• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palack töltés

Személyesen még nem próbáltam és nem is értek hozzá (így meggyőző választ sem tudok adni). Van egy szódás ismerősöm vidéken, neki küldtem át a fotót, hozzá címezve a kérdést, hogy ez így működik-e. Azt válaszolta hogy igen, de majd ugorjak be hozzá ha arra járok, megmutatja hogy mire kell figyelni.
 
Otthon azért ilyennel nem játszanék. Tehát ha hűtőm a töltendő palackot akkor több gaz fér bele. 😃
Hát igen... Én sem szívesen játszanék magas nyomású gázokkal. Nagyon komoly fagyási sérüléseket lehet beszerezni. Persze aki rutinos a témában (szódás, klímás) annak nem okozhat problémát.
 
Otthon azért ilyennel nem játszanék. Tehát ha hűtőm a töltendő palackot akkor több gaz fér bele. 😃
Rossz irányból közelítesz. Ahogy @SafE84 is említette, a gáz folyékony állapotban van a palackban! Ha megrázod a palackot hallod, ahogy lötyög. Át tudod önteni egyik palackból a másikba (persze zárt rendszerben). Régebben így töltötték fel a gázzal működő autók gáztartályát PB gázzal. Egyszerűen átöntötték. Így lehetséges, hogy egy pár literes palackban 5-10-20 kg gázt tárolnak, miközben ezek a gázok légköri nyomáson sok-sok köbmétert foglalnának el, nem pár litert.
A gázokat összenyomják és akkor cseppfolyósodik. Minden gázt így tudnak palackban tárolni.
Ezt kellene átnézned, megértened Boyle-Mariot törvény vagy Boyle és Charles .
 
Utoljára módosított:
Otthon azért ilyennel nem játszanék. Tehát ha hűtőm a töltendő palackot akkor több gaz fér bele. 😃

Én is így töltögetem a sodastream-es palackjaimat , működik a dolog.
Fejtettem át 10kg-os palackból másik 10kg-osba is (mert azt nem cserélik), azt sajnos nem tudom fagyasztani így nehezebben de az is lehetséges.
(Munkahelyen 100+ bar-os gépeket tartok karban/javítok, így nem félek, ez "csak" 60 bar :) )
 
Sziasztok! Főként a Békés megyeiekhez szólok. Valahol békés megyében vállalnak palack töltést? Még nincs kifogyóban, de fel szeretnék készülni.
 
Messer, vagy Linde telephelyek, hegesztő boltok.
De a mostani palackod honnan van? Érdemes ezt a fonalat kicsit visszagombolyítani, és megtalálod a helyet.
A szívás sajnos az, amibe most futottam bele, hogy a Messer palackokat is cserélő Tűzép, ahol korábban cseréltem, már csak szerződött partnereknek ad palackot. Én is odamentem a saját, 2028-ig nyomáspróbázott palackommal és nem voltak hajlandóak töltöttre cserélni.
Most én is keresek Veszprémben vagy Fehérváron olyan céget aki tölt palackot.
 
A szívás sajnos az, amibe most futottam bele, hogy a Messer palackokat is cserélő Tűzép, ahol korábban cseréltem, már csak szerződött partnereknek ad palackot. Én is odamentem a saját, 2028-ig nyomáspróbázott palackommal és nem voltak hajlandóak töltöttre cserélni.
Most én is keresek Veszprémben vagy Fehérváron olyan céget aki tölt palackot.
A nagyobb gyártók ( Linde, Siad, Sol, Messer) már csak a saját palackjaikat cserélik, azokat is abban az esetben ha ott bérli a vevő.
Van lehetőség eladni a nem bérelt palackot abban az esetben ha valamelyik fent említett cégé. Azonban akkor megszűnik mint "saját" palack.
Siad-nál 2 év bérletmentességet adnak de a 2 év lejárta után bérleti díjat kell fizetni, vagy visszadni amennyiben már nincs rá szükség.

Az úgynevezett "kínai" palackokat amiknek nem szerepel a nyakán beütés a gyártó nevével, azokat meg sem vásárolják.
Akadnak még lerakatok akik függetlenek és ott megy a töltés, csere de már igen kevesen vannak.
 
Sziasztok!
Lengyelországban vásárolt 2kg-os, 2030ig nyomáspróbás Aquario palackot hol tudok cserélni Pest megyében? GA csak a náluk vásárolt palackot cseréli?
 
Sziasztok!
Lengyelországban vásárolt 2kg-os, 2030ig nyomáspróbás Aquario palackot hol tudok cserélni Pest megyében? GA csak a náluk vásárolt palackot cseréli?

Hát ezt passzolom. Érdemes palackokat pont a fentiek miatt hazai forrásból beszerezni, mert megvenni egy dolog, de tölteni is kell. Cserélni meg kb lehetetlen.
 
Back
Oldal tetejére