• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes akvárium 140L

Nekem van Aqua Week lámpám, egy 45cm-es M szériás.

Először a legnagyobb negatívum: az applikáció sokszor bugos, nem akar csatlakozni, illetve a napfelkelte/lemente csak 10%-os fokozatokban állítható. Az alaplapi elem először nagyon gyorsan lemerült nálam, de a csere megoldotta. Nem tudom hogy Chihiros esetén van-e ilyen elem. Az alaplapi készenlét visszajelző LED pedig éjjel halvány zölden villog, némelyeknek zavaró lehet.

Egyébként a lámpa meglepően erős, szerintem még CO2 mellett is elvinne egy normál méretű üveget, de az erősebb Phoenix vagy Pandora modellek bizonyára minden gond nélkül. Illetve tartalmaznak UV ledeket is. Nem tudom mennyi a valós hasznuk, de a gyártó esküszik rájuk.

Az összeszerelés hajszálnyira elmarad a Chihirostól, bár abból csak a WRGB II Pro-t ismerem, valószínűleg a magasabb kategóriák jobban szerepelnek. Ami különbség lehet még, az a kiegészítők. Némelyik típushoz jár fényterelő, függesztő vagy konzol a rögzítéshez.

Én sokat vacilláltam legutóbb WRGB II Pro/Pandora között, végül előbbi javára döntöttem. Árban nincs jelentős különbség egyébként, mindkét lámpa alatt lehet szép növényeket nevelni. :)
 
Hali. Én lassan 2 éve használok egy Week Aqua Phoenix L900 Pro-t. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Az elem probléma amit említettél, az beszállítói hiba volt mivel a gyártó sima elemet kapott és nem akkut, de mint írtad ez a cserével orvosolható volt. Az egyetlen gyenge pontja az az applikáció, de a Chihiros é se volt gondtalan az elején. Az UV ledeket pedig meglátásom szerint szeretik a növények. Összeségében semmivel nem rosszabb lámpa mint a Chihiros.. sőt.. jobb is.. A Pandora és az ARK erősebb is PAR tekintetében mint a Chihiros Wrgb2 vagy a Vivid. A 2hr aquaristic is jó véleménnyel van a lámpáról, ők is csak az appot említik nehézségét, de ez fejleszthető és remélem fognak is fejlődni benne.
 
Van valakinek ötlete, mi történhetett a Ludwigia inclinata-val? Elég rossz bőrben van. Ami változás amióta bent van, másik lámpa, Chihiros WRGB2 pro, nap 8 órát megy 70%-on. Letoppoltam, kapott kapszulát, hátha. A mellette lévő Pogostemon Stellatus is toppolva lett, esetleg ő nyomta el?

InkedIMG_0285.jpg
 
Szia,
Az egyik legkényesebb növény. Fentebb írtad, hogy ADA tápokra váltottál. Ezeknek az a sajátossága, hogy az első hónapokban 0 nitrátot és 0 foszfátot adagol.
Viszont nálad elég sok stem növény van, ráadásul jó erős fényed is van. Az Inclinata kifejezetten érzékeny a tápanyagszintekre, lehet sima nitráthiány miatt vergődik.
 
Mitől ilyen szép az a Rotala? 😁 Hogy éred el, hogy ne oldalra terjeszkedjen?
Jó kérdés, igazából nem foglalkozok vele különösebben, eddig még nem toppoltam. Sterilből lett ilyen, ADA tápok mennek gyári adagnak megfelelően, alá meg Tropica tápkapszulát nyomok, ennyi igazából. Ez egy régebbi kép most sajnos nem érzi olyan jól magát, kicsit töredezettek a levelei, de úgy néz ki kezd magához térni.
 
Ez ugye zöld szőr alga? Egy ideje már ezzel küzdök, tápanyaghiány, illetve rossz CO2 beállítás lenne? A lámpa napi 9 órát megy, kb. 70%-on, elnyújtva 2,5 -2,5 órára a napkelte, napnyugta egy GA-s kolléga javaslatára.

IMG_0614.JPGIMG_0615.JPG
 
Na lettek mérve értékek a mai tápozás előtt:
NO3: 10 mg/l - tegnap kaptak a növények 5ml nitrogént
PO4: 0,1 mg/l
Fe: 0 mg/l (nem mérhető)

GH 10, KH 6 (seiryu kő van, benne, az nyomja)
PH 7
a CO2 táblázat szerint elegendő oldott Co2 mennyiség van, azonban a DC nem zöld, inkább türkizkékes.
 
Back
Oldal tetejére