• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pogostemon helferi

Tomi said:
Akkor valami miatt nem fér hozzá a növény, kemény víz, magas Cu, Zn tartalom nem megfelelően van kleátolva hirtelen ennyi jutott eszembe.
Réz szint 0 (Sera teszttel mérve). A pogo így néz ki:

Kp3710.jpg

Senkinél nem volt ilyen jelenég?
 
Szia,

Ha megnézed a naplók között az akim képeit látszik nálam is a "világító pogo". Nem tudom mi lehet az oka, nekem még tetszik is :? . A pogom azóta is vidáman nő és ugyanilyen világos leveleket növeszt, de ezek ahogy öregszenek fokozatosan bezöldülnek. Én sem vettem észre hiánytüneteket a többi növényen és ezért nem is foglalkoztam a jelenséggel bővebben. Egy biztos: nálam hosszú távon nem befolyásolta a pogo életminőségét, növekedését ...stb. Egyszóval nem láttam káros hatást.

Üdv.
 
Ezen a képen is látszik, hogy az alsó levelek sárgulnak és kilyukadnak! Nálam is ez a probléma! Ahogy írjátok a tápon kéne emelni de az EI táblázatom szerint a makro tápanyagaim már így is az egekben vannak vízcsere előtt.Előfordulhat, h pont ez a baj?Javasolták, hogy emeljek a káliumon de a kálium szintem vízcsere után a táblázatom szerint 37ppm.Valakinek ötlet esetleg? Emeljem a mikrot?
 
pure07 said:
Ezen a képen is látszik, hogy az alsó levelek sárgulnak és kilyukadnak! Nálam is ez a probléma! Ahogy írjátok a tápon kéne emelni de az EI táblázatom szerint a makro tápanyagaim már így is az egekben vannak vízcsere előtt.Előfordulhat, h pont ez a baj?Javasolták, hogy emeljek a káliumon de a kálium szintem vízcsere után a táblázatom szerint 37ppm.Valakinek ötlet esetleg? Emeljem a mikrot?
Az alsó levelek valóban lyukadnak, szétesnek, de ezt én eddig természetes elöregedésnek vettem.
Az az érdekes, hogy kb. ugyan ilyen körülmények között, az akvárium másik oldalán (látszólag ugyanannyi fény alatt) egy másik pogostemon csoport egészségesen növekszik. Egyébként azóta még több alsó levél leeset a pogokról, már csak az új felső levelek tartják magukat. Tápanyaghiányra gyanakodva egyre több táptablettát dugtam az aljzatba. Lehet, hogy túltápoztam?
 
Már én is csak erre tudok gondolni de ez nem lehet probléma elvileg.:)Mindenesetre 1 hete növeltem a kálium szintet és egyenlőre nem javul hanem még rosszabb. :thumbdown: Messzemenő következtetéseket nem akarok levonni még de a pogo kezd katasztrofálisan kinézni. A többi növényem szép és egészséges.
 
Jani 614 said:
Nem lehet,hogy valamelyik tápanyagból több van és gátolja egy másik felszívódását?

Én akár ebben az okban is benne lennék csak valaki mondaná meg, hogy melyikből van sok!:)
 
pure07 said:
Jani 614 said:
Nem lehet,hogy valamelyik tápanyagból több van és gátolja egy másik felszívódását?

Én akár ebben az okban is benne lennék csak valaki mondaná meg, hogy melyikből van sok!:)
Szia!

:!: Tápanyag többlet soha nem okoz problémát az EI-módszernek is ez a lényege legyen minden összetevőből felesleg és akkor biztosan jut mindenből.Tehát ezt a feltételezést biztosan kizárhatod. Esetleg túladagolás lehet ha nem kombi tápokat használsz hanem mondjuk külön káliumot, külön nitrátot foszfátot adagolsz.

Esetleg nem lehet, hogy most van levélváltás bár nem tudom mikor ültetted a pogokat de ha kevés a fény kicsit nehezebben indul meg. Esetleg ha valami jó minőségű közeli képet dobnál róla bizti valaki növényszaki a fórumról meg tudja mondani mi lehet a baj. Bocs most látom toltál még káliumot ha túladagolod csúnyán kivégzi a növényeket, használj inkább GA-Macro-Micro tápot és nem lesz problémád!
 
egedzs said:
Senkinél nem volt ilyen jelenég?
Úgy egy éve volt nálam hasonló fehéres sárgás hajtás, megpróbálom előbányászni az emlékeimből, mi volt akkor, és mit változtattam, amikor elmúlt. Sera florenával tápoztam, a lámpa amit használtam, ronda sárga fényű volt, túl alacsony lehetett a színhőmérséklete, és nem is volt valami erős világítás. Nem adagoltam carbot. Ezeken változtattam, a régi cső mellé vettem egy rózsaszín csövet, elkezdtem K2SO4-et adagolni, később profitora váltottam a florenat és vettem liqui carbot. Úgy egy hónap alatt helyrejött a Pogo. Ez egy low-tech akvárium, nem hinném hogy sok közös paramétere lenne a tiéddel, de talán segít valamit. Rézhiányról hallottam még, hogy hasonlót tud okozni.
 
Kösz srácok a tippeket!

A fényem jelenleg 0,85w/l ami probléma lehet az a 4000kelvin és az elég sárgás fény de én nem ennek tulajdonítom de egyelőre kizárni sem tudom. A makrót külön adagolom kh2po4, k2so4, kno3 a mikro az greenaquas.Van itthon greenaquas makro is de pont azért akartam én kikeverni, h ne legyen probléma.Nem jött össze.Táptalajom van co2 és carbot adagolok. Mindenesetre bedobok egy képet mégiscsak egyszerűbb ha látjátok.Összességében gyorsabban nő mint ahogy rohadnak az alsó levelek és szépen gyökerezik is de valami nem ok vele.

5491279129_7ec3851569_b.jpg
 
Ne aggódj,már nőnek a kis pogók! Nyírd ki a csigákat! Azok a szemetek szívogatják ki az alsó leveleket :lol: :lol:
 
lchnorbert83 said:
Ne aggódj,már nőnek a kis pogók! Nyírd ki a csigákat! Azok a szemetek szívogatják ki az alsó leveleket :lol: :lol:


Tudtam, h ők szívják ki belőle az életet! :lol:
 
pure07 said:
lchnorbert83 said:
Ne aggódj,már nőnek a kis pogók! Nyírd ki a csigákat! Azok a szemetek szívogatják ki az alsó leveleket :lol: :lol:


Tudtam, h ők szívják ki belőle az életet! :lol:

Szerintem lélek rablók :D
 
pure07 said:
lchnorbert83 said:
Ne aggódj,már nőnek a kis pogók! Nyírd ki a csigákat! Azok a szemetek szívogatják ki az alsó leveleket :lol: :lol:


Tudtam, h ők szívják ki belőle az életet! :lol:

Jellemzően egészséges növényt nem bántanak ;)
 
Hali!

A kövek elé szeretnék párat ültetni ebből a szépségből, mivel attól tartok, hogy bepipul vagy elfehéredik, így nem merek teljes gyepet nevelni belőle, nameg szerintem kis csoportokban sokkal jobban mutat mint tömegben. A kérdésem egyszerű, milyen előtéri növénnyel éri meg párosítani? Mohákkal jól mutat, vagy inkább a hc? Mivel a parvula lenne a háttérnövényem (tudom furcsán hangzik) de nem szeretném ha előre is az futna be.

K.
 
Sziasztok!

Nevelt már valaki gyeppet (rajtam kívül) ebből a növényből? Mi a nyírásának a titka? Csak a szárát kell elvágni (szaporításnál így tettem), vagy sövénnyírás jelleggel egyenesre az egészet, leveleket, szárakat egyaránt, és majd szépen tovább fejlődik, régi leveleket ledobja stb? Nálam már 5-6cm magas ösvény lett belőle, hétvégén nyírnom kell. ;)
 
Back
Oldal tetejére