• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Én még csak egy nagy víz cserét csináltam RO val 120 ppm re visszasózva de a növényeknek mintha alágyújtottak volna! Mi lett volna ha azzal indítom és idáig azzal cserélték?
 
köszönöm a válaszokat, lehet, hogy akkor beruházok egy ro készülékre. nektek milyen van? meg lehet venni a gagyit vagy csak a drágát szabad? 120 literes akvám van, heti 50-60 liter vízcseréket szoktam csinálni...
 
sziasztok,

kezdő vagyok még és szeretnék tanácsot kérni a profiktól a vizemmel kapcsolatban.

a mért értékek a következők:
pH:8
KH:12
GH:11
NH4:<0.05
NO2:0.1
NO3:<0.05
PO4:<0.02
Fe:0.05
SiO2:>6.0
TDS:373

mi a véleményetek és javaslatotok a makró táp emelésén kívül? magas szilikátot mi okozhat????

köszönöm szépen, örülnék, ha tudnátok segíteni nekem! 😊
Elsőként a helyi szolgáltatónál megnéztem, milyen vizet adnak. Az információ ITT érhető el, @bélavagyok .
Egyetértek @cs_z_ meglátásával, hogy mielőbb szerezz be egy RO készüléket.
Egy fórumtárs épp árul egyet nagyon baráti áron. ;)

A mérések kapcsán egy dolgot tudok tanácsolni, hogy az arányokat tartsd szem előtt:
- nitrát-foszfát (15:1 körüli arány az ideális)
- kH ≤ 5
- GH > kH (pl. 8 : 4)
- NO3 10-20 között jó
- Fe 0,2-0,4 ideális
 
Utoljára módosított:
köszönöm a válaszokat, lehet, hogy akkor beruházok egy ro készülékre. nektek milyen van? meg lehet venni a gagyit vagy csak a drágát szabad? 120 literes akvám van, heti 50-60 liter vízcseréket szoktam csinálni...
Én egy abszolut alap RO szűrőt(tizenezer...) használok 240 literes akváriumhoz, teljesen jó.
 
Elsőként a helyi szolgáltatónál megnéztem, milyen vizet adnak. Az információ ITT érhető el.
Egyetértek @cs_z_ meglátásával, hogy mielőbb szerezz be egy RO készüléket.
Egy fórumtárs épp árul egyet nagyon baráti áron. ;)

A mérések kapcsán egy dolgot tudok tanácsolni, hogy az arányokat tartsd szem előtt:
- nitrát-foszfát (15:1 körüli arány az ideális)
- kH ≤ 5
- GH > kH (pl. 8 : 4)
- NO3 10-20 között jó
- Fe 0,2
köszönöm az infót, lehet, hogy akkor megvenném a fórumtárs használt ro készülékét, de még nem tudok írni neki, várnom kell, hogy leteljen a türelmi idő...
 
köszönöm a válaszaitokat, akkor veszek majd egy ro készüléket....
ti mivel szoktátok 120-ra visszasózni a ro vizet?
menyire kényesek az élőlények arra, ha 120-ra visszasózott ro vízzel cserélek legközelebb csapvíz helyett? amano garnélák, oto-k, black molly-k és farokfoltos fonalalgázók vannak a vízben...
 
köszönöm az infót, lehet, hogy akkor megvenném a fórumtárs használt ro készülékét, de még nem tudok írni neki, várnom kell, hogy leteljen a türelmi idő...
39 poszttal már kell, hogy tudj üzit küldeni. Próbáld meg, vag írj a topikba, csak idézd meg. (@felhasználónév)
Legtöbbünk GA GH+-t használ, meleg szívvel ajánlom.
Ne cseréld a talajt, mert RO-val nem lesz annyi légy a levesedben akváriumodban.
 
köszönöm a válaszaitokat, akkor veszek majd egy ro készüléket....
ti mivel szoktátok 120-ra visszasózni a ro vizet?
menyire kényesek az élőlények arra, ha 120-ra visszasózott ro vízzel cserélek legközelebb csapvíz helyett? amano garnélák, oto-k, black molly-k és farokfoltos fonalalgázók vannak a vízben...
GA gh/kh+ al és a ph-t is stabilan tartja.
 
A sima RO készülék, mint ez:
View attachment 98734
nem fogja kiszűrni a vízből a szilikátot, ahhoz kell +egy ilyen szűrő SiO2
View attachment 98735
Ez pont annyira felrevezeto, mint hogy a membran atengedi a bakteriumokat. Nem, az RO membran azon az elven mukodik, hogy vizmulekula nagysagu lukak vannak rajta es nyomas segitsegevel atpreseljuk oket a masik oldalra, minden egyeb meg marad a koszos agon. Gyartasi hibas vagy repedt membranon tud csak lenyegi mennyisegu szennyezo anyag atjutni.
thesis_The_Journal_of_Physical_Chemistry_C_jp-2016-11689p_0006.gif
forditott-ozmozis-membran (1).jpg
 
Ez pont annyira felrevezeto, mint hogy a membran atengedi a bakteriumokat. Nem, az RO membran azon az elven mukodik, hogy vizmulekula nagysagu lukak vannak rajta es nyomas segitsegevel atpreseljuk oket a masik oldalra, minden egyeb meg marad a koszos agon. Gyartasi hibas vagy repedt membranon tud csak lenyegi mennyisegu szennyezo anyag atjutni.
View attachment 98740
View attachment 98741
Tehát magát a membránt tehermentesíted az előszűrőkkel
 
szegasztok,
ma vettem egy ro készítőt és egy tds mérőt. az ro készítőt még nem bírtam ráapplikálni sehova, de a tds mérőt már ki is próbáltam, az alábbi eredményeket mutatta:
- akvárium víz 400 😳
- csapvíz 200
- ásványvíz 250
szerintetek ezek reális eredmények, jól mér a mérő???
 
szegasztok,
ma vettem egy ro készítőt és egy tds mérőt. az ro készítőt még nem bírtam ráapplikálni sehova, de a tds mérőt már ki is próbáltam, az alábbi eredményeket mutatta:
- akvárium víz 400 😳
- csapvíz 200
- ásványvíz 250
szerintetek ezek reális eredmények, jól mér a mérő???
Ha rá mész a vízművek oldalára ott valahol hely szerint meg tudod nézni a vízed paramétereidet ami a csapból jön .
De az sem mindegy milyen a tds mérőd !? Nekem a első dts mérőm 2000ft os volt . Aztán vettem egy ADWA TDS mérőt s láttam a kűlőnbséget a kétt készűlék közöt.
 
Back
Oldal tetejére