• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Szia!
Megkérdezhetem, hogy a bal oldali stem növény az micsoda? Próbálok rájönni, de nincs 100%-os ötletem :) (Myriophyllum és Cabomba között vacilálok)
Köszönöm! :)
Szia!
Az ott fényhiányos, satnyuló limnophila sessiliflora. :D Fölötte be van akasztva egy fa, ezért elég rosszul éri a fény, emiatt jó nagy léptékkel hozza az új leveket, nem olyan szép sűrű, mint amilyennek lennie kellene.
 
Szólj, ha szeretnéd cserélni a ledeket meg (és) ha dudvára van szükséged. Tudod hol találsz minket! ;)
A sima Chihi nem ment még egy évet se, talán bírni fogja egy darabig. De majd tuti, hogy cserélni akarom valamikor. Dudváért biztosan jelentkezek majd, köszi, csak előbb becipelem melóhelyre a nehezeket. Addig nem akarok növényt szerezni, amíg nincs meg minden hozzávalóm.
 
A nagy mű elkészült. \o/
Adatok
Üveg: 40x22x20 sima
Világítás: Chihiros A401, valószínűleg cserélve lesznek a ledek. Majd. Egyszer.
Szűrő: Kicsi akasztós, ha nem bírja el, akkor kap egy Aquaclear 20-ast. A töltet benne két kicsi zsák BioRio, pár szem habkő kipróbálásra, illetve 1 centi szivacs ülepítőnek, hogy ne a biorio duguljon el.
Talaj: tavalyi maradék Dennerle DeponitMix Professional 9in1, illetve kipróbálásra jött az ISTA Premium Soil M
Növények: rotalák, ludwigia red, blyxa, saggitaria, reinickii mini, bolbitis, pár fajta microsorum, pár tő myrio, pár tő cabomba, 2 fajta buce, anubias nana, pár tő hygrophila araguaia, limnobium, pistia, phyllantus, salvinia natans
Dekor: Lávakövek, redmoor

Tegnap összeraktam a száraz részét az akvának, ma pedig a növényesítésre került sor. Elég jól lehet ültetni ebbe a talajba, viszont könnyű, ha kiszárad, itt sajnos hibáztam tegnap, ugyanis nedvesen volt csomagolva. Hupsz. Ahol elég vastagon van a talaj, ott szépen lent maradtak a növények, elöl kicsit macerásabb volt a helyén tartani őket, de feltöltésnél se úszott fel semmi.
Kíváncsi leszek mi marad életben ebben a vízben. Az értékek meglepően jók, ahhoz képest, hogy csapvíz. KH 10, GH 16, pH 7.5 (remélhetőleg ezzel a talaj tud majd valamit kezdeni), a TDS 165. Lehet, hogy nem is lesz szükség RO-ra, csak a párolgás visszatöltéséhez.
Adagolok bele bacikultúrát, hogy minél előbb jöhessenek a tesztalanyok. Már mindenki azt kérdezgeti, hogy mikor lesz benne állat. A víz még homályos, és minden buborékos, remélhetőleg 1-2 napon belül letisztul.
A faágakra majd talán tillandsiák jönnek, de nincs hiányérzetem, ha ránézek, úgyhogy lehet, hogy csupasz marad.
7791577916
 
Köszi, de Mány messze van. :D Plusz mivel friss az indítás, elég sokat fog változni valószínűleg minden érték, csak kíváncsiságból méregetek, főleg a talaj miatt. De tetszik, hogy ennyire levitte a kh-t, kérdés, hogy meddig marad ez így.
 
Megpróbálkozok a garnélák társításával, reméljük, ha utoljára költözik be Nyolcaska, nem próbálja meg megenni a szomszédait
Három bettan végzett kísérletem alapjan eddig ugy tűnik, hogy a piros nc-kat merettol függetlenül felzabaljak, a 2-3 hetesnes idosebb kekeket békén hagyják. Nalam a nanoban bubi 2.0 mellett is fekezhetetlenul magas a garnéla szaporulatom. ;) (Jo, a szinhibas pirosak eleg hamar eltunnek, de erre csak ugy tekintek, hogy vegre valaki segit nekem szelektálni.)
 
Három bettan végzett kísérletem alapjan eddig ugy tűnik, hogy a piros nc-kat merettol függetlenül felzabaljak, a 2-3 hetesnes idosebb kekeket békén hagyják. Nalam a nanoban bubi 2.0 mellett is fekezhetetlenul magas a garnéla szaporulatom. ;) (Jo, a szinhibas pirosak eleg hamar eltunnek, de erre csak ugy tekintek, hogy vegre valaki segit nekem szelektálni.)
Nekem eddig csak egy óriási vadas lánykával vannak rossz tapasztalataim. Ő nekiment mindennek, ami mozgott. A többi elvolt a garnikkal. A kicsiket biztos ették, de még így is volt szaporulatom.
Reméljük megint békés példányt szerzek. :D
 
Nos, sikerült egy halál nyugis, piros-fehér double tail-t hazahoznom. Ilyet még nem öltem. :whistle: Plakatot se, szóval az is jön majd. :ROFLMAO: Haluci tegnap a fertőtlenítő fürdő után bekerült egy ívató boxba. Mivel egy hétig még a vendégszeretetemet élvezi itthon, ma beengedtem az akvába, most hétvégén tudom figyelni a viselkedését. Le se kakilta a többieket. Mindenkit megnézett, de egy árva kopoltyúlebegtetés nem volt. Sőt, egy nagyobb garnéla meg akarta nézni közelebbről a friss husit, mire haluci megijedt és bevágódott a susnyásba. Most a sarokban alszik. Nyolcaska, aka Chill.

78128

Valószínűleg pocsék képek, pedig már a postán van a lencsém, de egy totál kép, és egy csigán pihenő géb.

781297813078131

Itt pedig a munkahelyi. Majd valahogy megoldom, hogy az ablak mögöttem ne tükröződjön így. A víz már élhető, ezt egy garnéla és egy süncsiga támasztja alá. Hétfőn betelepítek egy nagyobb csapatot, majd utána mehet Chill is. A szűrőt kicseréltem egy AquaClearre. Határozottan jobb a vízmozgás. Azt hiszem a fényt és a tápot kicsit túltoltam, mert megjelent a fonalalga, úgyhogy lejjebb vettem a pörkölést. El is kezdett visszaszorulni. A növények egyelőre növekedési fázisban vannak, a cabomba teteje pirosodik szépen. De lessan felélik a tartalékot, és kiderül hogy fogják magukat valójában érezni. A rotalákat meg is kellett nyírnom, és visszadugdosni.
A fáról a kő majd lekerül, hogy a hülye hal nem borítsa magára.

78132
 
Utoljára módosított:
Munkahelyi
Hétvégén nincs világítás. Egyrészt még nincs időzítőm, másrészt kicsit tartok tőle, hogy nem lennének túl jó barátok a mozgásérzékelővel. Ennek majd utána fogok kérdezni azért, de még a mi otthoni vackunk is bejelzett, amikor fel-le kapcsolt az akvárium. Az első ilyen hétvége után látszott, hogy nincs jól az akva, megjelentek algák, és olvadtak a növények, sok volt a szmötyi a vízben. Most az Aquaclear-rel semmi ilyen gond nem volt, a víz tiszta. Másfél liter párolgott el a hétvégén, muszáj lesz RO-t hoznom.
Néhány levél olvadozik, remélhetőleg még az átállás hatása, de vannak új hajtások is szerencsére. Ma reggel már nem cseréltem vizet (otthon maradt a csövem), de a túlélő garnéla elöl kaparászik, csigusz hátul nyalogatja az üveget. Holnap tényleg hozom a csapatot, aztán Nyolcaska is beköltözhet végre. A delikvens határozottan antiszoc, látszik rajta, hogy zavarja a tömeg. Főleg etetésnél látom rajta, hogy a halálba kívánja az egész csapatot, 10+ uro, 2 géb, 5 cory, a hím géb ráadásul rendszeresen szeretne megtelepedni rajta, ezt pedig annyira nem viseli jól. Felüdülés lesz neki a költözés és a viszonylagos magány.
 
Csináltam egy gyors vízcserét, máshoz nem nyúltam. Az üvegen pontalga van, adagolok majd külön foszfátot. A teljes tápadagot nem merem emelni ebben a melegben.
Játszadozok a macro lencséves, csak sajnos se az urok, se a garnélák nem jönnek az üveghez 2 centi távolságra, ha egy nagy fekete izé van a túloldalon.
Nyolcaska is él még, lusta vagyok bevinni szegényt.
78406
78407
78408
78409784107841178412
 
Munkahelyi
Nagyon jól viseli a hétvégi fénytelenséget, büszke vagyok rá. A rotalákat vagdosni kell, egyelőre vissza is ültetem, de 1-2 hét, és hordhatom haza a nyesedéket. A reinickii meglepően jól van, lekopogom, de talán megmarad. Még a blyxa is lenövesztette a gyökerét az akvárium aljáig, pont az üvegnél van, szépen látszik. A saggitaria subulata egyelőre hisztizik, de az otthon is nagyon sokáig játszotta az elérhetetlent, most meg már mindenhol ott van.
Alga minimális, a múlt héten megjelenő fonal szinte teljesen eltűnt. Lejjebb is vettem a fényt, hátha még mindig erős volt neki. Tápot hol kap, hol nem, egyelőre talán elég neki a táptalaj.

A lakója még mindig egyetlen garnéla és a süni, lusta vagyok vadászni. Reggel alszanak, amióta ezt a kettőt (a másikat bedarálta a szűrő....) elhoztam egy árnyas reggelen, azóta egyet se látok. :'D Nyolcaska meg olyan jól mutat az otthoniban, nem is akarom behozni. :rolleyes: Pedig már cseszegetnek a munkatársak és a vevők is, hogy "de hol a hal?". Majd jön. Bár miatta fojtottam a szűrőn egy kicsit, hajlamos volt beleúszni a poppyba..... A hétvégén sikerült végre megtükröznöm, eddig mindig elbújt előle. Majd megpróbálok képet lőni róla, nem is olyan csúnya ez a hal. :D
78483784847848578486
 
Back
Oldal tetejére