• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Biztos vagy, hogy kH 0? Milyen víz ez? Csapvíz, vagy esetleg RO-ból vegyészkedve?
Ha csapvíz, akkor a település vízműnél lehet pontos adat... Ha RO visszakeverve, akkor mivel pontosan?
RO víz visszasózva Nagy Viktor receptje alapjàn gh emelèssel.Csapvízet nem tettem hozzà.Jó ha a kh0 vagy nem igazàn?
 
RO víz visszasózva Nagy Viktor receptje alapjàn gh emelèssel.Csapvízet nem tettem hozzà.Jó ha a kh0 vagy nem igazàn?
A KH igazából csak a víz alkalinitását (pH) befolyásolja, és az elevenszülők szeretik a kemény, semleges pH-jú vizet. Viszont a bettáimon azt vettem észre, hogy ha kizárólag GH-val visszasózott vizet kapnak, akkor valamelyest elmegy a színük, hogy ez a jelenség alkalmas-e arra, hogy most akkor általánosan kijelentsük az összes kemény vizet kedvelő halról, hogy kell nekik valamennyi KH azt nem tudom, én a biztonság kedvéért soha nem megyek 4 KH alá, még a trópusi akváriumaimban sem, mert kell a KH a pH ingadozás elkerüléséhez (még akkor is ha olyan talajt használsz ami puffereli, mert nem tudhatod mikor merül ki ez a képessége).
 
Egyenlőre alacsony, közepes igényű növények vannak/lesznek. Garnéla és pár darab nano hal ill csiga. Persze idővel lépkednék feljebb is.
Én a csapvizet azért nem ajánlom, mert nem tudhatod pontosan, mi is van benne. Én is nemrég vagyok túl a vízlágyításon, Gh-Kh +-al sózom vissza, így nem csúsznak el az arányok sem.
 
Én a csapvizet azért nem ajánlom, mert nem tudhatod pontosan, mi is van benne. Én is nemrég vagyok túl a vízlágyításon, Gh-Kh +-al sózom vissza, így nem csúsznak el az arányok sem.
Néztem a vízmű honlapján. Amit leírtak az úgy van. Már amit mérni tudtam az fedte a valóságot. Egyenlőre ro vízzel nem szeretnék pancsolni. Szóval jó nekem a gh+?😄
 
Néztem a vízmű honlapján. Amit leírtak az úgy van. Már amit mérni tudtam az fedte a valóságot. Egyenlőre ro vízzel nem szeretnék pancsolni. Szóval jó nekem a gh+?😄
Ilyen szinten jó a 9-6-os arány. De ezt ajánlom figyelmedbe
 
Én a csapvizet azért nem ajánlom, mert nem tudhatod pontosan, mi is van benne. Én is nemrég vagyok túl a vízlágyításon, Gh-Kh +-al sózom vissza, így nem csúsznak el az arányok sem.

Én a csapvizet azért nem ajánlom, mert nem tudhatod pontosan, mi is van benne. Én is nemrég vagyok túl a vízlágyításon, Gh-Kh +-al sózom vissza, így nem csúsznak el az arányok sem.
Èrtem.Milyen kh növelőt hasznàlsz vagy ajànlasz?
 
Ilyen szinten jó a 9-6-os arány. De ezt ajánlom figyelmedbe
Igen ezt olvastam. És mennyi mindenről nem tudunk még....mit eszünk stb. Amúgy köszi a választ!
Nem zárom ki természetesen hogy később nem fogok vegyészkedni a vízzel, de egyenlőre két hete indult az akvárium, örülök ha ki igazodom a víz alatti világ “nehézségeivel” alapfokon. 😀 A víz paraméterek jók, a növények szépen cseperednek. 5 amano garnéla, 4 csiga és 4 afrikai szívóharcsa takarítgat benne. Ősszel kap egy külső szűrőt, most egy Eheim biopower tisztogat a gyári, illetve a seachem matrix bio töltetével.
 
Igen ezt olvastam. És mennyi mindenről nem tudunk még....mit eszünk stb. Amúgy köszi a választ!
Nem zárom ki természetesen hogy később nem fogok vegyészkedni a vízzel, de egyenlőre két hete indult az akvárium, örülök ha ki igazodom a víz alatti világ “nehézségeivel” alapfokon. 😀 A víz paraméterek jók, a növények szépen cseperednek. 5 amano garnéla, 4 csiga és 4 afrikai szívóharcsa takarítgat benne. Ősszel kap egy külső szűrőt, most egy Eheim biopower tisztogat a gyári, illetve a seachem matrix bio töltetével.
Én is így voltam decemberben, amikor elindítottam, most meg már CO2 palack van az akvárium mellett...hamar elkapja az embert a gépszíj ;)
 
Sziasztok, Green Aqua GH plusz-szal visszasózott desztilláltvizet használok az akváriumokban. Hogy legyen valami KH is, szódabikarbonát is teszek bele. A GH:8 KH:3 értékeket matekoltam ki, hogy az majd jó lesz. Csak túl sok az ellentmondó információ. Kell a KH, nem kell, szódabikarbóna nemjó, stb.
Low-tech akvárium garnélákkal, de csigákat is szeretnék. Jók ezek az értékek? Kell a KH?
 
Sziasztok, Green Aqua GH plusz-szal visszasózott desztilláltvizet használok az akváriumokban. Hogy legyen valami KH is, szódabikarbonát is teszek bele. A GH:8 KH:3 értékeket matekoltam ki, hogy az majd jó lesz. Csak túl sok az ellentmondó információ. Kell a KH, nem kell, szódabikarbóna nemjó, stb.
Low-tech akvárium garnélákkal, de csigákat is szeretnék. Jók ezek az értékek? Kell a KH?
Ha csak nem totál gáz a csapvized, akkor a csapvízzel javaslom a KH emelését. A szódabikarbóna szikességet okozó só. Még egy szikes csapvíz is jobb mint a tiszta szódabikarbóna.

Az hogy kell-e KH, megoszlanak a vélemények. 0 KH esetén a csigák háza oldódhat, de ez főleg co2 használat esetén számottevő.

A pH ingatagabb úgy, de nem veszélyes
mértékű. Aktív talaj esetén viszont nehéz tartani stabil KH-t jó ideig.
 
Az egyik aksiban semleges talaj van, a többiben virágfölddel kísérletezek.
A csapvízzel az a baj, hogy nem állandó. Így minden vízcserénél mérnem kellene.
Esetleg, ha csak TDS-t mérek, és nagyobb eltérést tapasztalok, akkor mérek cseppteszttel.
 
Az egyik aksiban semleges talaj van, a többiben virágfölddel kísérletezek.
A csapvízzel az a baj, hogy nem állandó. Így minden vízcserénél mérnem kellene.
Esetleg, ha csak TDS-t mérek, és nagyobb eltérést tapasztalok, akkor mérek cseppteszttel.
Nem kell sok KH, amihez nem kell sok csapvíz, így az ingadozás sem lesz nagy.
Semleges talajjal könnyű beállítani legtöbbször.
 
Megmértem a csapvizet, osztottam-szoroztam. Egy liter csapvíz, négy liter desztvíz, némi GHplus.
Megmértem a művet.
JBL: GH 6,5; KH 3
Neptun: GH 9; KH 4
 
Sziasztok.

Éppen Dry startban van a 90 literes akvám a naplómban van kép a dekorról.

Az akvárium aljában osszegyult egy keves viz amibol mintat tudtam venni. Fontos tudni, hogy desztillált vízzel tartom nedvesen a dolgokat, remélve, hogy megspórolok egy vízko mentesítést idejekorán.
Tehát a víz: GH: 0 KH: 0

Az akvárium alján osszegyult minta pedig: GH: 0 KH: 15 (Neptun teszt alapján)

A víz átmosódik a fedorétegen illetve a talajon, gondolom ez emeli a KH-t.

Az elképzelés a kovetkezo:
Feltoltom az akvát kevertágyas gyantán átszurt 0/0 as vizzel, es megnezem nagyban mit csinál a talaj illetve a dekor a KH-val.
Miután látom merre megy a KH, belovom a GH-t is GH+-al.

Eredetileg csapvizzel akartam keverni, de igy, hogy a KH magától megy felfele, nem tartom szukségesnek.
Szerintetek ez egy járható út?

Persze a mintavétel kb 1 liter víz ami átmosódott az aljzaton, ha feltoltom 95 literben lehet, meg se látszik ez a plusz KH.

Halakat nem tervezek bele amíg ezek nincsenek belove, a novenyeknek nem okoz gondot ha nullás vízben vannak egy kis ideig?
 
Sziasztok.

Éppen Dry startban van a 90 literes akvám a naplómban van kép a dekorról.

Az akvárium aljában osszegyult egy keves viz amibol mintat tudtam venni. Fontos tudni, hogy desztillált vízzel tartom nedvesen a dolgokat, remélve, hogy megspórolok egy vízko mentesítést idejekorán.
Tehát a víz: GH: 0 KH: 0

Az akvárium alján osszegyult minta pedig: GH: 0 KH: 15 (Neptun teszt alapján)

A víz átmosódik a fedorétegen illetve a talajon, gondolom ez emeli a KH-t.

Az elképzelés a kovetkezo:
Feltoltom az akvát kevertágyas gyantán átszurt 0/0 as vizzel, es megnezem nagyban mit csinál a talaj illetve a dekor a KH-val.
Miután látom merre megy a KH, belovom a GH-t is GH+-al.

Eredetileg csapvizzel akartam keverni, de igy, hogy a KH magától megy felfele, nem tartom szukségesnek.
Szerintetek ez egy járható út?

Persze a mintavétel kb 1 liter víz ami átmosódott az aljzaton, ha feltoltom 95 literben lehet, meg se látszik ez a plusz KH.

Halakat nem tervezek bele amíg ezek nincsenek belove, a novenyeknek nem okoz gondot ha nullás vízben vannak egy kis ideig?
A GH kell a növényeknek. Ca és Mg alkotja, amik fontos tápanyagok. Sózd vissza a vizet
 
Back
Oldal tetejére