• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pogostemon helferi

Levinen

Kertész szaki
Közkedvelt előtéri növény, mely egyediségét, különlegességét, más növénnyel nem összetéveszthető, cikcakkos leveleinek köszönheti. Bár nem tartozik a nehezen tartható növények közé, de tapasztalatom alapján, erős megvilágításban lesz csak igazán szép.

Család: Lamiaceae
Kontinens: Ázsia
Magasság: 2-10 cm
Szélesség: 5-10 cm
Fény igény: alacsony-nagyon erős
Hőmérséklet: 20-30 °C
Víz keménység: nagyon lágy-nagyon kemény
ph tolerancia: 6-7,5
Növekedési ütem: közepes
Tartás: közepes

3782073_c6d56cef16c586cc917b4589a885916c_m.jpg
 
zsotyi said:
Levi!
Oldalfele terjeszkedik,vagy tőrózsát alkot csak?

Igazából ezt is csinálja, meg azt is. Ha nagyon erős a fény viszonylag alacsony, dús, hosszú, eléggé cakkos leveleket hoz. Ez lenne az ideális az optikai hatás miatt. Ha kevesebb a fény, akkor nyúlnak felfelé és az előzőleg leírtakkal ellentétesen fejlődik. Mind a két esetben oldalra is terjeszkedik, csak az ütem más. Itt a képen természetesen az ideális állapotban láthatjuk.
 
DomeSL said:
Valaki nem tudja véletlenül, hogy igényel-e gyökér tablettákat a növény?

Nem ragaszkodik a tabletta formátumhoz :) , de az aljzatban lévő tápanyaghoz annál inkább. Ilyen vagy olyan módon, de szükséges plusz tápanyagot biztosítani számára!
 
Levinen said:
DomeSL said:
Valaki nem tudja véletlenül, hogy igényel-e gyökér tablettákat a növény?

Nem ragaszkodik a tabletta formátumhoz :) , de az aljzatban lévő tápanyaghoz annál inkább. Ilyen vagy olyan módon, de szükséges plusz tápanyagot biztosítani számára!

Hogyan lehet régi talajba bejuttatni tápanyagot?
Tablettával, ugye? Tudnál ajánlani valamilyen fajtát?
 
DomeSL said:
Levinen said:
DomeSL said:
Valaki nem tudja véletlenül, hogy igényel-e gyökér tablettákat a növény?

Nem ragaszkodik a tabletta formátumhoz :) , de az aljzatban lévő tápanyaghoz annál inkább. Ilyen vagy olyan módon, de szükséges plusz tápanyagot biztosítani számára!

Hogyan lehet régi talajba bejuttatni tápanyagot?
Tablettával, ugye? Tudnál ajánlani valamilyen fajtát?

Mivel a Green Aqua palettáján még nem szerepel ilyen adalék :D , így a jól megszokott márkákból a JBL termékeit ajánlom.
 
nálam rövidebb ideje van mint Levinél a nanóba, de én nem érzem hogy annyira gyökér centrikus lenne ez a növény. Értem ezalatt hogy nem mélyen a talajba nyúló gyökerei vannak. És mint ilyennek úgy gondolnám nem szükséges a gyökértápozás.

Persze érdemes mindent megtenni hogy jól gyökereződjön.

De csak emiatt a növény miatt én nem vennék gyökértápokat.
 
viktorlantos said:
nálam rövidebb ideje van mint Levinél a nanóba, de én nem érzem hogy annyira gyökér centrikus lenne ez a növény. Értem ezalatt hogy nem mélyen a talajba nyúló gyökerei vannak. És mint ilyennek úgy gondolnám nem szükséges a gyökértápozás.

Persze érdemes mindent megtenni hogy jól gyökereződjön.

De csak emiatt a növény miatt én nem vennék gyökértápokat.

Én is ezt hittem, míg el nem lelt ez a pár hónap. Az elején is fejlődött mikor még nem futottak mélyre a gyökerek, de most jóval erősebb hajtásokat hoz, jóval sűrűbb leveleket és sokkal cikk-cakkosabbakat. Az elején is ugyanannyi folyékony tápot adtam, meg most is. Csak is a gyökere megerősödésre tudok gondolni és ugye jól meg is tápoztam az aljzatot. Nincs nagyon bonyolult gyökérzete, de az egyenes szálait jól le tudja fúrni, olyan szívószál módjára működhet. ;)
 
Honnnan lehet beszerezni ezt a növényt? Egyik nagy termesztőnél se láttam.... (magyar) :roll:
 
Rendelj mindent a webshop link moderálva-től. Nem olcsó, de a legszebb növényeket kapod cserébe.
 
Vinsz said:
Honnnan lehet beszerezni ezt a növényt? Egyik nagy termesztőnél se láttam.... (magyar) :roll:

Csatlakoznék én is az előttem szólókhoz!Nincs olyan növény amit Gabi Bá' meg ne szerezne neked, nem kell három helyről rendelned és kifogástalan minőséget kapsz!
 
nekem 2 növényt leszámítva mindenem innen van. ez a két növény a bacopa monnieri, a másik meg a ricca, viszont ez deck termesztéséből való ;)
merlek biztatni az itteni vásárlásra

art.
 
Én is csak dicsérni tudom őket! Először nehéz szívvel vettem meg tőlük az első tropica-s növényemet. De megérte! Most meg olyan vagyok mint egy gyerek...gyűjtögetem a tropica-s nyövénytáblákat! :lol:
A növényeik szépek, egészségesek, és jókora adagok! Nem úgy mint máshol...
 
Lenne egy kérdésem, a levágott "leveleket"/töveket visszalehet ültetni és ki gyökerezik vagy kuka?
 
Back
Oldal tetejére