• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pogostemon helferi

Valaki látott már olyat hogy ennek a növénynek a levelei elkezdenek sárgulni, pirosodni? hasonlóan mint a rotala csak inkább a levél tövénél mint az egész levél...
 
raggacs said:
Valaki látott már olyat hogy ennek a növénynek a levelei elkezdenek sárgulni, pirosodni? hasonlóan mint a rotala csak inkább a levél tövénél mint az egész levél...

Én láttam. Nálam a kis akiban (15l) sárgás, pirosas lett a levele.
Pedig ott kisebb az egy literre eső watt szám mint a nagyban (100l)
De a kicsiben kifejezetten növényes cső van, a nagyban meg 10000K-s.
 
tudtok olyanról,hogy ez a növény co2 nélkül is tökéletesen megmarad? mert a tropical-ban nagyon ajánlják mohák és microsoriumok elé előtéri növénynek...
 
lchnorbert83 said:
tudtok olyanról,hogy ez a növény co2 nélkül is tökéletesen megmarad? mert a tropical-ban nagyon ajánlják mohák és microsoriumok elé előtéri növénynek...
Most is csak ajánlani tudom :D
 
Nálam két akváriumban van pogostemon helferi. A garnélás low-techben szép zöld, de felnyurgul. (Gondolom kevés a fény.)
A növényes high-techben nem nyurgul, de az utóbbi időben fehérek az új levelei. Mitől lehet ez? Egy hónapja dugtam mellé gyökértáp tablettákat is (pedig 4ml micro-t és 4ml macro-t adagolok naponta 70 liter vízbe). A fény nem lehet kevés, ha a HC-nek elég. Lehet, hogy túl sok a fény? (25 cm vízoszlop felett 3 db T5 cső fut végig az akvárium hosszában.)
 
Szerintem vashiány, ne tévesszen meg hogy a többi növényen esetleg nem látszik. Adagolj egy kis extra vasat, egy hét alatt látni fogod a változást, ha ezzel volt a gond.
 
Tomi said:
Szerintem vashiány, ne tévesszen meg hogy a többi növényen esetleg nem látszik. Adagolj egy kis extra vasat, egy hét alatt látni fogod a változást, ha ezzel volt a gond.
Sera vas teszt szerint 0,5 mg/liter a vas tartalom. Nem hiszem, hogy kevés lenne a 4 ml micro a 70 literre.
 
Akkor valami miatt nem fér hozzá a növény, kemény víz, magas Cu, Zn tartalom nem megfelelően van kleátolva hirtelen ennyi jutott eszembe.
 
egedzs said:
pedig 4ml micro-t és 4ml macro-t adagolok naponta 70 liter vízbe

Gondolom GA mikro makro.

Tomi said:
nem megfelelően van kleátolva
kelátolva,de nem ez a lényeg,hanem....

...ooó ,Key forog a klaviatúrán, :angel:

..még hogy a GA mikro makro nincs jól kelátolva....?
 
tibicuk said:
egedzs said:
pedig 4ml micro-t és 4ml macro-t adagolok naponta 70 liter vízbe

Gondolom GA mikro makro.

Tomi said:
nem megfelelően van kleátolva
kelátolva,de nem ez a lényeg,hanem....

...ooó ,Key forog a klaviatúrán, :angel:

..még hogy a GA mikro makro nincs jól kelátolva....?
:oops: Köszi a javítást Mária, éjszakai műszak után kicsit szétszórt vagyok. :yawn:
Valamitől mégiscsak fehér az a fránya levél. A kelátkötés pl uv hatására könnyen bomlik, ezt akár a nem sötét helyen tárolt tápos flaskában is megeshet akár a napfénytől, vagy az akvárium világításától is.
 
Tomi said:
A kelátkötés pl uv hatására könnyen bomlik

Ha folyamatos UV-t tolsz akkor előfordulhat akármilyen is az a kelát. De UV-t ugye a legritkább esetben szoktunk állandóan 24 órában járatni. Nappali tápozás, esti UV kúránál, vagy pár órás alkalmankénti UV-nél nincs jelentőssége.

Tomi said:
ezt akár a nem sötét helyen tárolt tápos flaskában is megeshet akár a napfénytől, vagy az akvárium világításától is.

Napfényen remélem nem tárol senki tápot ;) Akvárium világításnál nem tapasztaltam ilyen jellegű problémát.

El tudom képzelni, hogy a garnis akidban kevés a fény, kevés a tápanyagfelvétel is. A növénynek elég táp jut az adott fényre.
A high tech akváriumodban sok a fény és ennek megfelelően lehet kicsit kevesebb táp jut neki mint amit igényelne. Próbálj kicsit emelni a tápozáson és figyeld a reakciókat.
 
Köszi a tippeket. A víz KH8-as. A foszfát (1mg/liter) és a nitrát (10mg/liter) csepegtetős teszttel mérve, jónak tűnik. Én is arra gondolok, hogy valami akadályozza a vas felvételt. Csak azt nem tudom, hogy valaminek a többlete vagy a hiánya. Egyébként az új levelek nem sárgák, hanem fehéresek.
Mivel porokból kevert a macro tápom (NCC segítségével), még arra tudok gondolni, hogy a kálium szint nem jó, de ezt nem tudom mérni.
 
egedzs said:
Köszi a tippeket. A víz KH8-as. A foszfát (1mg/liter) és a nitrát (10mg/liter) csepegtetős teszttel mérve, jónak tűnik. Én is arra gondolok, hogy valami akadályozza a vas felvételt. Csak azt nem tudom, hogy valaminek a többlete vagy a hiánya. Egyébként az új levelek nem sárgák, hanem fehéresek.
Mivel porokból kevert a macro tápom (NCC segítségével), még arra tudok gondolni, hogy a kálium szint nem jó, de ezt nem tudom mérni.

A fehér pogóra tápanyaghiányt mondanak az okosok. Nem feltétlenül csak vas lehet az oka. Emelj a tápozáson.

Közben érdekesség: http://en.wikipedia.org/wiki/Chlorosis
 
Back
Oldal tetejére