• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Őszi éjjel...

Szerintem tesztelj és az alapján nyúlj bele :)
Sajna nem mindig használ a tesztelés. EI tápozásnál jó eséllyel tudsz következtetéseket levonni, de vékony tápozásnál már necces a dolog.
Nincs valahol cyano?
Alaposan végignéztem az egész akváriumot. A front üvegnél volt egy kb negyed körömnyi rész a talaj és az üveg között. Leperoxidoztam. Bár kétlem, hogy ez lett volna a baj.
Ezt jól értem.Ha elkezd jönni az alga (nálam most kezd) emeljem az N,P,K-t és csökkentsem a vasat tartalmazó micrót?Én pont fordítva gondoltam (és csináltam is).Akkor valószínüleg rosszul.
Hogy nálad mi a baj, azt nem tudom. Nálam arányaiban túl sok volt a vas és több macro kellett. A növények a Liebig féle minimum törvény szerint dolgoznak. Sokszor maga a táp az amiben nem megfelelő arányban vannak az összetevők, de sokszor csak rossz arányban adod a részeket. Én pl. sokáig azt hittem, hogy a tropica zöld táp egy túl erős táp és múltkor ennek pont ellenkezőjéről világosítottak fel. Nálam bár nem EI megy, de alapvetően jó arányú a macro. A Kerekerdőben már régóta ez kerül bele. Amit nem vettem figyelembe, hogy a vasat túladagoltam az indulás után és nem adagoltam mérésekkel megfelelő mennyiségű foszfátot. Mindenesetre blyxák kívül semmi nem olvad, a tuberculatum viszont elég lassan és gyengén indult nyíràs után (nem topoltam utoljára). Szóval nem tudom mi lehet a baj.
 
Utoljára módosított:
Hogy nálad mi a baj, azt nem tudom. Nálam arányaiban túl sok volt a vas és több macro kellett. A növények a Liebig féle minimum törvény szerint dolgoznak. Sokszor maga a táp az amiben nem megfelelő arányban vannak az összetevők, de sokszor csak rossz arányban adod a részeket. Én pl. sokáig azt hittem, hogy a tropica zöld táp egy túl erős táp és múltkor ennek pont ellenkezőjéről világosítottak fel. Nálam bár nem EI megy, de alapvetően jó arányú a macro. A Kerekerdőben már régóta ez kerül bele. Amit nem vettem figyelembe, hogy a vasat túladagoltam az indulás után pedig nem adagoltam mérésekkel megfelelő mennyiségű foszfátot. Mindenesetre blyxák kívül semmi nem olvad, a tuberculatum viszont elég lassan és gyengén indult nyíràs után (nem topoltam utoljára). Szóval nem tudom mi lehet a baj.
Köszönöm a részletes választ.
 
Hát, a bonsai fád lényegében eltűnt. Kár érte. Túl sok előtte és mögötte a növényzet, elvesztette a kezdeti feelingjét.
Egyetértek. Nyissz-nyissz...? 🤭A mögötte lévő sztemek helyett valami alacsony crypto? Sokat segítene, ha a világos háttér kontúrozná a faágak, de legalább az egyik ág alját. 🙂
 
Ez nem versenyfotó, hanem egy ideiglenes állapot. Nem akartam megnyírni az egész üveget, mert akkor biztos borult volna az akvárium egyensúlya (nem esztétikaira gondolok). Annak is örülök, hogy ezt a rendkívül nehéz időszakot sikerült szép lassan átvészelni. Lassú módosításokkal és sok türelemmel. És még nincs túl rajta, mert ahogy írtam még nem múlt el teljesen a mocsárszag. Sokat tanultam ebből az esetből is. A következő módosítás az lesz, hogy átteszem a sterilizátort a bal oldalra.
 
Ez nem versenyfotó, hanem egy ideiglenes állapot. Nem akartam megnyírni az egész üveget, mert akkor biztos borult volna az akvárium egyensúlya (nem esztétikaira gondolok). Annak is örülök, hogy ezt a rendkívül nehéz időszakot sikerült szép lassan átvészelni. Lassú módosításokkal és sok türelemmel. És még nincs túl rajta, mert ahogy írtam még nem múlt el teljesen a mocsárszag. Sokat tanultam ebből az esetből is. A következő módosítás az lesz, hogy átteszem a sterilizátort a bal oldalra.
Pedig olyan szép dolgokat javasoltunk, de az igazság a Te oldaladon van. :)
Tényleg nem lenne szerencsés, labilis állapotban lévő akvában tarvágást végezni. :)
 
Megigazítottam a bal oldalt is. A víz még kicsit zavaros volt a csere után. Tök érdekes, hogy a skimmer mögött a kőfalon közvetlenül az üveg melletti 1,5 cm-es sávon a mohák cudarul néznek ki. Durva foszfáthiányt mutatnak. Az akvárium többi részében viszont tök egészségesek.

View attachment 148893
Nem lehet, hogy onnan jön az a valami a kő mögül, ami mérgezi a vizet, és a moha ezt kapja töményen? - bocs csak ötlet....
 
Nem lehet, hogy onnan jön az a valami a kő mögül, ami mérgezi a vizet, és a moha ezt kapja töményen? - bocs csak ötlet....
Nem valószínű, de utánajárok. Szerintem inkább csak az lehet, hogy oda nem jut tápanyag az áramlás hiánya miatt. A napokban megfigyelem, hogy vajon az alul levő malabaricum hogy viseli magát és ha szépnek találom, azt ültetek végig a moha helyére. Feltéve, hogy tudok eleget lecsípni máshonnan.
 
Tisztítottam szűrőt és csöveket. Tulajdonképpen a szűrőt nem kellett volna, mert a perlon szinte teljesen tiszta volt. Víznek még néha van szaga, de már csökkent jelentősen. Bár tápozás és az etetés a napi rutin része és soha nem hagyom ki, a növényzettel nem vagyok megelégedve.

529394BC-E788-48C7-919D-6092B11C8DBF.jpeg
Jobb hátsó sarok masszívan hiánytünetes. Szerintem foszfát. Pedig adagoltam szinte folyamatosan pluszban. Azért kíváncsi vagyok a véleményekre. @evavigh @tsokee ?

B6BBDB9A-6BFE-4D52-9130-8663D72D7ACB.jpeg
Tápot váltok. Kipróbálom az APT3 complete tápot. Illetőleg új növényeket is kipróbálok a jobb sarokban.
 
Tisztítottam szűrőt és csöveket. Tulajdonképpen a szűrőt nem kellett volna, mert a perlon szinte teljesen tiszta volt. Víznek még néha van szaga, de már csökkent jelentősen. Bár tápozás és az etetés a napi rutin része és soha nem hagyom ki, a növényzettel nem vagyok megelégedve.

View attachment 151002
Jobb hátsó sarok masszívan hiánytünetes. Szerintem foszfát. Pedig adagoltam szinte folyamatosan pluszban. Azért kíváncsi vagyok a véleményekre. @evavigh @tsokee ?

View attachment 151003
Tápot váltok. Kipróbálom az APT3 complete tápot. Illetőleg új növényeket is kipróbálok a jobb sarokban.
Nem inkább a vas magas és fékezi a foszfátot? Mérni kéne. 🙂
 
Zöld pont a beömlő üvegen volt csak.




Semmi nem elképzelhetetlen.
Csak azért, mert ez a myriophyllum nem is annyira hiánytünetes, mint inkább teljesen stagnál. Ami azt jelenti, hogy alapjában
ki kívánkozik az akváriumból, a tartalékait felélte, ha jól látom, új hajtásokkal próbál túlélni, de erőtlennek tűnik. Gondolom a fény elég neki.
Nyilván az alga ellen minimáltápozást használsz, ezek a hínárfélék az ilyen koplaltatást sértésnek veszik. :)
 
Back
Oldal tetejére