• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Ismét túl egy vízcserén. És végre kitakarítottam a csöveket is. Volt mit, a szívóág hajlított része fekete volt a trutyitól. Kiszedtem a sarokból egy adag microsorumot, a kevesebb több alapelvet követve. Kicsit szellősebb most az a sarok. @tsokee -éktól múlthéten, és @Szabó Henrik -től tegnap szereztem sok szép fajta rotalát és ludwigiát. Lassan kiszorítják a zöld növényeket a színesek. :ROFLMAO: Kaptam még pár tő pinnatifidát is, egyelőre nem tudom hol lesz a helye, így úszónövényként funkcionál. Reméljük meg is maradnak. A vízicsillag emers részét sikerült letörnöm. :( Még jó, hogy jövőhétre megint ki fog nőni.
Alga mondhatni nincs, a tegnap észrevett hajszál mára el is tűnt, régebbi leveleken 1-2 miniatűr pamacsot láttam. A reinickii mini levelein látok pusztulást, de talán azok még az átalakítás előtt mentek tönkre. A parvula lassacskán terül, az üvegnél lehet látni, hogy növeszti az indáit. Éljen. \o/
A héten láttam egy elhullott garnélát, az urok elvileg megvannak, lehetetlen megszámolni őket. A gébek és a pandák köszönik, jól vannak, lassan elérik a vágósúlyt.
Ment bele a szokásos adag Catappa kivonat, a 0.7 ml Excel, illetve a 2 ml Colombo Floragrow. Múltkor már 3-mat nyomtam, de most kipróbálom, hogy naponta adok be egy picit. Nekem valahogy fura ez a heti adagolás. Ki mondja meg az algának, hogy ne egye fel az első nap, hanem ossza be szépen, mint a növények? Látom, hogy működik a heti adagolás, de akkor sem fér a fejembe. :oops:

Készültek képek, de elég pocsékul sikerültek, valahogy nem akartak összeállni a dolgok. Sikerült egy hátteres, véletlenül rányomtam valami képjavítást a PhotoFiltre nevű egyszerű kis programban, és most tök jól néz ki. :ROFLMAO: A többit már az írás közben lőttem, miután láttam, hogy mennyire gáz lett az első sorozat. :cautious:
42538631501_46403e1bd5_b.jpgizé by Emese Csizmadia, on Flickr
42538737401_bf07a15635_b.jpgDSC_0477(1) by Emese Csizmadia, on Flickr
41636237475_4e424a9bf0_b.jpgDSC_0478 by Emese Csizmadia, on Flickr
28665264828_04f4a034e2_b.jpgDSC_0479 by Emese Csizmadia, on Flickr
42486633652_079a03fe04_b.jpgDSC_0480 by Emese Csizmadia, on Flickr
28665263868_dd59b84782_b.jpgDSC_0481 by Emese Csizmadia, on Flickr
41636235965_5b8108ea4e_b.jpgDSC_0482 by Emese Csizmadia, on Flickr
42486632442_97529edba6_b.jpgDSC_0483 by Emese Csizmadia, on Flickr
41636235355_38c48c399e_b.jpgDSC_0486 by Emese Csizmadia, on Flickr

Véletlenül se a garnélára zoomolj drága telefonom, hanem a levélre, az ecsetpamaccsal a tetején. :ROFLMAO:
28665262248_a151bb32a6_b.jpgDSC_0488 by Emese Csizmadia, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Ismét túl egy vízcserén. És végre kitakarítottam a csöveket is. Volt mit, a szívóág hajlított része fekete volt a trutyitól. Kiszedtem a sarokból egy adag microsorumot, a kevesebb több alapelvet követve. Kicsit szellősebb most az a sarok. @tsokee -éktól múlthéten, és @Szabó Henrik -től tegnap szereztem sok szép fajta rotalát és ludwigiát. Lassan kiszorítják a zöld növényeket a színesek. :ROFLMAO: Kaptam még pár nő pinnatifidát is, egyelőre nem tudom hol lesz a helye, így úszónövényként funkcionál. Reméljük meg is maradnak. A vízicsillag emers részét sikerült letörnöm. :( Még jó, hogy jövőhétre megint ki fog nőni.
Alga mondhatni nincs, a tegnap észrevett hajszál mára el is tűnt, régebbi leveleken 1-2 miniatűr pamacsot láttam. A reinickii mini levelein látok pusztulást, de talán azok még az átalakítás előtt mentek tönkre. A parvula lassacskán terül, az üvegnél lehet látni, hogy növeszti az indáit. Éljen. \o/
A héten láttam egy elhullott garnélát, az urok elvileg megvannak, lehetetlen megszámolni őket. A gébek és a pandák köszönik, jól vannak, lassan elérik a vágósúlyt.
Ment bele a szokásos adag Catappa kivonat, a 0.7 ml Excel, illetve a 2 ml Colombo Floragrow. Múltkor már 3-mat nyomtam, de most kipróbálom, hogy naponta adok be egy picit. Nekem valahogy fura ez a heti adagolás. Ki mondja meg az algának, hogy ne egye fel az első nap, hanem ossza be szépen, mint a növények? Látom, hogy működik a heti adagolás, de akkor sem fér a fejembe. :oops:

Készültek képek, de elég pocsékul sikerültek, valahogy nem akartak összeállni a dolgok. Sikerült egy hátteres, véletlenül rányomtam valami képjavítást a PhotoFiltre nevű egyszerű kis programban, és most tök jól néz ki. :ROFLMAO: A többit már az írás közben lőttem, miután láttam, hogy mennyire gáz lett az első sorozat. :cautious:
View attachment 56649izé by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 56650DSC_0477(1) by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 56651DSC_0478 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 56652DSC_0479 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 56653DSC_0480 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 56654DSC_0481 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 56655DSC_0482 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 56656DSC_0483 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 56657DSC_0486 by Emese Csizmadia, on Flickr

Véletlenül se a garnélára zoomolj drága telefonom, hanem a levélre, az ecsetpamaccsal a tetején. :ROFLMAO:
View attachment 56658DSC_0488 by Emese Csizmadia, on Flickr
Nagyon szep kepek Csizmadia Emese latszik benne a szeretet.
Őő hogyan tudod megallapitani a pinnatifida nemét?
 
Véletlenül se a garnélára zoomolj drága telefonom, hanem a levélre, az ecsetpamaccsal a tetején. :ROFLMAO:
View attachment 56658DSC_0488 by Emese Csizmadia, on Flickr
Ha nem hivod fel ra a figyelmet senki eszre sem vette volna.:ROFLMAO: Makulatlanok a novenyeid es szep egeszsegesek.:love:
A bucekat kimondottan cernaval szereted kotozni? En atlatszo vekony damillal szoktam. Szinte nem is latszik ahogy a vizbe rakom. Es amikor benovik a kovet a gyokerek siman le lehet vagni.
 
Ha nem hivod fel ra a figyelmet senki eszre sem vette volna.:ROFLMAO: Makulatlanok a novenyeid es szep egeszsegesek.:love:
A bucekat kimondottan cernaval szereted kotozni? En atlatszo vekony damillal szoktam. Szinte nem is latszik ahogy a vizbe rakom. Es amikor benovik a kovet a gyokerek siman le lehet vagni.
Ez van itthon. :'D És mondhatni csak ideiglenes, valami egybefüggő bucefalat akarok, ami nem ilyen innen-onnan összeszedett kövekre van rárakva. Eddig a bucék se nagyon akartak megmaradni, nem számítottam rá, hogy ki kell nekik valami találnom. :ROFLMAO: Csak még nem tudom, hogy a fa lesz a nyerő, vagy egy marék összeragasztott lávakő. Utóbbi ma majdnem megvolt, de nyomatékosan megkértek, hogy ne próbáljak a konyhakövön húsklopfolóval követ törni. :D
 
Utóbbi ma majdnem megvolt, de nyomatékosan megkértek, hogy ne próbáljak a konyhakövön húsklopfolóval követ törni. :D
Az erkelyunk tokeletes apritohely( tesztelve!). Gyere nyugodtan. Adunk kalapacsot is, hogy ne legyen lavakoves a vasarnapi rantott husi.:ROFLMAO:
 
Az erkelyunk tokeletes apritohely( tesztelve!). Gyere nyugodtan. Adunk kalapacsot is, hogy ne legyen lavakoves a vasarnapi rantott husi.:ROFLMAO:
Ugyan, a kajájukat is ezzel aprítom, egy kis kő meg se kottyan. :D Majd szerzek eleve kicsit szűrőanyagnak való lávakő zúzalékból. Már a múltkor csináltam, de szétszedtem, mert kellettek a darabok.
 
Eddig a bucék se nagyon akartak megmaradni, nem számítottam rá, hogy ki kell nekik valami találnom. :ROFLMAO: Csak még nem tudom, hogy a fa lesz a nyerő, vagy egy marék összeragasztott lávakő. Utóbbi ma majdnem megvolt, de nyomatékosan megkértek, hogy ne próbáljak a konyhakövön húsklopfolóval követ törni. :D

Megmaradni, vagy lent maradni? Kihaltak?
Csak azért kérdezem, mert eddig mindenkitől azt olvastam, hogy low-techben is vígan elvannak, és most készültem egy-kettőre beruházni.
 
Megmaradni, vagy lent maradni? Kihaltak?
Csak azért kérdezem, mert eddig mindenkitől azt olvastam, hogy low-techben is vígan elvannak, és most készültem egy-kettőre beruházni.
Elvannak, csak nálam valamiért nem szerettek tavaly. Most jól vannak, köszönik. :)
 
Ha nem hivod fel ra a figyelmet senki eszre sem vette volna.:ROFLMAO: Makulatlanok a novenyeid es szep egeszsegesek.:love:
A bucekat kimondottan cernaval szereted kotozni? En atlatszo vekony damillal szoktam. Szinte nem is latszik ahogy a vizbe rakom. Es amikor benovik a kovet a gyokerek siman le lehet vagni.
2/0-as safil sebvarro fonal. Van tu nelkul is. Teljesen felszivodik es eltunik.
 
Back
Oldal tetejére