• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

My Private Island 240L

Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Gyönyörű lett! Gratulálok!! A sziámikat meg pórázra kell kötni, hogy a blyxat ne érjék el.. :p
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Tegnap vízcsere volt, mára letisztult megint, úgyhogy csattintottam. Szóljatok ha az agyatokra megyek a fotózással ;)

4109834782_df78cf217c.jpg

4109836696_557e41649d.jpg

Kezd beteges lenni, de előben olyan vonzó tud lenni az aki, hogy állandóan meg kell néznem. :D
Van valami ebben a zöld mohás-páfrányos-füves hangulatban amitől a szememet mint a mágnes vonzza az akvárium.

A korábbi akváriumomat is szerettem, de ez a mostani mérföldekkel jobb. mintha egybeért volna minden. A növények a kövek a fákkal. tényleg mintha a természet kis darabja lenne.

És még magam sem hiszem el milyen óriási fordulatot vett az aki a telepítés óta.

Egyébként a kövön lévő barna algát leszámítva (amit lusta vagyok leszedni) semmilyen algám sincs. Pedig még mindig 1 szűrő és sok sok sok fény, no meg ADA táp természetesen.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

dekalabda00 said:
Tényleg nagyon szép, igazán természetes. A blyxa hogy van? Mert nem látom, hogy nagyon fejlődne :(

sajnos a japonica nem is igazán fejlődik. szerintem megeszik a friss hajtásokat a sziámik. de lehet valami más oka is van.
a másik blyxa (auberti) még tartja magát. abból az egyik bevörösödött. a másik zöld maradt de mindkettő megvan még. ;)
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Én mindig várom az új képeket. Ahogy nézem szinte mindig ua szögből lövöd, később, ha majd több összegyűlik , érdekes lesz majd egymás után nézni őket.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

3951541584_af7a5e7ea1.jpg
4109834782_df78cf217c.jpg

:eek: :shock: :shock:

Nem semmi változás. A parvula rendesen benőtte az akváriumot.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

hát igen és nem a bánfi hajszesztől lett ilyen :lol:
azért is dokumentálok hetente, hogy lehessen látni mi az ami pár hét alatt, vagy kicsit lassabban de mutat változást.

és így pár hét távlatából ha visszanézem amit peti is belinkelt, akkor lepetézek még én is.... :p
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Hogy nehogy nagyon elbízd magad én azt mondom, hogy nem tetszik :D (persze ez nem így van)
Nagyon durva, az én parvulám nagyon lassan nő, nem is tudom miért :(
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

jah mégvalami. az akváriumot a fejemben már nagyon régóta tervezgettem. azóta mióta megláttam Luis Moniz gyönyörű akváriumát.
egyszerűen tudtam hogy nekem ilyen stílusú akvárium kell. a moha rengeteg a bolbitis a kontrasztos homok.

http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... -45-a.html

Sajnos a homokról a halaim miatt le kellett mondanom, és mert nem akartam teljesen kivenni az aljzatot. helyette jött a parvula kis tenellus és egész különleges hangulat lett.

Most ahogy több hónap után az akváriumát nézem egész furcsa érzésem van.

az addig etalonként tartot akvárium már nem tűnik olyan bomba erősnek mint korábban. szóval úgy néz ki sikerült legalább a magam számára egy olyan akváriumot építeni ami hasonló érzelmeket vált ki belőlem.

Luis akija ettől még az örök kedvencek közé tartozik, mert baromi természetes stb, de azt hiszem sikerült azt a hatást elérnem amit terveztem.
Nincs hiányérzetem, nincs csalódás stb. És ez jó.

A következő 1-2 hónapban pedig remélhetőleg tovább finomodik a látkép még.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Mindig örömmel látjuk az új képeket Viktor. Egyébként tényleg lenyűgöző lett az aki. A parvula fejlődése pedig tényleg bámulatos. :shock:
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Tényleg szép...
Kérdés: Cyperus téren mi a titok? mert látom nem kicsit elszaporodott...
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Akkor rosszul láttam...
Azt hittem hogy Cyperus helferi mert mintha az is lenne neked és mondom meghajlok...
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

raggacs said:
Akkor rosszul láttam...
Azt hittem hogy Cyperus helferi mert mintha az is lenne neked és mondom meghajlok...

:) a cypherus maradt egy csomóban az nem is igen fog terjedni. de szépen hozza az új leveleit. már egész hosszúak.
persze kihívás a leveleket is szép állapotban tartani.

de talán attól olyan egységes a kép hogy szépen egybeolvad a nana, a blyxa auberti meg a cypherus.

azért a nanát a következő vízcserénél megritkítom mert kezd elkanászodni. ;)
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

viktorlantos said:
Most ahogy több hónap után az akváriumát nézem egész furcsa érzésem van.
az addig etalonként tartot akvárium már nem tűnik olyan bomba erősnek mint korábban. szóval úgy néz ki sikerült legalább a magam számára egy olyan akváriumot építeni ami hasonló érzelmeket vált ki belőlem.
Nincs hiányérzetem, nincs csalódás stb. És ez jó.
Ez a lényeg! Szépen megfogalmaztad.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

9 hetesek lettünk. Múlt héten drasztikusan le kellett vágnom a Nana-t mert annyira besűrűsödött.
Szépen fejlődik minden. A Blyxa elfogyott most már végleg. Viszont berült pár otto, néhány amano garnéla erősítésnek és rákapcsoltam a második szűrőt is

4135530591_216f11fa78.jpg
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Jól néz ki.
Nekem a sok jó zöld szín az ami elsőre megfog. Milyen a színhőmérséklete a megvilágításodnak?
Illetve nagyon jól néz ki a nem túl sűrű szálak ott a háttérben.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Fotó most nincs inkább csak egy rövid helyzetjelentés.

1 hete kb betettem a második szűrőt. 1 hét elég volt a megnövelt szűrőkapacitásnak, hogy az összes barna alga eltűnjön a kövekről és az anubias egy két leveléről.

szűrés szűrés szűrés.....

Jah és a vizem sokkal tisztább lett a maradék színezettség is eltűnt. Számomra nem újdonság, mivel az előző két akiban is ez a két szűrő dolgozott. Inkább csak egy bizonyíték, arra, hogy egy 240-es akváriumhoz kell a 2000lph és az ennek megfelelő szűrőközeg.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Gilgames said:
Jól néz ki.
Nekem a sok jó zöld szín az ami elsőre megfog. Milyen a színhőmérséklete a megvilágításodnak?
Illetve nagyon jól néz ki a nem túl sűrű szálak ott a háttérben.

Köszi ;)
865-ös Osram csöveket használok.
 
Back
Oldal tetejére