• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pala(din)

Napi szinten adagoltam a carbot a fertőzött növényekre egy fecskendővel tűvel a végén. Szűrő lekapcs , adagolás majd 5-10perc mulva szűrő bekapcsolás. Nem engedtem le vizet.
 
Illetve a normál napi adagnál se menjen nagyon több Carbo, mert azt meg a szűrőben a bacik nem fogják Like-olni és akkor sosem leszel algamentes.
 
A mostani állapot. Kicsit átalakult , de nekem így jobban tetszik:)

pro2g.jpg
 
Meló előtti gyors telefonos fotózkodás:)


img00301p.jpg



img00311.jpg



img00321iu.jpg



img00331e.jpg




Alga van ,de folyamatosan pusztul! Napról napra kevesebb van benne:) Gyönyörűen nő benne minden! Szeretem:)
 
Hello Icepeak!
A valamikori dekorhomokos részen most van táptalaj, vagy csak manado van? igazából én az első akváriumomnál tartok,
csak egy kétely merült fel, mert ha csak manado van, akkor lehet a stau helyett valami mohát, esetleg ricciát kellene az
előtérbe ültetni ami nem vagy csak kevésbé táplálkozik a talajból :geek:
A majás fal állat, én lehet folytattam volna kis lépcsőben följebb is :)
Jah és nyugodtan mehetnek rákok is bele most már :notworthy:
Kevés algát(y)
 
Sajnos a rákokkal mindig problémáim vannak. Vagy elpusztulnak , vagy széttúrják az akváriumot vagy a halakat csetkelik. Ígyhát nem kívánatosak már a számomra:) Elöl a manado alatt nincs táptalaj. Nem tudtam volna alá már rakni és nem is akartam. Szerintem nem lesz semmi baja a satunak mert mögötte 2-3centivel már van táptalaj. Ígyis bubizik elég intenzíven:)


A beömlőt Debrecenben vettem boltot nem akarok írni mert szvsz azonnal cenzúrázzák reklám miatt. A google a barátod:) debrecen akvárium 2találat!:)
 
Akkor minden rendben van! Csak a beírásom után jutott eszembe, hogy max. ha már nem lesz nekik elég amit elérnek, akkor lehet tápgolyócskázni is :)
 
Egy újabb lakó. Nem munka miatt lett beszerezve hanem mert nagyon mókás:) Remélem sokáig csapattag lesz!


 
Sajnálatos módon az akvárium a végét járja:( A co2 palackom kifogyott pont akkor mikor nem voltam otthon és óriási co2 túladagolásban meghalt úgymond minden az akváriumban:( 5db galaxy razbóra, 10db neon, 4db oto és egy sepregető garnéla:( :( :( 5napja próbálom rendbe rakni , de sajnos nem sikerül. A szűrőben lévő bacik 100%-a a talajban lévők bacik 100% elpusztult. Ennek következtében mindenféle alga amit csak el lehet képzelni megtalálható az akváriumban:( Növények túlélték a co2 túladagolást , de sajnos az algát nem fogják.

Szét lesz bontva az akvárium. Akinek szüksége van belőle a fára írjon pm-t és megegyezünk! Szívesen elfogadok érte Ada vagy knott talajt ,de jobb lenne a pénz ,hogy a következő akvát el tudjam indítani!
 
Sajnálattal olvasom,hogy mi történt!
De remélem ez nem veszi kedved ettől a hobbitól!
Erős levegőztetéssel nem tudod helyrehozni a dolgot?
 
Nagyon kár érte, pedig jól indult!
Ne add fel!
Ha indítod az újat és lesz felesleges növényem akkor szívesen adok majd ;)!
 
Én is sajnálom:(
Egészen jól alakult eddig. Szerintem egy nagy szűrő takarítással, napi szintű baci adagolással és vízcserével megmenthető az akváriumod.
Mi volt a gond a CO2-vel? Csak nem hegesztős a reduktorod?
 
Nem adom fel! Sőt őt fogom megmenteni csak azért is!:) A palack elkezdett kifogyni és megindult rettenetesen a co2 ezért volt túladagolás!
 
Helyes, nem szabad feladni, de az láőtom is hogy nem fogod. Sőt ha jó a megérzésem, akkor már a következő layout is kezd kialakulni a fejedben. (fa nélküli lesz?!)

Kitartás!

valaminek a vége mindig egy újnak a kezdete! :)
 
Az akvárium megmentése valószínűleg sikeres lesz! 80% vízcsere, mulm leszívás, halott növények eltávolítása, algás növények carbos ecsetelése , szűrő takarítás, szűrő baktérium adagolás , + vízbe baktérium adagolás , algák eltávolítása üvegről és a fáról.

Remélhetőleg minden helyre jön! Szurkoljatok pls:)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére