a világos színét, remélhetőleg még egy kicsit tovább fogja majd bírni. A talajt még mindig nem tudom, de nagy valószínűséggel kipróbálom az Ista növényesét, illetve szeretnék egy kis sarkot az előtérben, ahol kavicsos a talaj.
A cél a növények kinövesztése a fa mögötti részen, úgyhogy főleg rotalák, vízicsillag, ludwigia lesz a palettán, és talán megpróbálkozok a bacopával is. A sík terepre acicularist képzeltem el, nagyon szeretem ezt a növényt, csak épp mindig elnyomták a körülötte lévők.
Mondanám, hogy csapvizes lesz, de úgysem fogom kibírni, hogy ne RO-zzak. Tápozást még nem tudom, valószínűleg a mostanit fogom itt is használni, nyilván kisebb mennyiségben, és jóval óvatosabban.
Megpróbálkozok a garnélák társításával, reméljük, ha utoljára költözik be Nyolcaska, nem próbálja meg megenni a szomszédait. Ha meg igen, meg van oldva az etetése, ha hosszabb időre zárva lesz a cég. :sneaky:
Nem tudom lesz-e külön naplózva, de kétlem, olyan sok minden nem történik egyik akváriumban sem, hogy kelljen még egy topik neki. Majd kiderül.
 
No, az elmúlt hetekben el lett hanyagolva az akvárium, kicsit nehezen jutottam RO vízhez, így elmaradtak a vízcserék. Ez két dolgot eredményezett, az egyik a fonalalga megjelenése a fűben, a másik, hogy a HM beette magát mindenhova. A nagy részét még múlthéten kiszedegettem, a maradékot pedig ma száműztem. Biztos maradt még, de legalább fellélegezhet a többi növény, elnyomott mindent maga körül.
Lusta voltam az alga kiszedegetésére a parvulából, így azzal együtt szedtem ki a jobb oldali részről. Az a sarok mindig mostohagyerek volt, oda hullik a kaja, így a pandák folyamatosan túrták, mindig kijött egy-egy csomó. Most már nem fog.
@tsokee -ék tegnap adtak egy csigát (ha már bettát nem tudtak rám sózni), úgyhogy ismét van egy postakürt lakóm. Plusz tele vagyok kicsi garnikkal, élmény őket visszahalászni a talajporszívó után.
A tápokból szokásos adagok mentek.
Készült pár kép, de majd gépről meg akarom őket nézni, mielőtt közszemlére teszem. Addig is itt van egy, amin ügyködtem a telefonnal. Kicsiben szép.:D
View attachment 75730

Ja, az kimaradt, hogy a poppyt beraktam hátra. Hátha jobb lesz az áramlás.

Szia!
Megkérdezhetem, hogy a bal oldali stem növény az micsoda? Próbálok rájönni, de nincs 100%-os ötletem :) (Myriophyllum és Cabomba között vacilálok)
Köszönöm! :)
 
Back
Oldal tetejére