• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Ha GH plusszom, kezd össze csomosodni... Nyálkas ragadós már... Mit lehet vele tenni hogy vissza alakitsam porrá. Hőkezelés ? Valakinek tapasztalata....?
 
Sziasztok!

Továbbra is magamat kezdőként datálva, a tapasztaltabbak tanácsát szeretném kikérni vízminőség beállításával kapcsolatban.
Vettem egy Tropical 6 in 1 tesztet, az alábbi értékeket adta a tesztcsík (2* mérve):
mg/L NO3- = 0 :)
mg/L NO2- = 0,5 :I
d (GH) = 8 :)
d (KH) = 20 :I - bár itt az árnyalat talán félúton lehet a 15 :I és a 20 :I között
pH = 6,8 :)
mg/L Cl2 = 0 :) - bár itt az árnyalat talán félúton lehet a 0 :) és a 0,8 : ( között

Mit lenne érdemes szerintetek tenni, hogy a fancsali képek mind mosolygóssá váljanak?

Köszönöm a tanácsokat!
 
Sziasztok!

Továbbra is magamat kezdőként datálva, a tapasztaltabbak tanácsát szeretném kikérni vízminőség beállításával kapcsolatban.
Vettem egy Tropical 6 in 1 tesztet, az alábbi értékeket adta a tesztcsík (2* mérve):
mg/L NO3- = 0 :)
mg/L NO2- = 0,5 :I
d (GH) = 8 :)
d (KH) = 20 :I - bár itt az árnyalat talán félúton lehet a 15 :I és a 20 :I között
pH = 6,8 :)
mg/L Cl2 = 0 :) - bár itt az árnyalat talán félúton lehet a 0 :) és a 0,8 : ( között

Mit lenne érdemes szerintetek tenni, hogy a fancsali képek mind mosolygóssá váljanak?

Köszönöm a tanácsokat!
A 0 nitrát nem boldogság... Gh-Kh-t RO vízzel tudod csökkenteni, visszasózással tudod a kívánt értéket beállítani.
Kicsit kevés azinfó(mennyi növény, mennyi táp, világítás, stb...)
Illetve, ha pontosabban akarsz mérni, akkor csepp teszteket használj a tesztcsík helyett.
 
A 0 nitrát nem boldogság... Gh-Kh-t RO vízzel tudod csökkenteni, visszasózással tudod a kívánt értéket beállítani.
Kicsit kevés azinfó(mennyi növény, mennyi táp, világítás, stb...)
Illetve, ha pontosabban akarsz mérni, akkor csepp teszteket használj a tesztcsík helyett.

Szia cs_z_!

A "boldogság" jelölést a csomagoláson található hülyebiztos táblázatból vettem, de akkor úgy fogalmaznék,hogy a nitrát biztos az ideális 0-25 tartományban van.
A RO-víznek utánajárok, köszönöm a tippet.
Világítás 2 neoncsővel történik, 2*18 W.
Akvárium 112L.
Növényzet: 2 nagy Anubias Barteri, 1 közepes Sagittaria Subulata, pár igen hosszú szál Elodea Densa, Aegagropia Linnaei-ből 4 vagy 5, némi hosszúra nőtt, de nem terebélyes Bacopa Caroliniana.
Tápot mostanság nem adtam, mert lehet, hogy a logikám helytelen, de megjelent az alga és amennyire tudom, az is nagyon szereti a növénytápot, nem csak a vízinövények.

Halállomány nagyrészt neonokból, pontylazacokból és dániókból áll, van pár black molly és két csigasügér is. Összesen 30-an vannak.
Garnélák mától eszegetik az algát, csigák már eddig is tisztogattak a black molly-kkal karöltve.

Ha ezen infók tükrében van további tipped, szívesen olvasnám!

Szép napot!

 
Sziasztok!

Továbbra is magamat kezdőként datálva, a tapasztaltabbak tanácsát szeretném kikérni vízminőség beállításával kapcsolatban.
Vettem egy Tropical 6 in 1 tesztet, az alábbi értékeket adta a tesztcsík (2* mérve):
mg/L NO3- = 0 :)
mg/L NO2- = 0,5 :I
d (GH) = 8 :)
d (KH) = 20 :I - bár itt az árnyalat talán félúton lehet a 15 :I és a 20 :I között
pH = 6,8 :)
mg/L Cl2 = 0 :) - bár itt az árnyalat talán félúton lehet a 0 :) és a 0,8 : ( között

Mit lenne érdemes szerintetek tenni, hogy a fancsali képek mind mosolygóssá váljanak?

Köszönöm a tanácsokat!
Durván szikes a vized, gondolom csapvizet használsz. Emiatt van, hogy a Cl érték se tökéletesen 0. A csapvizet mindenképp pihentesd 1-2 napig feltöltés előtt.
Viszont ez se lesz jó megoldás, mert a szikes víz miatt a növények vergődni fognak, muszáj lesz RO vizet csinálni és visszasózni.
A nitrit meg lehet amiatt van, hogy nem elég erős a szűrésed...
 
Durván szikes a vized, gondolom csapvizet használsz. Emiatt van, hogy a Cl érték se tökéletesen 0. A csapvizet mindenképp pihentesd 1-2 napig feltöltés előtt.
Viszont ez se lesz jó megoldás, mert a szikes víz miatt a növények vergődni fognak, muszáj lesz RO vizet csinálni és visszasózni.
A nitrit meg lehet amiatt van, hogy nem elég erős a szűrésed...

Szia Tommi!

Az erős szűrés kérdéskört órákon belül meg is oldom - beköltözik a családba egy OASE Biomaster Thermo 350. A RO vízzel kapcsolatban pedig hirtelen megvilágosodtam (eddig nem jutott eszembe), hogy van egy vízszűrő berendezés a konyhában, ami RO vizet készít.

Nagyon-nagyon köszönöm, hogy rávezettél a megoldásra!

Pár nap múlva mérek egy újat, nagyon kiváncsi leszek a változásra.

Szép napot!
 
Mai mérés eredménye:

mg/L NO3- = 0
mg/L NO2- = 0,5
d (GH) = 8
d (KH) = 10
pH = 6,8
mg/L Cl2 = 0

Jó irányba indultunk, ahogy látom.

Köszönöm a tippeket!
 
Mai mérés eredménye:

mg/L NO3- = 0
mg/L NO2- = 0,5
d (GH) = 8
d (KH) = 10
pH = 6,8
mg/L Cl2 = 0

Jó irányba indultunk, ahogy látom.

Köszönöm a tippeket!
Szerintem valamit félreérthettél. Ha a növényeknek nincs tápanyag, az nem jó irány...
 
Sok mindent nem értek még, tény.
A klór lement nullára, a karbonátkeménység szintén csökkent.
Melyik része nem tűnik ideálisnak?
A nitrát nem jó, ha nulla, mert nincs tápanyag a vízben. Javaslom, hogy olvasgass itt a vízparaméterekről, meg fogod találni a választ. Alap tápanyagok a növényeknek: nitrát, foszfát, kálium, vas, és a szén... Amit írtál az oké, viszont a növények valószínű éheznek.
 
sziasztok,

kezdő vagyok még és szeretnék tanácsot kérni a profiktól a vizemmel kapcsolatban.

a mért értékek a következők:
pH:8
KH:12
GH:11
NH4:<0.05
NO2:0.1
NO3:<0.05
PO4:<0.02
Fe:0.05
SiO2:>6.0
TDS:373

mi a véleményetek és javaslatotok a makró táp emelésén kívül? magas szilikátot mi okozhat????

köszönöm szépen, örülnék, ha tudnátok segíteni nekem! 😊
 
sziasztok,

kezdő vagyok még és szeretnék tanácsot kérni a profiktól a vizemmel kapcsolatban.

a mért értékek a következők:
pH:8
KH:12
GH:11
NH4:<0.05
NO2:0.1
NO3:<0.05
PO4:<0.02
Fe:0.05
SiO2:>6.0
TDS:373

mi a véleményetek és javaslatotok a makró táp emelésén kívül? magas szilikátot mi okozhat????

köszönöm szépen, örülnék, ha tudnátok segíteni nekem! 😊
Első ránézésre alacsonyak a tápanyag szintek(ADA, vagy EI tápozás?), a víz növényezéshez picit kemény, majdnem hogy szikes. Micro-makro emelése ajánlott, bár nem tudom mennyi a növény. Ha tudsz, mielőbb szerezz be RO készüléket, tapasztalatból mondom, hogy könnyít a helyzeten.
 
Back
Oldal tetejére