• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

A vízicsillag köszöni, de pont lekakilja, hogy eltörtem a szárát. Ezt a gyökeret tegnap óta növesztette. :ROFLMAO:
csillag_2.jpg

Így néz ki az emers jelenleg. Reméljük elég neki, hogy csak lóg a vízbe.
csillag_1.jpg

A szűrőm ereszteni kezdett az alsó csatlakozásnál. Enyhe infarktus után, és a sírógörcs előtt @W.Márk -tól kaptam a tanácsot, hogy csavarjak rajta egyet. Úgy néz ki bejött, mert már nem csepeg. Csak nem tudom hogy lazult ki. Na mindegy, a lényeg, hogy nagyobb volt az ijedtség, mint a baj. Köszi neki még egyszer. Ebből látszik, hogy nem lettem volna túl jó rendszergazda, nem igazán merek semmihez se hozzányúlni, rettegek attól, hogy nagyobb bajt csinálok. :D
 
Amikor az ember masszív, folyamatos csobogásra ébred az éjszaka közepén azzal a tudattal, hogy a hét elején még szivárgott a szűrő, elég durva pánik tud eluralkodni az amúgy sem túl fitt elméje felett. Tegnap végre fény derült az okra, és erősen elgondolkoztam azon, hogy pirított garnéla lesz az esti vacsi.
Többen meséltetek erről az ok nélküli, megmagyarázhatatlannak tűnő csobogásról. Kinek csiga mászott a nyomóágra, kinek az anci gondolta úgy, hogy már mindenhonnan lerágta az algát, már csak a lily van hátra. Hát, nálam az egyik amano lett adrenalin függő. DSC_0504.JPG

A kis drága beúszik, megkapaszkodik, és a felcsapódó víz elég durván csobog. Többször ellöktem onnan, de visszaúszott. Fogalmam sincs mi lehet ennyire izgalmas a kijövő áramlatnál....
 
Utoljára módosított:
nálam az egyik amano lett adrenalin függő.
A kis drága beúszik, megkapaszkodik, és a felcsapódó víz elég durván csobog. Többször ellöktem onnan, de visszaúszott. Fogalmam sincs mi lehet ennyire izgalmas a kijövő áramlatnál....
Nem volt petés? Ma pont hasonlóval találkoztunk mi is. Az egyik brutálisan petés amano csinálta, hogy belekapaszkodott a lilybe és ott az erős sodrásban engedte ki a porontyokat. Egyszer az egyik hal elijesztette, de rögtön visszaúszott kapaszkodni. Rengeteg pici amanobébi úszkált, persze nem sokáig, mert vagy elpusztultak pár perc múlva, vagy a zabagép guppyk gyomrában kötöttek ki. Mindenesetre érdekes látvány volt :geek:
 
Nem volt petés? Ma pont hasonlóval találkoztunk mi is. Az egyik brutálisan petés amano csinálta, hogy belekapaszkodott a lilybe és ott az erős sodrásban engedte ki a porontyokat. Egyszer az egyik hal elijesztette, de rögtön visszaúszott kapaszkodni. Rengeteg pici amanobébi úszkált, persze nem sokáig, mert vagy elpusztultak pár perc múlva, vagy a zabagép guppyk gyomrában kötöttek ki. Mindenesetre érdekes látvány volt :geek:
Nem láttam, hogy az lenne most bármelyik. Ráadásul már napok óta csinálja (csinálják?) . Tegnap éjjel felkeltem, félálomban feltöltöttem az akváriumot, hogy víz alá kerüljön a palack, és ne csobogjon. Nagyon ijesztő. Valami kevésbé stresszes állatot kéne tartanom. Mondjuk óriáskígyót. Az nem csobog. :D
 
Offtopik következik.
Pár hónapja melóhelyen ki akartam kötni a rákvirágunk egyik ágát - azzal a lendülettel el is törtem. Pár napig bent próbáltam gyökereztetni, de nagyon rossz állapotba került. Üsse kő alapon hazahoztam, beraktam egy üveg akváriumvízbe. Szépen elkezdett rendbe jönni, éa hamarosan megjelentek az apró kinövések is. Már nagyon ideje lenne elültetni, szép kis gyökérzetet eresztett, és ma észrevettem, hogy az új levélkezdemény nem igazán levélnek tűnik, hanem virág lesz belőle. Úgy néz ki annyira nem hiányolja a virágföldet. :D
DSC_0519-1024x769.JPG
 
Offtopik következik.
Pár hónapja melóhelyen ki akartam kötni a rákvirágunk egyik ágát - azzal a lendülettel el is törtem. Pár napig bent próbáltam gyökereztetni, de nagyon rossz állapotba került. Üsse kő alapon hazahoztam, beraktam egy üveg akváriumvízbe. Szépen elkezdett rendbe jönni, éa hamarosan megjelentek az apró kinövések is. Már nagyon ideje lenne elültetni, szép kis gyökérzetet eresztett, és ma észrevettem, hogy az új levélkezdemény nem igazán levélnek tűnik, hanem virág lesz belőle. Úgy néz ki annyira nem hiányolja a virágföldet. :D
View attachment 57159
A rákvirág is azon növények közé tartozik, melyek hidroponikus körülmények között is tökéletesen érzik magukat.
Egy formás üveg edényben, az akváriumból leszívott vízzel feltöltve igen mutatós lehet.
 
A rákvirág is azon növények közé tartozik, melyek hidroponikus körülmények között is tökéletesen érzik magukat.
Egy formás üveg edényben, az akváriumból leszívott vízzel feltöltve igen mutatós lehet.
Láttam akváriumokba lógatva is, de egyrészt nem tudtam meddig életképes, másrészt több helyen olvastam, hogy mérgező. Csak arról nem írtak, hogy megenni nem szabad, vagy ki is oldódhat belőle nem kívánt dolog. Nem mertem kockáztatni ezzel. Lehet, hogy maradni fog az akváriumvizes megoldás, vagy locsolni felejtek el, vagy túlöntözöm a szobanövényeket. :D
 
Láttam akváriumokba lógatva is, de egyrészt nem tudtam meddig életképes, másrészt több helyen olvastam, hogy mérgező. Csak arról nem írtak, hogy megenni nem szabad, vagy ki is oldódhat belőle nem kívánt dolog. Nem mertem kockáztatni ezzel. Lehet, hogy maradni fog az akváriumvizes megoldás, vagy locsolni felejtek el, vagy túlöntözöm a szobanövényeket. :D
Sajnos nálunk is van ilyen. Ha rajtam múlna, nem lenne...
"A savas mérgező nedvéről ne feledkezzünk meg, használjunk gumikesztyűt majd amikor befejeztük a munkát alaposan mossunk kezet.
Mérgező nedvétől eltekintve egyik legideálisabb szobanövény."
 
Sajnos nálunk is van ilyen. Ha rajtam múlna, nem lenne...
"A savas mérgező nedvéről ne feledkezzünk meg, használjunk gumikesztyűt majd amikor befejeztük a munkát alaposan mossunk kezet.
Mérgező nedvétől eltekintve egyik legideálisabb szobanövény."
De ez lehet, hogy csak sérülésnél fordul elő, nem? Nem találkoztam még azzal, hogy elkezdett volna nedvezni. Ettől függetlenül persze nem pakolom be az akvába, ott van bőven növényem, szárazföldiek kellenek. :D
 
Tegnap megvolt a szokásos vízcsere. Száműztem a microkat hátulról, túl sűrű volt, túl sötét, semmi nem látszott a fából. A lávakövet körbeültettem a @star67 Csillától kapott blyxa-val. Remélem ezek is bírni fogják, és ők is beállnak a "nem növök semmit, de nem is rohadok ki" módira. Kellemes világoszöld színűek, most nem olyan sötét az a rész, több is látszódik a fán lévő anubiasokból. A rotalákat és ludwigiákat megmetszettem és elültettem, had bokrosodjanak. Pár mockosz kisz hobbitkát vissza kellett ültetnem, még nem gyökeresedtek meg annyira, hogy a pandák ne tudják őket kitúrni. A parvula viszont szépen indázik a talaj alatt, úgy néz ki nem érzi magát rosszul, lassan, de növöget. Nagyon tetszik a bal oldalon található bonsai és acicularis kombó, a fű belenőtt a kis fa szerű növénykékbe. Szóval kell még szereznem bonsait, és a maradék helyre ültetni belőle, sajnos ők sem viszik túlzásba a növési gyorsaságot. :X3: Lehet pont a fű miatt. Ej, ez a fránya fű...
Hátulról kikerült még az összes vízicsillag is. Csak metszettem tőből, kihúzni nem mertem, durva gyökérzetet tud ereszteni és nem kockáztattam meg a táptalaj kiszivárgását. Szóval fogom még látni. Az emers része, amit csak beledobtam a sarokba, sűrű gyökeret eresztett, a garnélák egyik kedvenc helye. A limnobium ismét beterítette a felszínt, így a szokásos egyetlen tövön kívül kiszedtem mindent.
Az akvárium peremére rakott fán lévő emers hc is elkezdett végre szépen nőni, nagy, kerek leveleket hoz, terjed ott a sarokban. A riccardia nagyon lassan halad, lehet túl sok neki a fény ennyire közel a felszínhez. Van ott még egy kis riccia is emers próbálkozással, de az most nem olyan szépen nő, mint legutóbb, lehet, hogy leszedem. Csillától kaptam jó sok karácsony mohát is, Google-t segítségül hívva meglestem az emers kinézetet. Megpróbálom bevonni a kinti fát vele, hátha elég ott neki a pára, és megmarad. Arra is gondoltam, hogy csinálok egy plexi kockát, amit rá tudok húzni, hogy legyen bent elég pára az átállás idejére. Majd még agyalok rajta, hogy mi legyen.
Élőlények megvannak, elhullást nem láttam. A hőmérséklet egész visszafogott volt az utóbbi időben, így a drasztikus hűtéssel se kellett bajlódnom. Barna alga és zöld valami (pont és/vagy szőr) a jobb oldali és a hátsó üvegen nőtt, de egy kis fogkefézéssel hamar lejött.
2.5 ml ment a tápból, a szokásos 3 ml Catappával kiegészülve. @tsokee -éknak hála átálltam a Prime-ra, egy életre elég lesz az adag, amit kaptam. (y)

Vizet most nem értem, majd ma este megejtem ezt is, képekkel együtt.
 
Csillától kaptam jó sok karácsony mohát is, Google-t segítségül hívva meglestem az emers kinézetet. Megpróbálom bevonni a kinti fát vele, hátha elég ott neki a pára, és megmarad. Arra is gondoltam, hogy csinálok egy plexi kockát, amit rá tudok húzni, hogy legyen bent elég pára az átállás idejére. Majd még agyalok rajta, hogy mi legyen.
Ha segít ez az infó: nekünk a wabi poharakban volt karácsony moha, fissi és mini fissi is, mindegyik jól viselte az emers létet átszoktatás után, amíg foglalkoztunk napi szinten a pohárkákkal :whistle:
 
Mérések elmaradtak, képeket lőttem reggel. A blyxa erősen tiltakozik az állapotok ellen, a levelek egy része mállani kezdett. De ezt megszoktam már tőle.
A szokásos sötétítős kép. Ez a funkció most nagyon megtetszett. :ROFLMAO:
41084171180_6572105a10_k.jpgDSC_0537 by Emese, on Flickr
Csíkos, nem vettem észre, így néz ki rásegítés nélkül.
42846595982_96c682085a_k.jpgDSC_0544 by Emese, on Flickr
Ez pedig a kedvenc sarkom. Képen nem jön át annyira, de élőben olyan szépen összeérnek a színek. :love: Az acicularis sárgul kicsit sajna.
42846596312_56323bb03a_k.jpgDSC_0541 by Emese, on Flickr
41084170020_b2362ef2ff_k.jpgDSC_0545 by Emese, on Flickr
42846595572_4b8c5a4878_k.jpgDSC_0547 by Emese, on Flickr
Emers izé.
41994274855_1553af663c_k.jpgDSC_0549 by Emese, on Flickr
 
Itt vasárnap történt vízcsere. Elfelejtettem vizet félretenni, így nincs összehasonlítási alap a csere előtti értékekkel. 2 ml Floragrow ment bele, ezt valószínűleg emelnem kell majd, akár úgy, hogy hét közepén (mondjuk most....) adok be egy kisebb adagot. A stemek mintha veszítenének a színükből, és a növekedés is megtorpanni látszik.
TDS - 128
KH - 5
GH - 10
pH - 7
PO4 - < 0,02
NO3 - 1-5 között

Az anubiasok és a bucék gyökerein megjelent az ecsetalga. De csak a ott. Ezen felbuzdulva kiszedtem őket, és kaptak egy elég tömény Exceles fürdőt. Szépen bepirosodott másnapra a legtöbb pamacs. Csak most nincs, aki leegye. Mivel a két fős takarítóbrigád a bettánál dolgozik, így az üvegről sincs, aki lenyalja zöld pontot, ezt most fogkefézéssel oldottam meg. Elvileg jön majd egy csapat csigusz ide is, kell a jó munkaerő.

A világítási időt emeltem 2 órával, és inkább a fényerőből vettem vissza egyet, meglátjuk, hogy mi történik. Így most 9:30-tól megy este 7-ig.

Szombaton @Jopet -től elhoztam az árválkodó borarasokat, köszönöm neki ismételten. Mivel ebben egész tűrhetőek a vízparaméterek, így lassan öntöttem őket a vízbe, 2 perc sarokban pánikolás után megtalálták az uro csapatot, és már kajálni is jöttek. A brigit szemmel kell tartanom, megpróbálta leenni az egyik pajzscsigát az üvegről, így valószínűnek tartom, hogy vadászni fog az újszülött garnikra is. Nem baj, szójaszósz mindig van itthon. :D Vagy nagyon bátor, vagy nagyon éhenkórász, de a poszt írása közben is itt lebeg a sarokban és bámul.

Az emersre rakott riccardia nagyon szépen, és meglepően gyorsan terjed, nagyon örülök neki. :X3: A riccia is terjed, de ez az adag most úgy néz ki, mint az alien filmekben a nyálkás, kúszó bevonat a falakon, csak világos zöldben. :ROFLMAO:Szerintem inkább leszedem és terjedjen csak tovább a riccardia és cuba. A blyxa leállt a foszlással, a parvula szépen növöget. Éééés megint bimbós a copper. (y) El s ehiszem, hogy végre nem halódnak a bucéim, folyamatosan jönnek a friss levelek, és a régiek is maradnak.

Felmerült bennem, hogy a szép, fedett színű kék garnikat átpakolom a bettához, nagyobb csapat gyorsabban tudna elszaporodni, és onnan szelektálnám ide a kevésbé kék példányokat. De ahhoz nagyon unatkoznom kell majd.... :D
 
Vízcsere és intenzív fogkefézés. A visszavett fényerő szép nagy kiterjedésű barnaalgát okozott, szerencsére csak az üvegen, és a copper levelein. Előbbiről lesikáltam, utóbbinak sajnos várnia kell még a csiguszokra. A felszínt elért növényeket megmetszettem és visszadugtam. A fényerőt emeltem eggyel. Állatok jól vannak, növények so-so. A ludwigia kevésbé színes verziója kipurcant, 1-2 koszos zöld, lyukacsos levelű tő még van bent, de szerintem a következő karbantartásra azok is eltűnnek. Fura mód a super red köszöni, jól van, metszeni kellett. A pingpong labda kikerült, mert hamarosan jön egy kicsit talán hasznosabb adalékanyag, a helyét beültettem. Majd gyakran kell nyírni, mert hátul már a tetejéig ért, de nagyon tetszik a formája. Addig marad, amíg a bonsai nem lesz nyírható állapotú. De ő csak pirosodik, és nagyon lassan növöget felfelé... A fűszálakon minimális ecsetet, majd a reménytelen szálakat levágom. Amíg nincs itt a takarítóbrigád, nem piszkálódok nagyon.
A képeken a színek nagyon erősek, ha fekete a háttér. Lehet, hogy a világos lesz a nyerő. Ha végre veszek...
43129887041_a042405718_h.jpgDSC_0594 by Emese, on Flickr
43129885331_5dd8f1ca7c_h.jpgDSC_0595 by Emese, on Flickr
43129883061_f2bdceb0ab_h.jpgDSC_0596 by Emese, on Flickr
28260119607_769d5daa94_h.jpgDSC_0607 by Emese, on Flickr
43129881431_2679c07490_h.jpgDSC_0597 by Emese, on Flickr
28260115807_1e43e81680_h.jpgDSC_0613 by Emese, on Flickr
29257788948_2657f63f0f_h.jpgDSC_0598 by Emese, on Flickr
29257787638_267f4f90e7_h.jpgDSC_0599 by Emese, on Flickr
29257785398_7f2e2a4639_h.jpgDSC_0601 by Emese, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére