• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Átérzem a fentartásodat.
Én 3 napot bettem ki+a hétvége
View attachment 54974
Bocs az off ért
Dehogy off. Nálam szabad.
Hű, az szép. :O Még pár nagy tárolót kell nekem is venni, hogy legyen miben járatni a szűrőket. Legutóbb a legtöbb időt az vette el, amikor vadásztam össze a frissen kelt garnélákat a sárból. Meg a táptalaj kiszabadítása a bazaltzúzalék közül. Utóbbival most nem fogok szórakozni szerencsére, a manado nagy részét lehalászom, átmosom, ami meg nagyon össze van keveredve az aquabasis-sal, repül a kukába. Vagy talajnak szobanövényhez, azt még nem tudom.

Szép a padlótok ott a hűtőnél. :D
 
Köszi Hu hát az én nejem is melózik, de nem hiszem hogy rend lesz mire hazaér:D
A vasfa is fő a tűzhelyen, a fürdőbe is gyártom a vizet.:whistle:
Ugyhogy lesz kapsz. De birom.
Viszket a tenyerem nekem is. Alig várom, hogy eljöjjön a 2019 tavasz, és szétbombázhassam a mostani scapet, pedig imádom. De már a megvan a következő inspiracion, sőt már fejben meg is terveztem a scapet! ;)
 
Az a baj nálam, hogy nagyon sok kép van a fejemben, hogy milyet szeretnék, de nincs helyem annyi akváriumnak. :D És egyelőre nincs meg az az egy, amire azt tudnám mondani, hogy igen, ezt szeretném a következő években az asztalomon látni. Szeretem folyamatosan újítani, és ahogy az előző oldalak valamelyikén ezt írták is, nem tesz jót az élővilágban a folyamatos bolygatás, még ha nekem jól is esik. Annyi könnyítésem van, hogy most két akváriummal tudok játszani. :'D

Megérkeztek @kmisi -től a növények. Hát, már eddig is bőven volt növényem a 2 akváriumra, most meg aztán főleg lesz miből garázdálkodni. :oops:
 
S
Az a baj nálam, hogy nagyon sok kép van a fejemben, hogy milyet szeretnék, de nincs helyem annyi akváriumnak. :D És egyelőre nincs meg az az egy, amire azt tudnám mondani, hogy igen, ezt szeretném a következő években az asztalomon látni. Szeretem folyamatosan újítani, és ahogy az előző oldalak valamelyikén ezt írták is, nem tesz jót az élővilágban a folyamatos bolygatás, még ha nekem jól is esik. Annyi könnyítésem van, hogy most két akváriummal tudok játszani. :'D

Megérkeztek @kmisi -től a növények. Hát, már eddig is bőven volt növényem a 2 akváriumra, most meg aztán főleg lesz miből garázdálkodni. :oops:
Szerintem a “klasszikus” értelemben vettek akvakertészek kicsit zakkantak...folyamatosan új scape-en jár az agyuk. Tűrik-tűrik egy darabig, de aztán motoszkál.
Én decemberben rendeztem be, szép is, de már indul a motoszka. Majd ősszel. Addig pihi....ja, majd szétbombázom a nanot. Az már október óta fut...
 
S

Szerintem a “klasszikus” értelemben vettek akvakertészek kicsit zakkantak...folyamatosan új scape-en jár az agyuk. Tűrik-tűrik egy darabig, de aztán motoszkál.
Én decemberben rendeztem be, szép is, de már indul a motoszka. Majd ősszel. Addig pihi....ja, majd szétbombázom a nanot. Az már október óta fut...
A motoszka az nekem is mindig megvan. Most remélhetőleg egy ideig kiszolgálom a motoszka vágyaimat. :D Hulla fáradt voltam a múltkor is.
 
Nagyon elfáradtam... :oops:

Az akvárium a mai nappal újraindult. A manado az utolsó szemig kikerült. A táptalajt is lecseréltem, most Dennerle Deponitmix Professional 9in1 került a bettásból kimenekített Colombo Florabase alá. Tervek voltak, mint mindig, majd kiderül, jól döntöttem-e.
Most kicsit felkészültebb voltam, mint legutóbb. A növényeket előre szétválogattam, külön tettem, hogy nagyjából tudjam miből lehet gazdálkodni. Nos, volt miből... :D
02.jpg 04.jpg 03.jpg
15 liter vizet leszívtam egy műanyag dobozba, ebbe kerültek a helyváltoztatásra képes élőlények, és a növények egy része. Fárasztó volt mindenkit levadászni. Főleg a gébeket. A hímmel harcoltam legalább negyed órát, mire sikerült a hálóba tessékelnem. Fordultam volna a lányért, de nem találtam sehol. Addigra már növények sem voltak, csak rengeteg garnéla, akik élvezték a felkavarodott trutyit. Gondoltam véletlenül átraktam növényekkel együtt. Meg ahogy én azt elképzeltem... Merem ki nagy boldogan a manadot egy tálba, egyszer csak kidugja a fejét a talajból. Majd eltűnik. A kis hülye beásta magát. Pánik, hogy vajon megfullad-e, irány a fürdő, kis adagokban mostam át, hogy nehogy lelocsoljam hideg klóros vízzel. Nem tudtam annyira kicsi adagokat kimerni, hogy ő ne bújjon el benne, így a szűrőben valami sikamlós dolog szlalomozott az ujjaim között. Meglett, nem tudott elbújni, ment a többiekhez. Szerencsére túlélte. Remélem reggelre se lesz semmi baja.
A kitisztult akvárium kapott egy ecetes áttörlést, majd jött vissza a helyére. A táptalajt megpróbáltam szépen elrendezni, a sarokba, ahol micro és a szikla van, nem került. Rá jött a Colombo, egy kis Dennerle kaviccsal keveredve. Nem volt erőm szemenként kiválogatni a bekeveredett darabokat. :confused:
A sarokba microsorumok kerültek, eléjük a korábbi fa. A dekort nem piszkáltam, az anubiasok pont úgy jók ott, ahogy eddig is voltak. A moha egy része sajnos beecsetesedett, az érintett részt leszedtem róla. A jobb első sarokba jöttek a bucék, remélhetőleg nem fogja őket semmi árnyékolni.
01.jpg
Az előtérbe szétszórva crypto parva és hobbit került, és beszúrogattam közéjük parvulált, illetve az életben maradt pogokat. Bal sarokba mentek a reinickii minik. Hát voltak már jobb színben is. Látszik a sanyarú sorsuk, mivel @kmisi -től is kaptam, és azok még szépek. Remélhetőleg az új talaj nekik is kedvezni fog. Középső sávban sagittaria subulata, acicularis, bonsai, blyxa került. Hátra visszatettem 3-4 szál indiai vízicsillagot, amik már elérték a vízfelszínt, és szépen elkezdtek átállni. Került melléjük ludwigia, 2 féle rotala, myriophillum, és pár szál gratiola viscidula. Jobb felülre az akvárium szélére akasztottam a másik fát. Megpróbálom rá fel, illetve kifuttatni a tripartiát, illetve az életben maradt HC-t. Sajnos az a szép nagy adag, amit kaptam, beecsetesedett, bezöldült, összetömörült. A múltkori tisztítás után a szűrő túl erős lett, és az esőztető nem működött a legmegfelelőbben. :oops: Vissza is raktam a palackot, hátha jobban eloszlik majd az áramlás.
Képet a kész akváról holnap teszek fel, most még nagyon kusza minden. Remélem beválik az új talaj, az új kinézet, és nem akarok majd mindenáron új dolgokat belepakolni. Hahahaha :whistle:
 
Ahogy ismerünk, ez max akkor valósulhat meg, ha leragasztod a tetejét. :ROFLMAO:
Várjuk a végleges képeket.
Akkor a tetejére veszek növényt. :D

Tegnap már annyira fáradt voltam, elmaradtak olyan apróságok, mint az üveg letörlése, vagy a víz megmérése. Nem gondolná az ember, hogy ennyire fárasztó tud lenni, de nekem sikerült egy szép kis izomlázat is összeszedni. Nyaktól lefelé fáj mindenem. :D A bettás az ablakban van, és át kellett hajolnom egy elég vaskos gázkonvektoron, hogy hozzáférjek.
A pH végre szép zöld egy nap elteltével is. Úgy néz ki tudni fogja majd tartani, talán a kevesebbet is, ha ősztől még jobban csökkenteni akarom. KH 7, GH 14. Nitrátot és foszfátot nem mértem, tápozni most legalább 2 hétig nem szeretnék, valószínűleg oldódik ki elég sok minden a talajból. A lámpa 2-esre van dimmelve, de így is leér az aljára a fény.

Szépen előkészültem a fényképezésre a kis törölközőmmel. Háttér még mindig nincs. :D Csak egy valami felejtettem el, megnézni a lencsét. Mivel a telefon nagy, az én kezem meg kicsi, így mindig össze-vissza szoktam fogdosni, szóval sikerült megtapizni a kameráját. Egy kivételével az összes kép használhatatlanul homályos. Az az egy is elég semmilyen, szóval lőttem párat csak úgy, törölköző nélkül. Nem volt erőm újra összerakni.

Tegnap reggel még ilyenek voltunk:
volt_mindenes.jpg DSC_0336.JPG
Erősen látszik, hogy már hagytam mindent úgy nőni, ahogy akar. Többek között a hajalgát is, úgyhogy a sessiliflora repült a kukába. Nem volt annyira durva, de nem hiszem, hogy sok embernek lett volna türelme kiszedegetni a szálakat, ezért nem is raktam fel ingyenesbe.
És ilyenek lettünk:
28210960498_cde68c0d09_o.jpgDSC_0363 by Emese Csizmadia, on Flickr
A nagyobbik csokor micro lehet, hogy bekerül a sarokba, szerencsére az a rész teljesen mozgatható.
41364214144_968afeb38e_o.jpgDSC_0338 by Emese Csizmadia, on Flickr
42038547822_6656fcb4a7_k.jpgDSC_0345 by Emese Csizmadia, on Flickr
41183464905_e64152fdf6_o.jpgDSC_0340 by Emese Csizmadia, on Flickr
42038548532_5e2e2c4350_o.jpgDSC_0341 by Emese Csizmadia, on Flickr
Ez csak a géb miatt. Nagyon csúnyán néz tegnap óta... :D
41364205914_c7b41730c8_o.jpgDSC_0366 by Emese Csizmadia, on Flickr
41364213044_4f148c7764_o.jpgDSC_0339 by Emese Csizmadia, on Flickr

Hát ennyi. Remélem szépen benövi majd az előteret is az a pár fajta, amit beültettem. Van pár, dönthetnek, hogy ki nyer. Egy csokor parvulát már kikapart valaki...
 
olyan szépen pózolt, nem tudtam megállni. De ő végre megállt, le tudtam fotózni. Kezdem azt hinni, hogy a telefonom kamerája nem is olyan kaki, mint hittem, csak szimplán béna vagyok. Nyilván nem egy versenyfotó minőség, de a lényeg látszik. :D Amúgy ma reggelig abban a hitben éltem, hogy az egyik amano a beköltözés utáni napokban meglépett. Sose láttam 3-nál többet egyszerre, és a restartnál eléggé kipakoltam ahhoz, hogy meg tudjam őket számolni, és bizony csak három darabot számoltam. A ma reggeli létszámellenőrzésen is csak 3 amano kapirgált, viszont nem a nagy barna (reggel óta a Big Mom nevet viseli) volt a harmadik. Kutakodtam a szememmel, és meglett ő is. Szóval még mindig négy amano lakik nálam. \o/
40385208720_6c6cb823e9_b.jpgBig Mom by Emese Csizmadia, on Flickr

Ő pedig csak szimplán cuki, ahogy az ideiglenes etetőtálban várja a sült galambot. Vagy garnikaját. Sült galambbal még nem próbáltam őket etetni.
41471227384_870d4e446a_b.jpgGabe-né by Emese Csizmadia, on Flickr
 

Attachments

  • 40385208720_9489e47099_k.jpg
    40385208720_9489e47099_k.jpg
    447.5 KB · Megtekintések: 2
  • 41471227384_f58db0dacd_k.jpg
    41471227384_f58db0dacd_k.jpg
    490.4 KB · Megtekintések: 1
Megvolt a heti vízcsere. Visszadugdostam mindent, ami elszabadult. Több úszónövénnyé átalakult fűcsomóra számítottam, de úgy néz ki elég nehéz a talaj ahhoz, hogy a pandák se tudják teljesen feltúrni. Pedig túrják. Látom. :D A rotalát és a ludwigiát megmetszettem és visszadugtam. A szélére akasztott fát kicsit elforgattam, így nagyobb része lóg a vízbe, könnyebb lesz rajta bármit nevelni. Egyelőre támasztéka a vízicsillagnak, és kíváncsi garnélák lakomáznak az eddig szárazon tengődő részen.
A kifolyót kicseréltem egy másik palackra. Az a gömb forma túlságosan meredek volt, a víz túl erősen csapódott le a végén, lenyomva az alatt lévő rotalát. A mostani inkább a lilyre hasonlít, eloszlatja a vizet.
Ma már tápoztam is, az új kísérleti alanyom a Colombo FloraFrow Pro. Köszönet érte @Szabó Henrik -nek ismételten. 10 ml / 50ml az ajánlás, nekem 6 ml-t kéne beadnom a 30 literbe. Mivel nincs CO2-őm, és a Pro-t hightechbe ajánlják, csak hatalmas algabummot eredményeznék ezzel az adaggal. Ezért fokozatosan növelve a mennyiséget megnézzük, hogy pontosan mekkora adagra is van szükségem. 2 ml-rel kezdtem, minden héten növelem eggyel. Remélhetőleg több sikerélményem lesz, mint az előző táppal volt.
Képek holnap.
 
Ma éjszaka a BigMom névre (nem)hallgató amano garnéla asszonyság elhalálozott. :cry: Az utóbbi napokban észrevettem, hogy egyre nehezebben úszik, nehezen tartotta meg magát fejjel lefelé. A méretéből és a színéből ítélve végkimerülés végzett vele. Nyugodjék békében az örök algamezőkön.
bigmom.jpg

Vízcsere előtti napon mértem értékeket:
pH 7
KH 6
GH 9
TDS 138
PO4 - <0,02
NO3 - 5-10 között

Ma reggeli értékek:
TDS 130 (leszedtem a hártyát papírtörlővel, a vizet RO-val pótoltam, ezért esett le egy kicsit.)
pH 7
KH - 4
GH - 9
PO4 - <0,02
NO3 - 5
Hőmérséklet 25°C

A fenti halálesetet leszámítva nem látok gondot odabent. Még mindig sok minden kusza, a tripartia nem találja a helyét. Vagyis én nem találom, fára szeretném felfuttatni, de a vékony fa teljesen foglalt, a fentről lógóhoz pedig nehéz szépen odavezetni. A hátsók növekednek szépen, az első pöttömök egyelőre próbálnak a talajban maradni, kisebb-nagyobb sikerrel. Az a buce bimbó remélem kinyílik, már nagyon régóta ilyen. :love:
Tegnap előtt délután beraktam egy szelet uborkát. Ma reggelre az utolsó cafatjai is eltűntek. Sose csináltak még ilyet. :eek:

42272749161_84b758b063_k.jpgDSC_0405 by Emese Csizmadia, on Flickr
40466201580_58fd0da04a_k.jpgDSC_0397 by Emese Csizmadia, on Flickr
40466200040_d74d89f4a5_k.jpgDSC_0406 by Emese Csizmadia, on Flickr
42272748591_eb5f042900_k.jpgDSC_0409 by Emese Csizmadia, on Flickr
40466199500_9a9eb84841_k.jpgDSC_0410 by Emese Csizmadia, on Flickr

Tegnapi ubi-állapot:
42272753201_c28050f9e6_k.jpgDSC_0032 by Emese Csizmadia, on Flickr
 
Elég sokáig szokott bimbó lenni, aztán kezd egy kicsit felfújódni, és egy pár óra leforgás alatt, elpattan és kinyílik.
Addig élvezd még a bimbót.:D
Már akkor is bimbós volt, amikor elhoztam tőled, kicsit félek, hogy a környezetváltozás miatt sose fog kinyílni. :( De reménykedek, ennyi idő alatt már a leveleket is el szokták dobálni, de eddig még minden tő jól van, és már friss leveleket is hoztak a kisebbek.
 
Már akkor is bimbós volt, amikor elhoztam tőled, kicsit félek, hogy a környezetváltozás miatt sose fog kinyílni. :( De reménykedek, ennyi idő alatt már a leveleket is el szokták dobálni, de eddig még minden tő jól van, és már friss leveleket is hoztak a kisebbek.
Türelem! :);)
 
Back
Oldal tetejére