• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

My Private Island 240L

Re: 240 literes akvárium (névadó később)

nemsemmi az aki. nagyon tetszik ez a stílus:p
Azt elárulod hogy melyik 4 hal várakozik és miért?:) lehet kicsit alulképzett vagyok de ez a léényeg :D
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

hehe a várakozók a csillagromboló flotta. Még a Star Wars időkből van egy Pleco, Torocatum, és 2 további sziámi algaevő.
Előbbiek egyáltalán nem valók egy ilyen környezetbe, de régóta megvannak nincs szívem megválni tőlük. Viszont ha beendegném már most akkor a toro finoman kigazolná a gyepemet, a pleco meg lemasszírozná a mohákat a fáról. :p
Kicsit megvárom hogy megerősödjenek a növények és utána már jöhetnek. Addig remélhetőleg egyszer még át tudom kötni a mohákat.

A két másik sziámi attól függ, hogy jöhet e hogy a 2 másik társa akik már az akváriumban vannak mennyire ellenségei a moháknak. Ha sok moha van és gyorsan nőnek akkor nem lehet baj. Korábban egy harmada ennyi mohát szép lassan eltüntettek.... Végső soron őket nem rakom vissza ha nagyon gázos.

És egyszer reméljük még megélem, hogy tényleg olyan halat tarthatok ami egy ilyen akihoz illik ;) Addig pedig extra kihívás, hogy halak ellen védett berendezést csináljak.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

viktorlantos said:
hehe a várakozók a csillagromboló flotta. Még a Star Wars időkből van egy Pleco, Torocatum, és 2 további sziámi algaevő.
Előbbiek egyáltalán nem valók egy ilyen környezetbe, de régóta megvannak nincs szívem megválni tőlük. Viszont ha beendegném már most akkor a toro finoman kigazolná a gyepemet, a pleco meg lemasszírozná a mohákat a fáról. :p
Kicsit megvárom hogy megerősödjenek a növények és utána már jöhetnek. Addig remélhetőleg egyszer még át tudom kötni a mohákat.

A két másik sziámi attól függ, hogy jöhet e hogy a 2 másik társa akik már az akváriumban vannak mennyire ellenségei a moháknak. Ha sok moha van és gyorsan nőnek akkor nem lehet baj. Korábban egy harmada ennyi mohát szép lassan eltüntettek.... Végső soron őket nem rakom vissza ha nagyon gázos.

És egyszer reméljük még megélem, hogy tényleg olyan halat tarthatok ami egy ilyen akihoz illik ;) Addig pedig extra kihívás, hogy halak ellen védett berendezést csináljak.

Szia Vik!

Ez a két "szörny" tényleg nagy ellentmondása a növényes akvarisztikai tevékenységeidnek. :) Ha ennyire szereted őket, én a helyedben keresnék nekik egy lelkiismeretes akvaristát, aki gondoskodna róluk és havonta küldene neked egy képes beszámoló a halaid állapotáról. ;) Több gondot fognak okozni később is.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

csak gyorsan csattintottam pár részletet kézből, annak örömére hogy a bolbitisek is elképesztően elindultak így 4 hét után.

4035321364_8f1f9c4d06.jpg

4035320430_99b21bc3fd.jpg

4034564911_fe3da8671d.jpg

feketés levelek a régi emers levelek, látszik hogy milyen sok új levelet hoz...

4035313838_cab1fc86f4_b.jpg
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Szép lesz Viktor. Teljes képet teszel majd fel? Vagy kivársz még hogy minél nagyobb legyen a hatás ;)
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

kicsit még várok ;)

nem titkolom kis algám van még főleg az üvegen. a többi kontrollálható. pár nap múlva végre visszarakom a masik szűrőt is és búcsút intek az algaa családnak ;)
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Gyönyörű, hangulatos képek, gratula Viktor! Várom a full shot-ot. :)
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Tegnap vízcserék voltak így ma lőttem pár képet az akváriumról. Nem vettem ki a koralliát elnézést, de most csak a növények dokumentálása miatt fotóztam.

pont 1 hónapja amikor az akit csináltam így nézett ki a látvány:

3955129639_480db5c403.jpg
nagyméretű link: http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 447886108/

sok növény még az emers forma miatt üdezöld volt, növények csak elszórtan itt ott.
a következő hetek átalakulással teltek. a régi levelek valisneriánál elbomlottak és kismillió hajtást hoztak.
a bolbitis korábbi levelei elfeketedtek és megjelentek a friss hajtások ami hamarosan nagyon jó látványt ad majd.
parvula szépen bedúsult igazából már csak sűrűsödést várok tőle.
Moháim szépen megnőttek bár igazi pompájukban sosem fognak ragyogni a 2 sziámi mellett, azért reménykedem...
A második szűrő hamarosan beindul és rákapcsolok majd egy kis aktiv szenet (ADA NA Carbon) is tesztelni.
Hát így fest az aki most:

4047185236_36809e683e.jpg
nagyfelbontású link: http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 447886108/

Eddig nem nyírtam, de lassan nekiesek az ollóval az első karbantartásoknak. Annak külön örülök, hogy a parvula algásodásával nem kellett egyáltalán bírkózni, mert nem vágtam vissza, viszont ennek ellenére szépen bedúsult.

Elöl az akiban az Utricularia-nak adtam egy kis időt, ha nem lesz képes beilleszkedni és szép gyepet alkotni akkor repül. ;)

Most látom a köveim kicsit bealgásodtak, de nem zavar egyenlőre. Ha később gondom lesz majd nekiesek fogkefével ;)
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Nagyon szép! Szerintem a kövek sokkal szebbek így algásan, sokkal természetesebb az összkép.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Most, hogy hosszú idő után ideiglenesen 1 hónapja megy az aki 1 szűrővel baromira látszanak a gyenge szűrés és flow jelei.

A tüneteket inkább azoknak írom akik hasonló nagy akváriumokkal gyári ajánlás szerint szűrnek, vagy most terveznek technikát nagy akváriumaikhoz.

Jelenleg csak az a 950lph-s Eheim van az aki alatt amit az EHEIM ajánlott a szetthez. A gyári ajánlás alapján ez megfelelne a 240-es akinak, de sajnos a feladatát csak részben látja el és folyamatos problémákat szül.

Naszóval a legjobb gondoskodás, odafigyelés és tápozások, sok sok co2, heti baktérium erősítés mellett is a következő dolgok történtek a fenti okokból adódóan.

1. Első héten megjelent a BGA alga a front üvegnél egy sávban. Büdös volt mint a fene, talán a legbüdösebb alga amit eddig láttam. Foltokban terjeszkedett, de szigorúan csak a frontüvegnél. Szerencsére még nem volt sűrű a növényzet, így egy részét kézzel el tudtam távolítani. Ez az alga korábban nem volt. valószínű az ujrahasznosított Amazonia talaj miatt jött elő illetve a gyenge áramlás miatt. Be kellett tennem az elfekvőben lévő Korallia áramoltatót az esőztetővel szembe a másik oldalra. Ez megoldotta az áramlási problémákat és a kézi eltávolítás, a Phyton Git és a megnövelt flow 1 hét alatt megszüntette. következő héten pedig már a vízoszlopban sem érezrtem a cyanobaktérium jellegzetes szagát.
2. surface scum. A víz felszíne hártyás volt szintén a gyenge flow miatt. Nem különösebben zavart, mert tudtam hogy nem árt és megszűnik amikor kicsit javul a flow. a koralliával ez is megszűnt.
3. Barna alga. köveken jelentkezett inkább a második héttől, jelenleg is minden kövem barna algás és a talaj közelében lévő anubias levelein is elkezdett megjelenni. Gyenge bio szűrés miatt van. jelenleg kivárok amíg a másik szűrőt is be tudom üzemelni. (pár nap még)
4. Cladophora. Egyenlőre pár helyen látom a mohákon. De nem vészes. A nem megfelelő CO2 áramoltatás miatt van. Kicsi flow.
5. Zöld víz. Szintén gyenge szűrés miatt van. Már kevesebb látszik belőle de igazán csak a második szűrővel fog megszűnni. Ki fogom egészíteni a szűrőanyagot NA Carbonnal vagy Purigennel a kristálytiszta víz eléréséhez.

A fentieket leginkább azért írtam mert sok esetben a szép fotók mögött nem látszanak ezek a dolgok.
120 cm széles medencénél sokkal nagyobb kihívás teljes hosszban megmozgatni a vizet, eljuttatni a co2-t ezért a gyárak által ajánlott gyenge szűrések csak a problémát okozzák majd. Korábban amikor a 950lph szűrő mellé betettem a másik 1150lph-s szűrőt azonnal mindenen észre lehetett venni a jobb szűrést és gyakorlatilag mindenféle algásodást megoldott az erős áramlás és az extrém bio szűrőfelület.

Hiába van a legjobb CO2 berendezésed, izzadsz napokig a legjobb tápok kikisérletezésén vagy alkalmazásán, hiába mindenből a legjobb cucc, ha nincs elég bio szűrőfelület és flow akkor CO2 és carbo sem fog megmenteni a folyamatos algáktól.

A nagy aki alatt 2100lph két szűrős megoldás van ami kb 8* forgatást ad. Nagy méreteknél ez kell.
Kis akváriumnál betelepítéstől függően akár sokkal többre is szükség van. Ott jelenleg 300lph megy 20 literre és kevésnek érzem. Persze sűrű aki stb.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Jah mégvalami...

Az előző postban említettem, hogy kiegészítem a szűrőanyagot a kristálytiszta víz miatt.
Első körben tesztelem az ADA NA Carbon termékét. Második körben a Seachem Purigen-t. De tervezem egy UV beszerzését is. Természetesen ha a fenti termékek megszűntetik a tesztkörülményeket akkor ez tolódik.

Sajnos a szűrőközegek miatt fel kell áldoznom egy rekeszt így csak akkor kezdem ha már mindkét szűrőt beüzemeltem.

A fenti változásoktól azt várom, hogy minden apró víz színeződést eltüntessen. Zöld algát, fák miatt esetlegesen előforduló Tannin-t, és mindenféle felhősödést ami a látványt rontaná.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Nagyon jó hogy ezeket a tapasztalatokat leírjátok itt a blogon. Nagyon sokat lehet tanulni, okulni belőlük. Gondolom az aktív szenes szűrést csak addig tervezed amíg az algák végleg eltűnnek. Jól tudom hogy az aktív szén a növénytápokat is megköti részben?

Egyébként félelmetesen sokat szépült az aki. Mindig meglepődök az új képeken... ;)
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

outro said:
Nagyon jó hogy ezeket a tapasztalatokat leírjátok itt a blogon. Nagyon sokat lehet tanulni, okulni belőlük. Gondolom az aktív szenes szűrést csak addig tervezed amíg az algák végleg eltűnnek. Jól tudom hogy az aktív szén a növénytápokat is megköti részben?

Egyébként félelmetesen sokat szépült az aki. Mindig meglepődök az új képeken... ;)

Ez is egy kísérlet lesz. Mi van ha állandóra vagy legalább amíg tart a carbon hatása hagyom a szűrőben (pár hónap). Leginkább aki indításnál szokták, de pont a víz szineződések miatt is néha menet közben is szükség van rájuk.

Az NA Carbon elméletileg egy jó minőségű cucc. De mint a legtöbb Carbon kiszed valamennyi tápot a vízből. Más fórumokon olvasva azt írják, hogy nem szed ki annyit ami káros lenne a növényeknek. Ez is a kisérlet része lesz. Okoz e tápanyag hiányt a használata.

A Seachem Purigen egy más jellegű dolog. A gyár állítása szerint nem szed ki semmilyen tápanyagot a vízből és mivel fehér jól lehet látni rajta mikor telítődik. Olyankor szépen bebarnul.

Egy biztos a top verseny akik nem csak attól szépek mert jó a fotó és a látvány, hanem hogy minden zavaró körülményt is megszűntetnek. És ha ez az igény felmerül akkor előjönnek az ilyen termékek MINDEN növényes akváriumban.

Örülök ha bejön az aki. Remélem sikerül rátenni még pár lapáttal a következő hónapokban.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Nagyon szép, kellemes látvány. Tetszik az a "beugró" ahol a Stendhal van. Azért nem semmi milyen sokat fejlődnek ezek az akik.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Szépen alakul Viktor!

Így, egyre jobban benövényesedve, már a bal oldali fa sem zavar, sőt határozottan kezd tetszeni ;)
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

outro said:
Nagyon jó hogy ezeket a tapasztalatokat leírjátok itt a blogon. Nagyon sokat lehet tanulni, okulni belőlük. Gondolom az aktív szenes szűrést csak addig tervezed amíg az algák végleg eltűnnek. Jól tudom hogy az aktív szén a növénytápokat is megköti részben?

Egyébként félelmetesen sokat szépült az aki. Mindig meglepődök az új képeken... ;)

Had idézzem Outro szavait, mondhatnám számból vette ki a szót. Valóban sokat tanulunk, tanulok a rengeteg jó tanácsból és megosztott tapasztalatból.
..... és ez a tapasztalat magáért beszél, sőt "ordít" a képekről!
Nagyon tetszik, ahogyan szépül napról napra!
 
Back
Oldal tetejére