• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pogostemon helferi

Táblázat az élőhelyének adataival:
12042981_994697210590260_4718843063871493163_n.jpg



És egy videó róla:
 
Sziasztok!
Sikerült beszereznem egy ilyen növénykét, három felé ültettem az akváriumban, és sajnos elég ramaty állapotban van. Kettő nagyobb növényen vannak új hajtások középen, illetve több szár tövében is vannak pici hajtások, szóval látok esélyt a menekülésre, de azok a részei, amik jöttek, azok az hagyján, hogy algásak, de halnak meg. Az egyiket kicsit meggyógyította a zebracsigám (pár rothadásnak(?) indult levelet eltakarított), de sajnos abbahagyta a kezelést. Mi a teendő, a halott részeket le kellene vágni, hogy az új sarjak érvényre jussanak? A vízparaméterek megfelelnek a leírásában felsorolt igényeknek, tápanyagként pedig a JBL-es golyókat kapták
 
Sziasztok!
Sikerült beszereznem egy ilyen növénykét, három felé ültettem az akváriumban, és sajnos elég ramaty állapotban van. Kettő nagyobb növényen vannak új hajtások középen, illetve több szár tövében is vannak pici hajtások, szóval látok esélyt a menekülésre, de azok a részei, amik jöttek, azok az hagyján, hogy algásak, de halnak meg. Az egyiket kicsit meggyógyította a zebracsigám (pár rothadásnak(?) indult levelet eltakarított), de sajnos abbahagyta a kezelést. Mi a teendő, a halott részeket le kellene vágni, hogy az új sarjak érvényre jussanak? A vízparaméterek megfelelnek a leírásában felsorolt igényeknek, tápanyagként pedig a JBL-es golyókat kapták
A beteg, barnuló leveleket ledobja magától, és bőven hoz helyette újat. Ha vannak rajta friss hajtások, akkor nem lesz semmi baja. Egyébként sem érdemes nagyon birizgálni, mert a levelei is, és a szára is elég könnyen törik.
 
Már sokadszor próbálkozom betelepíteni a nagyobbik akváriumomba is, de másnapra tövig le van legelve. Előfordulhat, hogy a sziámi algaevők a ludasak ebben?
 
Nekem 4 napja került be a friss telepítés két sziámi mellé, de egyenlőre nem tűnt el belőle semmi :) Akkor mázlim van
 
Nekem fél éve vannak együtt, semmi hiány. A sziámik nálam a hínárt ették egy időben, most nincs :D
 
Sziámija válogatja akkor. De nem kiabálom el, persze :) Majd tenyésztek nekik algát, egyenlőre (sajnos) van elég. De kezdünk kinőni a kezdeti ügyetlenségekből talán.
 
A sziámik Nálam a mohára járnak rá, gyakorlatilag nem tud fejlődni. A helferit nem bántják.
 
Sziasztok,
Van valakinek tapasztalata fára kötözéssel? Szívesen néznék erről képet is.
Illetve volna esetleg valakinek feleslegessé vált szaporulata? Tennék vele egy próbát.
 
Back
Oldal tetejére