• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Őszi éjjel...

A víznek egy hete már dögszaga van. Pénteken és ma cseréltem 50-50% vizet. Az előzmény annyi, hogy rendeltem a csigafarmtól porcelán csigákat. Az utóbbi két alkalommal “emersen” küldték a csigákat és kb a 80%-uk döglött volt/lett. Ezeket a csigákat 3 különböző akváriumba raktam be és a megmaradási arány ugyan annyi volt. Felhívtam őket telefonon és megkérdeztem őket mikor biztos, hogy nem maradtak meg és pár napot mondtak. Na én vártam pár napot. A víz meg beleromlott. A döglött csigákat kiszedtem, rohadt büdösek voltak, de a víz a cserével sem lett jobb. Lehet maradt még bent döglött???
 
A víznek egy hete már dögszaga van. Pénteken és ma cseréltem 50-50% vizet. Az előzmény annyi, hogy rendeltem a csigafarmtól porcelán csigákat. Az utóbbi két alkalommal “emersen” küldték a csigákat és kb a 80%-uk döglött volt/lett. Ezeket a csigákat 3 különböző akváriumba raktam be és a megmaradási arány ugyan annyi volt. Felhívtam őket telefonon és megkérdeztem őket mikor biztos, hogy nem maradtak meg és pár napot mondtak. Na én vártam pár napot. A víz meg beleromlott. A döglött csigákat kiszedtem, rohadt büdösek voltak, de a víz a cserével sem lett jobb. Lehet maradt még bent döglött???
Hát igen, kétszer ötven, az hetvenöt. :) Én addig cserélném, míg megint tiszta lesz. Aktívszén .
 
Hát igen, kétszer ötven, az hetvenöt. :) Én addig cserélném, míg megint tiszta lesz. Aktívszén .
Csatlakozom. Lehet még dög is. Most lehet, hogy elő kéne venni a jó öreg zeolitőrleményt. Igaz, kiveszi a tápot is, de ha lecsavarod a pilácsot egy kissé, akkor 2-3 nap alatt rendeződsz. Utána zeolit ki, táp, pilács vissza. Ja, én a harisnyába tölthető, akvába belógatósra gondoltam, állat(tyúk, stb) számára gyártott Zoolitot használtam kerti tóban, amikor bedöglött a jég alatt az egész. 2nap alatt rebdbe jött.
 
Az algásodás visszavonulót fújt. Néhány pici folt még maradt.

3FD975FB-2475-4650-BBC4-0E4A2C9221EF.jpeg
3A0674CA-6AE8-48A3-B474-DC25A3779D7E.jpeg

A mocsárszag viszont maradt. Hiába a kétnaponkénti 50 %-os vízcsere. Már szűrőt is átpucoltam. A blyxák olvadnak. Olyan mintha vashiány miatt olvadnának. Tápozásban alga ellen megemeltem a macrót és csökkentettem a micrót. Lehet ettől van mocsárszag? Vagy az olvadáshoz hozzájárul a közel lévő sterilizátor is. @evavigh ötlet? @viktorlantos nektek jeleztek vissza hasonló tünetet vásárlók a sterilizálókkal kapcsolatban? Nem tudom mi lehet a gond. Teljesen ötlettelen vagyok. A tuberculatum alatt van egy osmocote bogyesz. Elvileg a tápanyagoknak el kellene érnie a blyxa alá is.
 
Az algásodás visszavonulót fújt. Néhány pici folt még maradt.

View attachment 147800
View attachment 147801

A mocsárszag viszont maradt. Hiába a kétnaponkénti 50 %-os vízcsere. Már szűrőt is átpucoltam. A blyxák olvadnak. Olyan mintha vashiány miatt olvadnának. Tápozásban alga ellen megemeltem a macrót és csökkentettem a micrót. Lehet ettől van mocsárszag? Vagy az olvadáshoz hozzájárul a közel lévő sterilizátor is. @evavigh ötlet? @viktorlantos nektek jeleztek vissza hasonló tünetet vásárlók a sterilizálókkal kapcsolatban? Nem tudom mi lehet a gond. Teljesen ötlettelen vagyok. A tuberculatum alatt van egy osmocote bogyesz. Elvileg a tápanyagoknak el kellene érnie a blyxa alá is.
Mocsárszag : kénhidrogénes szag. Bepunnyadt befulladt talajból (anaerob bomlás) keletkezik.
Sterilizátor: vízbontó : a víz sótartalmából klórvegyületek szabadulnak fel.
Bocs a kissé távirati stílusért. :)
 
Utoljára módosított:
Mocsárszag : kénhidrogénes szag. Bepunnyadt befulladt talajból (anaerob bomlás) keletkezik.
Sterilizátor: vízbontó : a víz sótertalmából klórvegyületek szabadulnak fel.
Bocs a kissé távirati stílusért. :)
Blyxa olvadásáért kérdeztem a sterilizátort, mint felelőst. A mocsárszag meg lehet az olvadás miatt. Kb egy időben történt a behelyezése a csiga incidenssel.
 
Az algásodás visszavonulót fújt. Néhány pici folt még maradt.

View attachment 147800
View attachment 147801

A mocsárszag viszont maradt. Hiába a kétnaponkénti 50 %-os vízcsere. Már szűrőt is átpucoltam. A blyxák olvadnak. Olyan mintha vashiány miatt olvadnának. Tápozásban alga ellen megemeltem a macrót és csökkentettem a micrót. Lehet ettől van mocsárszag? Vagy az olvadáshoz hozzájárul a közel lévő sterilizátor is. @evavigh ötlet? @viktorlantos nektek jeleztek vissza hasonló tünetet vásárlók a sterilizálókkal kapcsolatban? Nem tudom mi lehet a gond. Teljesen ötlettelen vagyok. A tuberculatum alatt van egy osmocote bogyesz. Elvileg a tápanyagoknak el kellene érnie a blyxa alá is.

A mocsárszagra nekem sincs más tippem, mint az előttem szólóknak, a blyxa szerintem szenvedhet foszfát hiánytól simán, az alapján, hogy múltkor konkrétan 0 volt a szintje. Nem tudom, hogy a foszfát pótlás csak egyszeri volt-e, vagy azóta rendszeresen adsz pluszba? Foszfát hiánytól nálam olvadtak már növények - nem pont blyxa, de ugyanígy mállott. A pinnatifida levelén néhány zöld pontot is látok.
 
Back
Oldal tetejére