• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Őszi éjjel...

...
izzik a galagonya
izzik a galagonya
ruhája.
Zúg a tüske,
szél szalad ide-oda,
reszket a galagonya
magába.
Hogyha a Hold rá
fátylat ereszt:
lánnyá válik,
sírni kezd.
Őszi éjjel
izzik a galagonya
izzik a galagonya
ruhája.

Ez a napló a River Bank akvárium új élete lesz. Február március tájékán tervezem megépíteni. Azért indítom a naplót már most, mert az építést is be szeretném mutatni.


Hardware:

60x30x30 opti white akvárium
eheim experience 250 seachem matrix szűrőanyaggal
chihiros WRGB 1
2 kg CO2, valószínűleg PH controllerrel
chihiros doktort is teszek bele az első pár hónapra

Talaj:

tropica táptalaj
tropica talaj

Növények:

folyamatosan frissítem majd. Nagyjából megvan a terv, de még változhat..

B: Rotala vietnam hra, Cabomba piauhyensis vagy Myriophyllum Tuberculatum
M: Marsilea crenata, Hygrophila pinnatifida uk, Bucehalandra mini needle leaf, Crypotocryne parva, Blyxa japonica, Fissidens mini, Riccardia chamedryfolia, Crepidomanes malabaricum
F: Eleocharis parvula mini pusilla, Marsilea Hirsuta, Anubias pangolino
 
Utoljára módosított:
Az üveg tervezgetése majd egy évvel ezelőtt kezdődött. Egyben biztos voltam. Szerettem volna egy kis fát bucephalandra levélzettel. Ezen felbuzdulva vettem egy 30x20x20-as üveget amit nevelőüvegnek használtam majd egy éven keresztül. 3 doboz mini needle lett felhasználva. Íme a kezdeti állapot:

6FC538C4-E75E-4507-8CBD-4B8C357BD4B5.jpeg
Gyorsan rájöttem, hogy hiába a citromsavas co2 beoldás, nem tudom algamentesen tartani az üveget. Kényszerből váltottam tehát emers üzemre. Jelenleg itt tart a növényzet:

C6981350-477E-4DAB-BD1E-0B2110F7F6AD.jpeg
Láthatók a bucék mellett még pinnatifida uk növénykék és mini fissik is.
Apósom csinált egy építő dobozt. Ebben fogom a köveket összeragasztani a fával. A piros függőleges vonal az aranymetszés vonala.

DBADD636-0835-4E40-8537-669E30BAA8A5.jpeg
 
Elkezdtem összeragasztgatni a köveket. El fog tartani egy darabig, amíg elkészülök, mert egyszerre nem tudok sokat egymásra tenni a kötési idő miatt. A képen még nincs minden egymáshoz ragasztva.

View attachment 100608
Bakker!!! Te vagy olvasod a gondolataimat, vagy lehalgasz. :ROFLMAO: mert pont ilyesmire gondoltam a "Pagodába"
Most a héten, beszéltem erről Csillával (@star67 )
 
Utoljára módosított:
Nyilvánvalóan rengeteg hiba lesz benne, de mivel nem versenyre készül, hanem itthoni nézegetésre, ezért mindegy. :) Ha minden jól megy, Bálint napra összerakjuk Zillével. Igaz, hogy csak 3 éves, de szereti az akváriumokat.
Nálunk is van egy Zille :) Ez az első eset hogy másnál is hallom a nevet. Kiváncsi leszek, követés belőve. Majd a pH kontrolleres gazbeoldas részleteire kiváncsi lennék, én is gondolkodom rajta.
 
Back
Oldal tetejére