• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Érdekes algásodás,és más egyéb probléma, mi lehet a baj?

A színhőmérsékletek sem ideálisak, le kellene cserélni majdnem mindet 6500K-esre, mondjuk a 8000K-es maradhat és talán 1 4700K-es, de a többinek 6500K-esnek kellene lennie!!
 
OKÉ, akkor ha picit sárgás zöld akkor lesz jó, azután meg kidobom a kukába a Dc-t.Mert ez a jbl ezek szerint, használhatatlan.A médiát cserélem.A tápot sok helyen használják, ennyire rossz lenne?Mindenre azért nem tudok költeni.:(Sok más hobbim is van.

A crystal watert szedjem ki vagy ne szedjem ki ha plantes?

Igazából, ennyi kérdésem van, meg hogy elég e a szürű teljesítmény.Töb kérdésem nincsen, a naplóig.

Köszi:D
 
A színhőmérsékletek sem ideálisak, le kellene cserélni majdnem mindet 6500K-esre, mondjuk a 8000K-es maradhat és talán 1 4700K-es, de a többinek 6500K-esnek kellene lennie!!

Meglesz! A 4 darab, t8 as megy akkor, 6500 kelvinesbe. Idáig a nagy távolság miatt javasolták, a 10.000kelvint.Illetve abból a 20 wattosat, a 18 watt helyett.Én is furcsálltam, édesvízi lévén.
 
OKÉ, akkor ha picit sárgás zöld akkor lesz jó, azután meg kidobom a kukába a Dc-t.Mert ez a jbl ezek szerint, használhatatlan.A médiát cserélem.A tápot sok helyen használják, ennyire rossz lenne?Mindenre azért nem tudok költeni.:(Sok más hobbim is van.

A crystal watert szedjem ki vagy ne szedjem ki ha plantes?

Igazából, ennyi kérdésem van, meg hogy elég e a szürű teljesítmény.Töb kérdésem nincsen, a naplóig.

Köszi:D
Azért ne dobd ki a DC-t útmutatásnak jó lesz, figyelj a színekre.
A tápokban az a baj, hogy nem high-tech (nagynyomású co2, 1W/l világítás , erős szűrés) akikra van kitalálva, de pl. a Green Aqua Micro-macro napi adagolásban viszont igen, jó lenne amivel tápozol, csak túl kell tápozni az előírt mennyiséget.
A szűrőd maradhat, de a szűrőanyagot cserélném, mindet!

Milyen sügéreket tartasz, mert az sem elhanyagolható, legalább növényes akváriumokba valókat, törpe sügéreket??
 
Úgy értettem, hogy beszerzek másikat, mert ez a műanyag .... egy ....:)

Halak: Cynotilapia afra luwino 1 db hím+ 3 db nőstény, 4 db Aulonocara maylandii, 1db 20 centis Leporacanthicus galaxias, 1 db Mbenji blue hím, kb 15 centi. Az első bejegyzésemben, amúgy mindent leírtam, olyan mint egy napló, benne van minden.:D

A tápozást mennyire emeljem? Most heti 10ml a plantből, és 2 np múlva (ferro+makro mikró) a továbbiakban együttesen ferrot.De itt már meghúzott a zöld alga rendesen, lehet nem emiatt. A világításból, lekapcsolom a t5 öt, úgy 154 watt/180-aljzat. Az optimális, így nem gyűlik fel annyi ammónia, meg nem világít 6 órát. A t8 és a 45 centi, nem befolyásolja a a wgp-t?

A GE nek nagyon szinpatikusak a tápjai, csak sajnos a napi adagolás az számomra kivitelezhetetlen, egyenlőre. :(

A szűrő alulra szivacs 3 rétegben, telerakom, különböző szemcsemérettel, a legalsó kosarat.Majd vagy sera siporax vagy sera substrat pro, + vagy ez vagy az = ADA bio rio, Seachem Marix De szerintem az ideális eset szivacsa, Matrix, bio rio. Gondolom én, a tanácsod szívesen fogadom.:)
 
Igen tudom, halakban nem vagyok otthon. ezért átsiklottam felette!
Viszont utána nézve, nem lesz jó ha Malawi és Tanganyikai sügéreknek savas vizet adsz (7 alatti ph), valahol választani kellene vagy sügéres vagy növényes akvárium!! Lehet szép sügéres akit csinálni, de oda nem kell co2!

Ha növényes akit akarsz:
Oda jó a 154W 6-8 órában folyamatosan.
A szűrő anyaggal kapcsolatban a Substrat Pro és Seachem Matrix kombot ajánlanám, majd fentről lefele, perlon és szivacs.
S akkor még nem beszéltünk a talajról, a növényes akiban jó lenne táptalaj legalulra majd egy általános talaj (jó lenne agyagos), a kavics felejtős, de a táptalaj a legfontosabb.
 
Ok köszönöm, tehát substrat pro, seachem, majd alul perlon, majd 3 szivacs egyre nagyobb lyukkal az aljáig.

Igen ezt mondtam, hogy az nem lesz nekik jó.De külföldön, megy soknak high tech be a sügeres is.Majd meglátjuk. De alap paraméterekben igazad van, a kettő összeegyeztethetetlen, jóformán.

A tápozást, hogy növeljem akkor?
 
A tápozáshoz sajnos nem tudok hozzászólni , nem láttam még ezt a terméket!!
Viszont a napi tápozás kell, mert a növényeknek szükségük van a tápra nap mint nap, mert a sok fény és a co2 miatt igényli a növény a micro, macro tápokat!!
Reméljük más tud tanácsot adni a helyes tápozásról aki már használt ilyen tápot.
 
Rendben, köszönöm, nagyon sok hasznos infot tanultam tőled.Most ezeken változtatok, aztán írok.:D
 
Nyiss egy naplót és írj le tételesen minden paramétert.
Itt ez többről szól mintsem az algáról,szétoffolunk.
 
Hol, és hogy tudok naplót nyitni? Szét offoltok, mit csináltok? :D hehe
 
Naplók | Magyar Akvakertész Fórum A Kilépés alatt zöld alapon Új téma fül, adj nevet neki és írj le minden infót :) Ha a képemre kattintasz az aláírásomban látsz példát, hogy kell :)
Off= a topic témájához nem kapcsolódó hozzászólás ;)
 
Naplók és új téma
Szűrő közeg berakva, egy új nem sűrű szivacsa, a gyári sűrűbb, perlon, 2 kg, matrix, substar pro 2kg.A műgyantát kivettem. Világítás kicserélve.6500 kelvinre.A clear water plantet is kivettem, de nem vagyok benne biztos, hogy jó.A sügérek miatt.Tápozást megemeltem.Világítást beállítottam, 7 H,30 percre a WPG szerint. Most hogyan tovább, várjak egy hetet? A naplót hétvégén megírom.
 
A sügér és a növényes aki nem fér össze.
Egyenlőre várj és figyelj,nincs mást tenni.
Ettől függetlenül kérjük a naplót.
 
Hát nagyon sokan tartanak sügérét és kertész akváriumot, csak sokkal nehezebb.Youtubeon is van egy pár videó fent.Én mindenféle képen így szeretnék próbálkozni, nekem ez a kihívás.:) Természetesen kaptok naplót, hétvégén lesz rá egy kis időm, jó pár tárgyalás után.
Természetesen nem, mivel vissza indítóztam, valamint a régi víz maradt bent.(Ahogy Nigro is csinálja, indító nélkül)
 
A naplóval picit váratok magára, mert az a helyzet.Hogy döntöttem. Sügérek mennek, egy másikba.És ez kertész lesz. A probléma nitrogén hiány, a körforgással van a gond.És a táptalajjal, szóval minden elölről kell. kezdeni.És minden megoldódik. Nagyon köszönöm, a segítségeteket.Írok hamarosan.:D
 
Sziasztok!

Új vagyok, és ez az első bejegyzésem. Most tanulom amit tanulni kell. Sok-sok oldalt elolvasva, már nem tudom, hogy mi lenne a megoldás.(valószínű, hogy minden egyes technikai kellék fejlesztése) Algásodási problémám van. Egy gyermekotthonban dolgozom, ahol a gyerekek bevonásával élvezzük az akvarisztikát. Van két akvárium; egy 250 litetres sügéres, és egy 170 literes - citromsügér apuka és kb.40 darab, 5-6mm-es növendéke 100cmx30x56 akvárium mérettel... A két akvárium egymás mellett van. Nem éri közvetlen napfény egyiket sem. A 250-es akváriummal semmi gond szép, egészséges halakkal és beállt vízzel.( van némi barna alga, de nem veszélyes) sajnos a 170 literest ellepte a zöld és kék alga kombo! Az akvárium technikai berendezése egyik akváriumban sem megfelelő. Kevés fény(2x18w), közepes teljesítményű belső szűrés (680h/l), 4cm vastagságú aljzat 1,5-2 cm kaviccsal, kevés növénnyel. Ami talán a megfelelő elvárást nyújtja az az oxigén ellátás és a hőfok. Viszont egészségesek a kicsik is jól fejlődnek.
A zöld alga az akvárium aljáról támad felfelé. Alul erőteljesebb és színesebb, mint fentebb. A kavicsos talajt is elkezdte falni, főleg az üveges résznél. A kétheti 30%os vízcsere sem segít igazán. Gondolom a technikai berendezésekkel lehetne először orvosolni a problémát...de sajnos a fejlesztésre nincs anyagi lehetőség. Milyen olcsóbb megoldást javasolnátok?
Válaszokat előre is köszönöm.
abriel
 
Back
Oldal tetejére