• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Őszi éjjel...

A parvula kezdi szépen betölteni az előteret.👌 Azt tervezed majd rövidre vágni, vagy így hagyod? A bucéknak hosszú távon nem lesz para a közvetlen közeli fény? Jó ez a lámpa! :sneaky:
 
A parvula kezdi szépen betölteni az előteret.👌 Azt tervezed majd rövidre vágni, vagy így hagyod? A bucéknak hosszú távon nem lesz para a közvetlen közeli fény? Jó ez a lámpa! :sneaky:
Parvulát most nyírtam valamikor. Azért még van hova dúsulni, amíg látszik felülről a föld, nem vagyok elégedett. Hát a buce kérdésben magam sem vagyok biztos. Kérdeztem @Luigi13 -ékat is erről. Majd meglátjuk.
Ezt a lámpát csak 7 óra világítási időre kapcsoltam az előző chihiros wrgb1 8 órája után. Bevallom őszintén megnézném egy wrgb2-vel is a látványt. Nem azért nem ez nem tetszik, csak kíváncsi lennék. Várom hogy reagálnak a növények az új fényre.
 
Durván bealgásodott a gyep és a blyxa egy kisebb része is, sőt a hátsó üvegen is van egy kis folt. Vajon ez milyen alga és hogyan szabadulhatnék meg tőle. Leszedni se fogkefével, se kézzel nem lehet, kicsit nyálkás forma. Békanyàl lehet?
Szerintem sima békanyál. A tavamban sok van. Nálam most van a felszakadási időszak. Az alul keletkező gáz felszakítja és csak le kell halászni. Szerintem hagyd egy kicsit nőni, és utána, ha elhal önmaga takarásával az alsó kapaszkodó réteg, akkor simán feljön, fogkefére tekerheted. Akváriumban még nem volt vele dolgom, úgyhogy csak csínján ezzel a javaslatommal... 😉
 
Durván bealgásodott a gyep és a blyxa egy kisebb része is, sőt a hátsó üvegen is van egy kis folt. Vajon ez milyen alga és hogyan szabadulhatnék meg tőle. Leszedni se fogkefével, se kézzel nem lehet, kicsit nyálkás forma. Békanyàl lehet?

View attachment 104421
View attachment 104422
View attachment 104423
View attachment 104424
Nem fonál ez? Mondjuk az az üvegről le kéne jöjjön... Egyelőre én is küzdök vele, bár ennyi talán nincsen... És nálam az okoz(hat)ta, hogy nem volt jó a flow azon a részen, ahol megjelent, nem tudott elég co2 jutni oda... Legalábbis én így tippeltem, de egyelőre nálam sem 100as a helyzet.
 
Tövig nyírtam. Próbáltam mindenhonnan kiszedni az algát. Érintett blyxa bokrokat kivettem és helyette tettem be szélről. Jobb oldalt nem akartam megnyírni, hogy maradjon azért növénytömeg és az úszókákból is hagytam rendesen. Remélem a két molly is segít majd.

676AE429-60EE-46B0-BAD4-90372B17BCB9.jpeg
 
Ja és majd elfelejtettem. Kipróbáltam az eden501-et fűnyírásra. Teljesen alkalmatlan rá. Ha valaki erre a célra venné, ne tegye. Az Eden501 nagyon jó kavics és homok tisztításra, igazán remek konstrukció moha nyírásra (ha nem öklömnyi darabokat nyírsz egyszerre), de fűnyírásra alkalmatlan. Túl gyenge a pumpa és túl kicsi a cső átmérője.
 
Ja és majd elfelejtettem. Kipróbáltam az eden501-et fűnyírásra. Teljesen alkalmatlan rá. Ha valaki erre a célra venné, ne tegye. Az Eden501 nagyon jó kavics és homok tisztításra, igazán remek konstrukció moha nyírásra (ha nem öklömnyi darabokat nyírsz egyszerre), de fűnyírásra alkalmatlan. Túl gyenge a pumpa és túl kicsi a cső átmérője.
Én ezt eddig a régi Eheim classicommal csináltam, de macerás és agyaltam rajta, hogy áttérek erre az akasztós megoldásra, de akkor felejtős. Kösz az infót! 😕
 
Ja és majd elfelejtettem. Kipróbáltam az eden501-et fűnyírásra. Teljesen alkalmatlan rá. Ha valaki erre a célra venné, ne tegye. Az Eden501 nagyon jó kavics és homok tisztításra, igazán remek konstrukció moha nyírásra (ha nem öklömnyi darabokat nyírsz egyszerre), de fűnyírásra alkalmatlan. Túl gyenge a pumpa és túl kicsi a cső átmérője.
Én egy Eheim pumpát használok (ezt) annyit lehetne még javítani rajta, hogy a régi iszapoló végére szűkítő kupakot teszek a jobb szívó hatás végett.
 
Én egy Eheim pumpát használok (ezt) annyit lehetne még javítani rajta, hogy a régi iszapoló végére szűkítő kupakot teszek a jobb szívó hatás végett.
Azt hiszem félreértettél valamit. Amit te mutattál konstrukció, az mulmolásra való. Arra ez is tökéletes. Sőt!
Amiről én beszéltem az gyepnyírás egyszerre akár több cm3 mennyiségű eleocharis, monte carlo, vagy cuba folyamatos felszívására egy olyan tartályba, ahol stabilan ott is marad.
 
Azt hiszem félreértettél valamit. Amit te mutattál konstrukció, az mulmolásra való. Arra ez is tökéletes. Sőt!
Amiről én beszéltem az gyepnyírás egyszerre akár több cm3 mennyiségű eleocharis, monte carlo, vagy cuba folyamatos felszívására egy olyan tartályba, ahol stabilan ott is marad.
Stabilan ott marad. Amíg teker az Eheim, megtartja a vágottakat is. A csőszűkítőt azért írtam, mert a régi iszapolóm átmérője 65mm, egy darab 32-re szűkítő szennyvíz idommal lehet javítani rajta, csak az akiból úgy kell kivenni, hogy vagy felfelé álljon a szívó nyílás, vagy be kell fogni a lyukat... 🙂
Az iszapoló 65-ös csöve majdnem 1liter.
 
Durván bealgásodott a gyep és a blyxa egy kisebb része is, sőt a hátsó üvegen is van egy kis folt. Vajon ez milyen alga és hogyan szabadulhatnék meg tőle. Leszedni se fogkefével, se kézzel nem lehet, kicsit nyálkás forma. Békanyàl lehet?

View attachment 104421
View attachment 104422
View attachment 104423
View attachment 104424
Ugyan ezzel a problémával küzdöttem én is hónapokon keresztül teljesrn eredménytelenül, végül néhány napja berágtam és kiszedtem az egész parvula gyepet. Remélem az új telepítés sikeresebb lesz, és azt is remélem te sikeresebb leszel az algával szemben
 
Back
Oldal tetejére