• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pala(din)

Icepeak

Főkertész
Lassan 1 hónapja tervezek egy új akváriumot ami lassan elkészül :) Nem akartam semmilyen stílusirányzathoz hasonlót csinálni. Tudom rengeteg gyönyörű van , de inkább mégis megpróbálkozok valami ujjal;) Nekem tetszik. Bármilyen kritikát szívesen fogadok , nem fogok megsértődni:)


Akvárium: 60*30*30
Bútor: 60*30*70
Világítás : Beszerzés alatt Quad 2*24W (most t8 2x18W)
Co2: Nagynyomású , Inline vagy diffi
Táp: Még nem döntöttem el!
Talaj: Manado , Tropica Substrat
Dekor: Gyökér, palakövek , előre fehér kvarchomok megy csak elfelejtettem venni :oops:


p7169187.jpg



p7209190.jpg



p7209194.jpg



p7209196.jpg



p7209200.jpg



p7209201.jpg



p7209203.jpg
 
Nagyon jó a dekor fád, milyen fa, honnan szerezted??;)
Kíváncsi vagyok milyen lesz a dekor homokkal, de eddig nagyon egyedire sikeredett, olyan hatása van a pala köveknek mint ha egy kő kerítés lenne!!(y) Tervezel még más dekort az akidba, növények mik lesznek??
 
Sajnos nem tudjuk milyen fa:( Még édesapám valamikor a 90es években a Németországból a tengerből hozta haza. Azóta szobai dekorációként szolgált.

Nem tervezek több dekorációt bele. Szerintem az a bizonyos egyensúly pont most van! Bár ha lenne még ugyanilyen fám elgondolkodnék a középső üres rész kitöltésén. De sajna nincs :(

Növényeket még nem tisztáztam le magamba. Vannak elképzelések. Cuba lesz benne méghozzá a jobb felső kis "teraszon". Mohát szeretnék még a pala kövek közé besúvasztani. Sajna többre még nem jutottam :( Szeretném minél jobban bedzsungelesíteni minél élettel dúsabbá tenni! Ez sajna az eddigi akváriumoknál még nem sikerült , de most odateszem magam nagyon :)
A mai hibámat kijavítva beszereztem dekor homokot. Nemsoká megy bele:sneaky:
 
Dekor homok bekerült. Szerintem nagyon feldobta a hangulatát :) Sajna a manado nem akarta a helyén maradni ezért kicsit keveredett a dekor homokkal de annyi baj legyen:)
 
Ígéretesnek néz ki, de egy jó tanács: a feltöltésnél NAGYON óvatosan! Attól félek, hogy a jól megkomponált sziget össze fog omlani, mert a manado kifolyik a kövek között...Szóval erre vigyázz!
 
Köszi a tanácsot. 1óra alatt sikerült feltölteni. Nagyon elenyésző mennyiségű manadó csúszott le amit a következő vízcserénél (holnap) le is szippantok! Szűrőt nemsoká rakom rá.
 
Szia!
Középen- és hátul jobbra nekem üresnek tűnik az aki. Én talán parvulával bevetném, ha nem akarsz dekort tenni bele, de ez csak az én meglátásom. Amúgy nagyon király lesz!!! (y)
 
Hello!Kiváncsi vagyok,hogy mit hozol ki ebből a scapéből és,hogy növényekkel hogy mutat majd.A fa nagyon baró!(y)
 
Baromi jó hangulata van,már most,növények nélkül!(y)
Nagyon jó a dekor fád, milyen fa, honnan szerezted??;)
Bár nem lesz ugyan az..de eléggé hasonló textúrával rendelkeznek a szavanna gyökerek..ha bejön ez a fa,nézz utána..eléggé "hasonló"!
 
Baromi jó hangulata van,már most,növények nélkül!(y)

Bár nem lesz ugyan az..de eléggé hasonló textúrával rendelkeznek a szavanna gyökerek..ha bejön ez a fa,nézz utána..eléggé "hasonló"!

Nem lenne rossz! Meg kéne nézni egyet élőben ;) Holnap szétnézek itthon + a kertben hátha találok valami számomra megfelelőt! :D jó lenne valamit jobbra berakni mert így elég gyér :S :(
 
Elvileg terráriumokba szokták főleg használni,de teljesen jól működik aksiban is (már próbáltam),annyi,hogy eléggé lassan akar víz alá kényszerülni,hasonlóan a red moor fához,csak nem penészedik!
 
A forumot olvasgatva/nézegetve találtam hasonlót méghozá Tibi ( Highland | Magyar Akvakertész Fórum ) naplójában:)

Hétfőn akkor megrohamozom a helyi dílert és szétnézek nála fa ügyben:) Reménykedek benne ,hogy lesz megfelelő! Ültetéség még ígyis van kb.2hét de akkoris jó lenne már ha benne lenne :D :D :D
 
Ahogy fentebb is említették,kellemetlen lesz folyton a dekor homokot takarítani a sok ráhullott talaj miatt!
Ez már láthatóan jelentkezik is.Sikerült már valamit kitalálni rá?A fán már pár helyen látszik egy kis alga..lehet,érdemes lenne bedobni pár amano garnélát! :)
 
Jaja a fa szömityisedik!:D Nemsoká jön 5-10db amano akik felveszik a takarító szerepet csak előtte még be akarok ültetni minden növényt. Ígyis elég nagy sokk fogja öket érni hát még ha matatok az akiban:)

Dekor homok meg a manado keveredése miatt nem aggódok mert a pala kövek közé moha fog menni így nem fog tudni összekeveredni és még mutatós is lesz:)

Hszilvia köszönöm:)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére