• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Elég durva megoldás ez az akváriumba sózós módszer.
Egyébként valahol halottam hogy ha nem oldódik fel rendesen a GH növelő porod és megeszi a garnéla, megvastagodhat a páncélja ami a pusztulásához vezet.
 
Elég durva megoldás ez az akváriumba sózós módszer.
Egyébként valahol halottam hogy ha nem oldódik fel rendesen a GH növelő porod és megeszi a garnéla, megvastagodhat a páncélja ami a pusztulásához vezet.
Láttad te már a GA-ban előre sózni a vizet? Eleve direktben vezetékről nyomják egy nagy teljesítményü RO-val. Nem is lehetséges. Nálam ez még soha semmilyen problémát nem okozott pedig caridinák is voltak az akvában . Lehet kicsit túl van misztifikálva...
Kétlem, hogy tömény ásványból úgy bekajálna egy garnéla. Szöszöl, molyol, kóstolgatja de nem eszi degeszre magát. Nem hiszem, hogy a páncél építése egyétkezős folyamat lenne.
 
Sziasztok.
Nem találtam olyan rovatot amelyikben erről szó lenne. De lehet, hogy valaki tud segíteni. Alkalmas lenne ez a szűrő cserevíz előállítására? Kiszűrné vajon a magas Kh értéket a csapvízből?https://www.andrewswater.co.uk/everpure-ocs2-filter-cartridge
Köszönöm előre is.
Kötve hiszem, mert az csak egy szűrőbetét a vendéglátóiparban használatos gépekhez.
Szerintem egyszerű RO készülékkel jobban jársz. Persze kérdés, mennyi vizet szeretnél előállítani a heti vízcserékhez, mert akkor olyan teljesítményűt kell keresned.
A választékot ITT megnézheted.
 
Utoljára módosított:
Pár hete indítottam újra az akváriumot, fény, co2, tápozás adott, viszont a növények nem akarnak megindulni. Full RO-val cserélek, és nagyon alacsony a KH (0), GH (2-3), pH (<6). Vízcserekor adagolok Seachem Equilibriumot, eddig a TDS-t próbáltam belőni 130-150-re, viszont így nem változott semmit a GH, most adtam hozzá gyári előírás szerint (16g 80l vízhez +1GH), ezzel GH(4), KH(1,5), pH (<6) lett az eredmény. Viszont a TDS felkúszott 400-ra.
Valahogy a KH (4), GH (6) ph (6.5) értékeket kellene belőnöm, ezzel kapcsolatban tudnátok segíteni?
 
Equilibrium mellé kalcium-karbonátot használok hasonló paraméterek eléréséhez (magnézium-karbonáttal együtt újabban). Az E. az RO vízbe oldva, a kalcium-karbonát oldat az akváriumba adagolva, mert azt tapasztaltam, hogy ha mindig a számított mennyiséget pótolom vízcserekor, felkúszik a KH. Most kb. 2 KH-nyival pótolva tartja a KH 3-4-et az akvárium. De ez nyilván talajtól, dekortól is függ. PH szolid CO2-vel 6,8 körül.
 
Ha az amazonia korábban csak ro-t kapott y akkor még simán aktív, és köti a kh-t mint atom. Sulawesihez ezért használunk inert talajt. Adj neki seiryu-t meg toljad bele a sót, vagy cserélj talajt :)

Megvolt a talajcsere is... 2/3 sima kavics, 1/3-ad korall zúzalék. 180 a TDS 6-os KH-val és így is csak 7.8 a pH. Persze tudom még sózni, de lassan már csapvizet is önthetek az aksiba, nem tudom a dennerlik azt mennyire szeretnék. :( Hihetetlen hogy régen hónapokig azzal küzdöttem, hogy lejjebb vigyem másik akvákban a pH-t ebben meg nem tudom feltolni. :D
 
Sziasztok! A szódabikarbónát mennyire lehet biztonságosan használni hosszú távon KH emelésre? Gondolok itt a garnélákra.
 
Köszönöm.

Akkor ár/érték arányban a GA-s termék kedvezőbb, csak ott 500g a legnagyobb kiszerelés.
Szerintem ez is kedvező.
 
Sziasztok..akim vízparaméterei :
Ph 7,5
Karbonát:14
Összkeménység:25

Ez jó,vagy ha nem akkor min változtassak..köszönöm
 
Sziasztok!

Nagy a gáz, fogalmam sincs mi történik, kérlek segítsetek;
2/2x mértem rá ma, a csapból folyó víz sóval üzemelő vízlágyító mellett a következőt mutatta: KH: 20 GH: 0-1
Ez sehogy sem oké elvileg. Nem, nem cseréltem össze a cseppteszteket. Mindkettőt ma frissenérkezett és felbontott JBL pro teszttel végeztem.
Az, hogy kell RO az 1 dolog innentől, de hogy az istenbe lehetséges ez?

Szerk.: Olvasgattam és következő a teóriám, ami még mindig félig kérdés formában van;
A GH az Ca és Mg oldott tartalma a vízben. ugye ha ez kicsapódik lesz belőle vízkő, magyarul logikus lenne ha ezt vonná ki a vízlágyító?...
A CO3 keménységhez meg nem nyúl a rendszer, de cserébe telepumpálja Ca-Mg helyett NaHCO3-val. Vélemény?

Szerk.2.0: A lenti lágyítatlan jenei csapvíz: KH 18° GH 25°
 
Utoljára módosított:
“Értem :) Azt hittem a Remineral mellé szándékosan adagolsz még KH növelőt. Szeretem a KHt a lehetőségekhez mérten alacsonyan tartani. Csak annyit puffereljen ami a nagy PH ingadozásokat lecsapja, de a CO2 azért még szépen adagolható.

Azért teszek ide egy helyzetképet :D

ez egy idézet egy másik topicból, ha nem idézetként szúrja be, kérlejk nézzétek ezt el nekem, nem minden megy még úgy ahogy szeretném.
Ebben tudnátok segíteni, hogy a GH-t beállítom, mondjuk 6-ra. (Vagy ha van optimálisabb keménység az én akváriumomnak, akkor arra, csak segítsetek, hogy mi az ) Tehát x értékre, ami jelenleg 6, a KH-t kell állítanom? Pontosan mit jelent ez a pufferelés? Már sokszor olvastam, de nem tudom hova tenni. Illetve a PH ingadozás. Seachem Equili(akármivel) állítom. A seachem ír is valamit arról, hogy acid buffer és alkaline buffer egüttes használatával tudom ezeket. De az elméletét nem értem. Ha esetleg már le lett írva elnézést, de 78 oldalt elkezdtem olvasni, de nem jutottam érdemben eredményre (persze a végére nem értem). :( nincs erről valahol valami összefoglaló cikk magyarul?
 
Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a világítás lekapcsolása után elkezd emelkedni a pH, miközben a DIY reaktoromban még bőven van gáz? Világítás lekapcsolása előtt (19-kor) 6,55-öt mértem, most meg 6,8-at ami reggelre fel fog menni 7-7,1 is is, hiába van most kisérletképpen éjjel is némi CO2 adagolás.
 
Sziasztok! Következő lenne a kérdésem. Pihentetett 2/3 csapviz és 1/3 ioncserélt vizem van. Így Gh 9 Kh 6 a JBL teszt szerint. Érdemes lenne Gh+ al 12-re növelnem az összkeménységet vagy ez minimális különbség és jólvanazúgy?
 
Sziasztok! Következő lenne a kérdésem. Pihentetett 2/3 csapviz és 1/3 ioncserélt vizem van. Így Gh 9 Kh 6 a JBL teszt szerint. Érdemes lenne Gh+ al 12-re növelnem az összkeménységet vagy ez minimális különbség és jólvanazúgy?
Attól függ, mi acél? Milyen élőlénynek lágyítassz? Miért használsz csap vizet is?
 
Sziasztok.gh12-kh0.Ha a kh0 akkor mindenkèpp emelni kell?garnélák meg ivadèk guppyk ,meg növènyzet van az akvàriumban.
 
Sziasztok.gh12-kh0.Ha a kh0 akkor mindenkèpp emelni kell?garnélák meg ivadèk guppyk ,meg növènyzet van az akvàriumban.
Biztos vagy, hogy kH 0? Milyen víz ez? Csapvíz, vagy esetleg RO-ból vegyészkedve?
Ha csapvíz, akkor a település vízműnél lehet pontos adat... Ha RO visszakeverve, akkor mivel pontosan?
 
Back
Oldal tetejére