• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pogostemon helferi

meglehet, de én tegnap 1.8ppm körül mértem a foszfátomat, pedig nem adagoltam semmit extrában a micro-macro mellé... és 1ppm körül már elég kellene legyen, nem? mellesleg, honnan jöhet még ez pluszban?
 
Pogestemon helferi @Dennerle:

998919_616789721693936_938722065_n.jpg


1185595_616789488360626_2128675935_n.jpg
 
Nem tudom, csak láttam, hogy a Dennerle France tette ki a képeket, gondoltam megosztom, hátha nektek is tetszik ;)
 
Nem tudom, csak láttam, hogy a Dennerle France tette ki a képeket, gondoltam megosztom, hátha nektek is tetszik ;)

A kép pazar egyébként köszike.

Én is a Tropica-tól tudom, hogy a Dennerle kiszállt a termesztésből. Eladták a saját neveldét és most ami növényeik vannak azokat innen onnan veszegetik meg.
Hogy miért, nem tudom. Stefan gondolom ettől függetlenül továbbra is járja a világot új növények után kutatva.
 
Nagyon tetszik nekem ez a növény és szeretnék beszerezni belőle. Kevés fény (2*39 W vagy 4*39 W T5) 50 cm magas vízoszlop alatt nevelhető e?
 
Hello!

Milyen alacsonyan lehet nyesni ezt a növényt? Egy mező szerűséget szeretnék belőle létrehozni jó tömött bokrokkal, és nem szeretném túl magasan tartani, de nem akarok kísérletezni, meg feleslegesen stresszelni őket. Hány levelet érdemes hagyni rajta, hogy viszonylag hamar helyre rázódjon?
Vagy esetleg lehet a talaj felett nyírni, hogy onnan bokrosodjon?

Ti hogy szoktátok? :wacky:
 
nekem úgy tűnik, bárhol vágod, túléli. Én a tőben is visszavágtam már, mellette hozta is az új hajtásokat. De szoktam toppolni is. Nekem olyan 12-15 magasra is képes felnőni. Viszont nem biztos, hogy szép "gyepet" lehet csinálni belőle! :) Arra a stau alkalmasabb :)
 
A pogestemon helferi bírja fára kötözve, vagy csak talajban tartható?

Mintha olvastam volna valahol, hogy fán is tarható, de lehet keverem valamivel......
 
A pogestemon helferi bírja fára kötözve, vagy csak talajban tartható?

Mintha olvastam volna valahol, hogy fán is tarható, de lehet keverem valamivel......
Majd az okosabbak kijavítanak, ha tévedek, de Én úgy tudom, hogy az összes olyan növény kötözhető kőre/fára ami a tápanyagot elsősorban a levelén keresztül veszi fel, és a gyökérzetét többnyire csak rögzülésre használja. Ebből kifolyólag szerintem nyugodtan kötözhető a helferi is.
 
Most sikerült beszereznek egy zselés pogot, de olyan pöttöm még h még a levelein sem látni biztosra a hullámokat :) , s a gyökere is oly kicsi, hogy hiába próbáltam beültetni pár óra múlva "kimászott" a talajból, arra gondoltam, hogy odakötöm egy kő mellé úgy hogy a gyökere a talaj felé legyen, vajon bele fog találni, meg marad így, illetve milyen gyorsan nő?
Elég nagy fény van neki, kb 1w/l 6000+ k,tropica táp+ carbo.
Sajnálnám elveszteni,elég sokáig kerestem.
 
Most sikerült beszereznek egy zselés pogot, de olyan pöttöm még h még a levelein sem látni biztosra a hullámokat :) , s a gyökere is oly kicsi, hogy hiába próbáltam beültetni pár óra múlva "kimászott" a talajból, arra gondoltam, hogy odakötöm egy kő mellé úgy hogy a gyökere a talaj felé legyen, vajon bele fog találni, meg marad így, illetve milyen gyorsan nő?
Elég nagy fény van neki, kb 1w/l 6000+ k,tropica táp+ carbo.
Sajnálnám elveszteni,elég sokáig kerestem.
A kis kaviccsal együtt told le a talajba, ennyi.
 
Kérdés: pogora mennyire jellemző, hogy új helyre kerülés után az alsó levelek elfonnyadnak, viszont ezerrel hozza az új hajtásokat?
Mindene megvan, mikro+makro+carbo, CO2, és brutál fény, táptalaj, prémium általános talaj...
 
Kérdés: pogora mennyire jellemző, hogy új helyre kerülés után az alsó levelek elfonnyadnak, viszont ezerrel hozza az új hajtásokat?
Mindene megvan, mikro+makro+carbo, CO2, és brutál fény, táptalaj, prémium általános talaj...
Nálam elég önkényesen terjed mindenfelé, talán 4-5 tövet ha le kellett dugnom hézagot tömni. Ez a jelenség itt is megvolt, viszont pár hét után az elsorvadt levelek helyén oldalhajtásokat hozott, és gyorsan visszadúsult.
 
Másfél hete ültettem, szerintem nálam is jó helyen lesz, csak akkor ezek szerint kell neki egy kis idő akklimatizálódni. :)
 
Másfél hete ültettem, szerintem nálam is jó helyen lesz, csak akkor ezek szerint kell neki egy kis idő akklimatizálódni. :)

szia,
én azt tapasztaltam, hogy ha más körülmének közül való, akkor képes szinte az egész növény elhalni, majd újranöveszti magát, gondolom így alkalmazkodik az új körülményekhez.
 
Nálam valamelyik állat nyom nélkül felzabálta szép apránként az összeset, pedig hajtott mint az állat.
A sziámi algázókra gyanakszom.
 
Back
Oldal tetejére