• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pala(din)

Bezony kezd kialakulni a következő, de ez még nagyon messze van. Szeretném előbb ezt végigcsinálni és elérni azt a szintet aminél már nem lehet szebb és akkor megbontani:) Nem lesz benne fa, de lesz benne más:) Még 7pecsétes titok!:D Az anyagot már elkezdtem hozzá gyűjteni és szépen lassan minden meg lesz hozzá!!!:)


Helyes, nem szabad feladni, de az láőtom is hogy nem fogod. Sőt ha jó a megérzésem, akkor már a következő layout is kezd kialakulni a fejedben. (fa nélküli lesz?!)

Kitartás!

valaminek a vége mindig egy újnak a kezdete! :)
 
A palack elkezdett kifogyni és megindult rettenetesen a co2 ezért volt túladagolás!
Egy normális akvarisztikai reduktornál(pl:papillon) nem ugorhat meg annyira a nyomás, hogy kivégezze az akvárium lakóit.
Ezért kérdeztem, hogy akvarisztikai vagy ipari(pl: hegesztős) reduktorod van-e.
Ha iparid van, akkor lehet érdemes lenne lecserélni és akvarisztikaira, vagy előbb kéne cserélni a palackot.
 
Ipari reduktoros. Elég lenne egy tűszelep (beszerzés alatt) és akkor nem lenne ilyen problémám. Jó minőségű a reduktor mert az ipariakhoz képest "finoman" tudom állítani , de akkoris kell egy tűszelep ,hogy ne történhessen meg ilyen még1szer!
 
Mostani állapot. Kezd a számomra a remény visszatérni , főleg ,hogy a növények bubiznak!:)

img0091bw.jpg
 
Alakul a dolog!
Nekem spec. szimpatikusabb homok nélkül!
Amennyiben jól látom,hogy ott is be lesz futtatva,nagyon jól fog kinézni..tisztára olyan,mintha valami régi fal romja lenne,amit benőttek a növények!
 
Egy mai kép. Bejött egy kis újdonság névszerint Hygrophila corymbosa. Vele a cél az ,hogy kinőjön az akváriumból. Elég gondolkozok ,hogy mit tudnék berakni de sajnos nem tudom:( Az biztos h blyxat nem!:D

pro2a.jpg
 
Tegnap megindult a takarítás V2.0 kiszedtem a stau-t kapott egy hígítós carbós fürdetést majd visszaültettem egy kicsit szellősebben és szebben. Ma jön a többi ,kijön a pogo majd megtakarítom , de ez már nem fog kapni carbót mert nem szereti. Egyedül a parvulával vagyok gondban mert nem tudom ,hogyan tudnám lekaparni róla a barna szmötyit , minden mást meg tudok takarítani megfelelően. Valakinek ötlet?:)
 
Tegnap megindult a takarítás V2.0 kiszedtem a stau-t kapott egy hígítós carbós fürdetést majd visszaültettem egy kicsit szellősebben és szebben. Ma jön a többi ,kijön a pogo majd megtakarítom , de ez már nem fog kapni carbót mert nem szereti. Egyedül a parvulával vagyok gondban mert nem tudom ,hogyan tudnám lekaparni róla a barna szmötyit , minden mást meg tudok takarítani megfelelően. Valakinek ötlet?:)
Gereblye:D

A barna alga egyébként a legkevésbé veszélyes alga. Az elégtelen szűrésre szokott utalni. Nálad a szűrőbacik hiányára. Ezért is írtam, hogy adagold minden nap a bacikat és az alga el fog tűnni. Szóval NO PARA.
 
Tegnap megindult a takarítás V2.0 kiszedtem a stau-t kapott egy hígítós carbós fürdetést majd visszaültettem egy kicsit szellősebben és szebben. Ma jön a többi ,kijön a pogo majd megtakarítom , de ez már nem fog kapni carbót mert nem szereti. Egyedül a parvulával vagyok gondban mert nem tudom ,hogyan tudnám lekaparni róla a barna szmötyit , minden mást meg tudok takarítani megfelelően. Valakinek ötlet?:)
Valszeg a Stau sem fogja szeretni a carbot ,csak ezt pár nap múlva fogod észrevenni. Nálam a levelek szépen kilyukadtak és elmállottak ahol véletlenül carbo került rájuk.
 
Előző akváriumomban ugyanugya volt stau , és szegény ellepte a barna alga. Akkor még ifjú padavan voltam és tiszta carboba mostam le és túlélte. Remélem túlélik ezek is de most 1 picit megrémítettél:eek:

Valszeg a Stau sem fogja szeretni a carbot ,csak ezt pár nap múlva fogod észrevenni. Nálam a levelek szépen kilyukadtak és elmállottak ahol véletlenül carbo került rájuk.


Tudom ,hogy nem veszélyes ,de akkoris zavar és persze imádok az akváva foglalkozni így hát van rá okom is :D

Gereblye:D

A barna alga egyébként a legkevésbé veszélyes alga. Az elégtelen szűrésre szokott utalni. Nálad a szűrőbacik hiányára. Ezért is írtam, hogy adagold minden nap a bacikat és az alga el fog tűnni. Szóval NO PARA.
 
A bacik valószínűleg most nagyon jól érezhetik magukat. Olyan tiszta az akvában a víz ,hogy még énis meglepődtem:D:D
 
Íme 3 kép. Kérem mondjátok meg pontosan hogy a cryptón mi a fene az!:D Ezek itt a legjobban megsínylett részek:S:( A képek csak nagykorúaknak ajánlott. 18as karika kint van.

img0108jk.jpg

img0109rh.jpg

img0110oj.jpg
 
Ez tényleg nem néz ki valami jól. Lehet annyira megszaladt a CO2, hogy a növények egy része elhalt. Ezek elkezdenek bomlani és arra azonnal megjelenik az összes létező alga. Ki kellene szedni minden levelet ami már menthetetlennek néz ki, mert annak már úgy is mindegy. Azon kívül a napi vízcsere is sokat segítene,mert most rengeteg a bomlástermék.
 
Pogo-t és a Verticát kiszedtem megnyírbáltam és újraültettem. Vizet csak úgy tudok cserélni ha felforralok vizet és hagyom pihenni egy éjszakát (már pihen is) Parvula mezőt nyírnom kell... nademármost a parvula olyan mint a fű ,hogy megnyírom ugyanaz a szál nő tovább vagy az a szál elhal? Cryptót megnyesegettem a víz alatt őt nem akarom felszedni a gyökere miatt... Holnap folytatódik a takarítás a parvulával , még1szer átnézem a cryptót a vizet lecserélem és egy nagyon kemény mulm és fa takarítást hajtok végre.

Ez tényleg nem néz ki valami jól. Lehet annyira megszaladt a CO2, hogy a növények egy része elhalt. Ezek elkezdenek bomlani és arra azonnal megjelenik az összes létező alga. Ki kellene szedni minden levelet ami már menthetetlennek néz ki, mert annak már úgy is mindegy. Azon kívül a napi vízcsere is sokat segítene,mert most rengeteg a bomlástermék.
 
Parvula mezőt nyírnom kell... nademármost a parvula olyan mint a fű ,hogy megnyírom ugyanaz a szál nő tovább vagy az a szál elhal?
A Parvula tényleg úgy működik, mint a szárazföldi fűfélék. Ha megnyírod, akkor nem hal el azonnal a vágott szál, hanem még jó ideig életképes. Viszont ezzel több új hajtás(gyökérről) hozására serkented, így szebb és sűrűbb lesz a növény.
 
Project V3.0 parvula nyírás megvolt, a hajam kihullott mire megcsináltam de ígyis maradt benne még bőven olyan szál amihez nem fértem hozzzá:( :D
 
Rosszabodik a helyzet:( Hiába a sok vízcsere , hiába a baktérium kultúra , minden hiába:S Valami okból nem akar távozni az alga sőt még terjeszkedik... A nemrég megtisztított és megvágott pogo elkezdett megint lealgásodni , úgyszint a stau is. Cryptó napról napra több alga jelenik meg. Anubiast teljesen algamentes volt és ismét bealgásodott. Látszik a növényeken ,hogy nem élvezik sőt szenvednek , pedig mindent megkapnak. Nem tudok rájönni mi lehet a hiba. Talán megrekedt a talajban az ammonia és folyamatosan engedi ki magából? Nem tudom. Kérlek segítsetek nem akarom szétszedni , és nagyon el vagyok keseredve már:(
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére