• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Opálos víz

Ha az opalos vized baci okozza, nem lesz eleg adagolni kulturat, mert a problemat okozo bacik mar elszaporodtak. Nem tudsz valakitol UV szurot kolcsonozni par napra? Igy kiderulne, hogy tenyleg ez a gondod vagy valahol mashol kell keresni a megoldast. Az OASE legalso talcas szivacsat is csereld nyugodtan biologiai szuroanyagra, amit az eloszurod nem szur ki ez a szivacs sem fogja. Folyamatos opalodosat okozhat meg talaj fole kerult taptalaj is, esetleg nem volt nagy gyokeru noveny atultetes vagy valami, amivel kiranthattad?

Ok, akkor megy alulra is Matrix :)
 
Ezek szerint a táptalaj egy része az ADA talaj és és a homok fölé kerülhetett? Csak azért kérdezem mert annak legalább 4-5 centi talaj alatt kéne lennie. Ha nem, akkor az csúnya dolgokat tud okozni.

Most elbizonytalanodtam. Telepítéskor erre vigyáztam. Power Sand csak hátul van az akva alján, a minimális Amazonia vastagság 6 cm elöl, 8 cm hátul. Előre, ahol a szabad rész van, direkt nem is raktam Power Sand-et.
Lehet, hogy a harcsák? De olyan mélyre csak nem túrnak. Vagy az Ancik, amikor fészkelte magát az ikrázáshoz? Vagy a maláj tornyosok túrták feljebb a Powe Sand-et? Hogy mindenütt megvan a 4-5 cm, emiatt már nem vagyok biztos benne... de ez legalább a restarttal, új talajjal megoldódik ;)
 
Igen, ahogy tsokke forumtasr irta, nem leminositeni akarom a szurod. Ha esetleg felreertheto voltam a bejegyzesben, elnezest kerek.

Távol álljon tőlem a megsértődés, bátran “osszatok”, hisz tanulni jöttem ide! :) Tényleg nem voltál félreérthető, csak elsőre sokkolt azt hallani, hogy kevés... :) főleg a JBL Cristalprofi e700 után (ami előtt meg a Juwel gyári belső szűrője volt :) ;) )
 
Szerintem használj ADA Clear Watert (https://www.greenaqua.hu/hu/ada-clear-water-vizkezelo-200ml.html). Ez ugyan nem szünteti meg az okot, de Purigennel csodákra képes. Legalább pár napig élvezhetetd, hogy milyen lenne az akváriumod kristálytiszta vízzel.
Nekem a nagy akváriumomban olyan erős infuzórium robbanás volt, mintha a 400 literbe beöntöttem volna 2-3 liter tejet, nem lehetett látni a hátsó falát. Akkor tettem bele először Purigent, adagoltam Clear Water-t. A Green Aqua-ban javasolták ezt a megoldást. Egyetlen éjszaka alatt kristálytiszta lett a víz.
Érdekes információ, hogy azelőtt pár nappal már beszereltem egy Eheim reeflexUV 800-as sterilizátort (https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-reeflex-uv-800.html), de önmagában semmit nem javított a helyzeten. Mondjuk azóta is megy éjjel nappal az akvárium alatt.
Tehát csak az UV szűrővel kapcsolatban ne legyen túlzott várakozásod.
Ha még szükséges, én szívesen adok neked kölcsön, két-három hétre egy 9W-os (kínai) UV szűrőt.
 
Szerintem használj ADA Clear Watert (https://www.greenaqua.hu/hu/ada-clear-water-vizkezelo-200ml.html). Ez ugyan nem szünteti meg az okot, de Purigennel csodákra képes. Legalább pár napig élvezhetetd, hogy milyen lenne az akváriumod kristálytiszta vízzel.
Nekem a nagy akváriumomban olyan erős infuzórium robbanás volt, mintha a 400 literbe beöntöttem volna 2-3 liter tejet, nem lehetett látni a hátsó falát. Akkor tettem bele először Purigent, adagoltam Clear Water-t. A Green Aqua-ban javasolták ezt a megoldást. Egyetlen éjszaka alatt kristálytiszta lett a víz.
Érdekes információ, hogy azelőtt pár nappal már beszereltem egy Eheim reeflexUV 800-as sterilizátort (https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-reeflex-uv-800.html), de önmagában semmit nem javított a helyzeten. Mondjuk azóta is megy éjjel nappal az akvárium alatt.
Tehát csak az UV szűrővel kapcsolatban ne legyen túlzott várakozásod.
Ha még szükséges, én szívesen adok neked kölcsön, két-három hétre egy 9W-os (kínai) UV szűrőt.

Ezért szeretném kipróbálni először :) hol tudnám átvenni helyileg a köcsön UV szűrőt?
Megnézem a Clear Water-t. A Seachem Clarity-t próbáltam, az nem segített...
 
Ezért szeretném kipróbálni először :) hol tudnám átvenni helyileg a köcsön UV szűrőt?
Megnézem a Clear Water-t. A Seachem Clarity-t próbáltam, az nem segített...
Én Kerepesen élek, ha te messze onnan, akkor Foxpost-tal el tudom küldeni neked.
 
Na, ma betöltöttem az alsó kosárba is 6-700 ml Matrix-ot. Az egy hónapos Purigent viszont ki kellett szednem regenerálni, mert sötét barna volt mindenütt. Ez is jelzi, hogy van még mit kiszűrni. Elkezdtem adagolni a Seachem Stability bacikultúrát is és kapott egy év után a Twinstar is egy új diffúzort. Vízcsere után most először vissza kellett sózni 140 ppm TDS-ig :) ezt is megértem :) a full szikes csapvízről átállt az akva a RO-ra :)
Felmértem a lehetőségeim, UV szűrő a jelenlegi szekrény kialakításba sajnos sehogy nem integrálható, erről most leteszek (csak hosszú, szekrényen kívüli, elkerülő csövezéssel tudnám megoldani)... nem növényes volt az eredeti terv (akkor azt sem tudtam, hogy van ilyen ;)), amikor a bútor készült. Így most a max egy 2 kg-os CO2 palack és a max OASE Biomaster 350 magas szűrő fér be alulra. Remélem, azért beáll egyszer...
Ha ezek sem használnak, meg fogok próbálni egy black out-ot...
 
Back
Oldal tetejére