• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

My Private Island 240L

Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Hali!
Nagyon ígéretes indulás, már most látszik rajta hogy nagyon szép lesz ha beindulnak a növények :)
Remélem a garnélát a túlélésért megjutalmazod valami csemegével :D
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Méricskélem az aki paramétereit. Továbbra is tökéletes minden. Azóta sem billent meg a nitrit, nitrát szint.

Tovább tisztul a víz én pedig mivel nincs bomló levél és ammónia egyenlőre nem sietek a vízcserékkel.
4-5 naponta elég lesz, de minden nap megmérem a víz paramétereket.

A túlélő amano kapott 5 másik társat a hordóból. Illetve visszakerült 6-7 ékfoltos is. Olyan jó nézni hogy van élet az akiban. Meg úgy egyáltalán nem csúnya látvány személyesen mégha nem is az aranymetszés szabályait követi ;)

Fadarabok egyenlőre nem taknyolódnak és kezdeti hirtelen algásodás tüneteit sem látom. Vízfelszín nem foltos szal minden ok. A Drop checker is bent van méri szépen az akit. CO2 rendben. Ph rendben.

Mivel nem volt ammónia szivárgás a második naptól kiegészítettem a tápozást Step 1-el. Úgyhogy most normál adag Brighty K és Step 1-et kap az aki.

Növények még mindig lent maradtak, egyenlőre minden növény megvan jól van :p
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Szép. Látom bekerültek az ékfoltosok. Egyelőre csak ők, vagy már a többiek is bent vannak?
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Luna said:
Szép. Látom bekerültek az ékfoltosok. Egyelőre csak ők, vagy már a többiek is bent vannak?

Csak a csapat fele 9db. Van bent még 4-5 amano garnéla. A garnikat ékfoltosokat lassan vissszatelepítem.

Taalán meg a standal hal is mehet. Sziámi, toro és pleco később :D

Jah egyenlőre még a régi fénycsövek vannak. Amint elindulnak a növények az első 2-3 hét után cserélem a csöveket is.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Nekem egyedül az elől lévő nagyobb darab seiryu kő szúrja kicsit a szemem, de ha benövik a növények, akkor biztos kevésbé lesz zavaró. Amúgy jó a kezdés.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

dekalabda00 said:
Nekem egyedül az elől lévő nagyobb darab seiryu kő szúrja kicsit a szemem, de ha benövik a növények, akkor biztos kevésbé lesz zavaró. Amúgy jó a kezdés.

Hát igen a gyenge pont. Amikor betettem nem láttam hogy néz ki mert porfelhő volt. Elfogyott a kis kövem és féltem hogy esetleg felemelkedik a sok fa.
Élőben természetesen máshogy fest. Két lehetőségem van. Marad és benövi a karácsony moha amit rátettem, vagy kiveszem és kerül majd más a helyére...
Az idő eldönti.

:p
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Még mindig nem volt vízcsere, talán ma este lenyomok egyet. A víz már szép tiszta. Értékek rendben.
Ma ismét átköltözött pár amano és ékfoltos. Most talán 9 garnéla és 15-18 ékfoltos lehet bent.

Mivel nincs aki az ékfoltosokat kergesse állandóan násztáncolnak és a nöstények próbálnak ikrázni a leveleken. Ha ez így megy kénytelen leszek mielőbb vissszatelepíteni 1-1 sziámit és a standalt, hogy kergessék őket és tisztogassák a leveleket.

Nem tudjátok amano garnélák megeszik a leveleken lévő ikrát?

UI: egyébként nem gondoltam volna, hogy ilyen sima lesz az átrendezés utáni pár nap. A költöztetés nem volt egyszerű, de az új akival szinte semmi gondom nincs.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Gratulálok, nagyon szép alkotás :!: ;) Szép lett/ lesz az akva!
Az amanok nem bántják az ikrákat sem igy hajráá! :p
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Szia Viktor,

Gratulálok én is. Figyelem az akvárium alakulását és beépítem a know-how-t a how-to-m ba;)
Említettél valami Gábort a növényekhez. Ő kicsoda? A tropica-ról úgy tudtam, hogy .dk
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

pataslo said:
Szia Viktor,

Gratulálok én is. Figyelem az akvárium alakulását és beépítem a know-how-t a how-to-m ba;)
Említettél valami Gábort a növényekhez. Ő kicsoda? A tropica-ról úgy tudtam, hogy .dk

Veréb Gábor a Tropica magyarországi disztribútora és a világ legjobb fej kereskedője! :D
http://www.webshop link moderálva.hu/
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Időközben eltelt 1.5 hét. A növények szépen alakulnak át. Gyökereződnek illetve már látni az új hajtásokat.

Még a Christmass mohán is látni az új hajtásokat....

3980882576_582111e2b6.jpg

3981043726_224082bdbb.jpg
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Korábban kimentettem a mini Anubiasokat és a Caffefoliat amit eredetileg szerettem volna visszatenni.
Sokat filóztam rajta mert nem igazán illik a jelenlegi növények mellé.

Aztán ma gondoltam egyet, kicsit rendbeszedtem őket és beépítettem. Egyenlőre barátkozom vele.
Jó is a szemnek, de kicsit tompít is a sziklás mohás dolgon amiért fura....
Egyenlőre maradnak aztán majd meglátjuk...

3983813283_c718634a4b.jpg

Nézd meg nagyban:
http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 6/sizes/o/

ui: ma 11 napos az aki
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Gyönyörűen alakul az akid, le a kalappal mit hoztál ki belőle 11 nap alatt. Az utriculatia-ra kíváncsi vagyok,hogy fog alakulni, az xmass szédületesen jól néz ki :)
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Épp tegnap chaten beszéltük, hogy erős a titkolózás a napló oldalakon. Biztos mindenki a versenyre készül. Legalábbis remélem :)
Noh, de mivel én felmentést kaptam nem kell készülnöm a megmérettetésre, bátran publikálhatok....

Ma 16 napos lett a nagy aki....

2-3 napja bekerült 3 cserep Utricularia graminifolia így ezek még elég frissnekk hatnak.
A mohák szépen bezöldültek sokat nőttek az elmúlt két hétben. Parvula szépen terjed. És a narrow és a bolbitis-en kívül mindenen látni a fejlődést.
Valisneria Nana is eldobálja lassan elsárgult leveleit és jönnek az új levelek helyettük....

Szóval fejlődik az aki.
4 hal kivátelével már teljes a létszám. Őket meg váratom 2-3 hetet mielőtt visszaengedném.

alulról:
3997993687_9295d6892f.jpg

szemből:
3998755630_65c45cb6de.jpg

felülről:
3998756494_0a73672559.jpg

A fotókat eredeti felbontásban a Flickr oldalon meg tudjátok nézni.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Hát legalább a Te szép akidat lássuk, ha már a többiek ekkora kontrát húztak :) , mert vhogy at utóbbi időben igen nagy titkolózás ütötte fel a fejét itt a fórumon ;) , mintha eltűntek volna az akik az országban :D .
 
Back
Oldal tetejére