• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Amelia stone aquascape

Griffyn

Kertész segéd
Sziasztok! Sok sok várakozás után végre sikerül elindítanom egy szép kis akvát :)
Lassan de biztosan építgetem és a hozzávalók nagy része is megvan már. Még biztosan változni fog, de úgy döntöttem elkezdem a naplóm.
Rengeteget olvastam itt a fórumon és természetesen minden videót is láttam 😊
Ezúton is köszönöm a tengernyi infót és oktató anyagot a Green Aqua, valamint az Akvakertész csapatának is!

Inspiráció gyüjtéshez, tanuláshoz ezeket a youtube csatornákat is bátran ajánlom mindenkinek:
Bíró József, MD Fish Tanks, George Farmer, Jurijs Jutjajevs, Filipe Oliveira, MJ Aquascaping, Pakne kenzho, Tropictank, Adam Paszczela

Adatok:
Green Aqua Opti-White - 60x36x30 cm (64 L)
Chihiros WRGB II 60 cm (67 W, 4500 lm)
Nagynyomású CO2, AquaCare 50 reaktorral

Amelia stone (ha jól tutom Geo stone -nak is hívják)
Tropica táptalaj és aljzat
ADA Colorado Sand dekorhomok (a "régebbi" nem túl piros fajta)

RO víz Green Aqua GH/KH Plus-al
Tápozás: Green Aqua Macro, MICRO, Seachem Flourish Excel

A szűrést én építem egyedileg Seachem Matrix + Seachem Purigen + sok lávakő, szivacs, perlon.
(Ha elkészül a végleges verziója, akkor erről is nyitok majd bejegyzést.)
 
Utoljára módosított:
Szia!
Kíváncsi vagyok nagyon az akváriumodra, főleg az amelia kő miatt, sokat nézegettem én is a GA-ban, csak gyáva voltam eddig hozzá. Biztosan sikerül valami esztétikusat kihoznod belőle.
Ajánlanék neked még egy csatornát inspirációnak: "TheCineScaper", persze lehet, hogy ismered.:)
 
Utoljára módosított:
Szia!
Kíváncsi vagyok nagyon az akváriumodra, főleg az amelia kő miatt, sokat nézegettem én is a GA-ban, csak gyáva voltam eddig hozzá. Biztosan sikerül valami esztétikusat kihoznod belőle.
Ajánlanék neked még egy csatornát inspirációnak: "TheCineScaper", persze lehet, hogy ismered.:)
Ajánld a hazait! :D
 
Szia!
Kíváncsi vagyok nagyon az akváriumodra, főleg az amelia kő miatt, sokat nézegettem én is a GA-ban, csak gyáva voltam eddig hozzá. Biztosan sikerül valami esztétikusat kihoznod belőle.
Ajánlanék neked még egy csatornát inspirációnak: "TheCineScaper", persze lehet, hogy ismered.:)

Nagyon szép kő, a változatos szín árnyalatai kicsit nehezítik az építést, de sokféle textúrája van így könnyen találtam a háttérbe illő apróbb mintázatúakat is. Rengeteg a részlet rajtuk, soknak eleve van kis barlangos része is ami nekem nagyon tetszik. Eredetileg nem ezt akartam venni, de mikor megláttam a többi már nem is érdekelt. Nem bántam meg sokkal nagyobbnak tűnik a scape mint amekkora valójában.

Köszi a csatorna ajánlást jöhet még ha van :)
 
Sajnos nem látom a képeid az előző hozzászólásodban:(, (szerintem nem nálam van a hiba).
A kő megjelenése, formája, stb. nekem is nagyon tetszik, csak a köves berendezéseimben a múltban, mindig kellett fogkeféznem a dekorokat (ez viszont az én hibám) és ha ránézek az amelia kőre, nem tűnik ez a munka egyszerűnek, éppen a textúrája miatt.
Több csatornát nem ismerek.:)
 
Utoljára módosított:
Sok sikert és algamentest kívánok. Az egyedi szűréshez gondolom kész vízpumpa lesz. Milyen fajta? Víz alatti, vagy vízen kívül is használható? Legalább egy pumpa típust mutass, hogy legyen valami fixpont. 🙂

Köszi!
Jelenleg egy Eheim CompactON 600 -as zörög benne (víz alatti üzemű), ez jó volt próbálgatni egy kis játszós akvával. Az asztal alól üzemel az asztal lapig amennyire csak lehet megemeltem, így jó kis flow-t kaptam a 45x30x30-asban.

Most hogy épül a nagy 60cm-es :) és már megvan a co2-így rákötöttem az AquaCare 50 -es reaktort. :p
A reaktor az asztal tetején van és kivettem belőle a flow törő töltetet. Igazából csodálkozom, hogy egyáltalán működik így és még egy pici flowt is produkál.

A motort most cserélem egy Eheim CompactON 2100 -as fogja hajtani.
Ezt már nem kötelező víz alól üzemeltetni. Nem ámítom magam, hogy nem lesz nagyobb akvám szóval inkább veszek egyszer egy jót és nagyot amit visszafolytok a kellő szintig.

A szűrő valahogy így néz ki:
A szivacsokon kívül van benne még 3.5l (2.6kg) zúzott lávakő, 500ml Seachem Matrix és 100 ml Seachem Purigen.

51830823087_4e7af5bb57_k.jpg51832117904_457a4e7685_h.jpg51831769501_c6f056a1a2_k.jpg51831883598_36c7ac5de7_k.jpg
 
Utoljára módosított:
Nekem nagyon tetszik, gratulálok, ugye nem az első berendezésed?:oops: A kő is zseni, nem látom az említett színváltozatokat, szép, egyöntetű a teljes kép.:)
 
A szűrő valahogy így néz ki:
A szivacsokon kívül van benne még 3.5l (2.6kg) zúzott lávakő, 500ml Seachem Matrix és 100 ml Seachem Purigen.

51830823087_4e7af5bb57_k.jpg
51832117904_457a4e7685_h.jpg
51831769501_c6f056a1a2_k.jpg
Azta... Volt ilyen jellegű próbálkozásom anno, de a csavaros tetejű bidon mindig eresztett nyomás alatt. Te hogy oldottad meg, tettél bele valami másmilyen tömítést?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére