• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

My Private Island 240L

Re: 240 literes akvárium (névadó később)

viktorlantos said:
következő héten pedig már a vízoszlopban sem érezrtem a cyanobaktérium jellegzetes szagát.

Viktor erre a jellegzetes szagra kíváncsi lennék, de lehet nem csak én ;)

Az aktív szénről annyit (persze tudom hogy ez ADA...) régen használtam folyamatosan azt havonta kellett cserélni amiatt mert x idő után az elraktározott méreg anyagot kiengedi magából. Nem tudom az ADA terméknél mi a helyzet. Kíváncsian várom hogy mik lesznek a tapasztalataid.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Viktor erre a jellegzetes szagra kíváncsi lennék, de lehet nem csak én

a cyanobaktériumnak BGA, iszonyatos jellegzetes szaga van. Ha egyszer megérzed sose felejted. A szaga annyira tömény, hogy kis mennyiségben előfordulva is simán átérződött a teljes vízoszlopon. Ha kézzel hozzáérsz elég sokáig megmarad a kezeden. Tényleg semmire sem hasonlít. Ocsmány egy cucc.

Az aktív szénről annyit (persze tudom hogy ez ADA...) régen használtam folyamatosan azt havonta kellett cserélni amiatt mert x idő után az elraktározott méreg anyagot kiengedi magából. Nem tudom az ADA terméknél mi a helyzet. Kíváncsian várom hogy mik lesznek a tapasztalataid.

Nagyon sokféle aktív szén létezik a piacon. Erre azt mondják jó minőségű, amit te írtál mérgezésről nem hallottam olyanoktól akik használják és nem csak az ADA NA Carbonról, de más profi Aktív szén termékről sem.

Én úgy tudom pár hónap alatt lemerül, és utána már nem funkcionál mint aktív szén. Viszont a kiképzése miatt nagyon jól megtelepszik ezen is a baktérium. Szal mint bio szűrő funkcionál egy idő után ha bent hagyod. Nah majd meglátjuk
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Algával kapcsolatban köszi a segítséget;)

viktorlantos said:
Én úgy tudom pár hónap alatt lemerül, és utána már nem funkcionál mint aktív szén. Viszont a kiképzése miatt nagyon jól megtelepszik ezen is a baktérium. Szal mint bio szűrő funkcionál egy idő után ha bent hagyod. Nah majd meglátjuk

Lényegében én is ezt mondtam hogy x ideig bírja addig használható és ha letelt ez az idő kiengedi magából az "leraktározott" káros anyagot.
Kicsit off, de amiket szoktak rakni a házakba különböző víz szűrőket azoknál is így működik hogy a szűrő anyagot cserélni kell annak függvényében mennyi a vízfogyasztás....De az egy másik fórum lenne!
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Közben megnéztem az ADA leírást ők azt mondják hogy akkor kell kicserélni amikor a szűrő teljesítménye jelentősen visszaesik.
Erre mondjuk külföldi fórumokon azt mondják hogy időnként keverd meg, hogy ne tömítődjön. Mérgező anyagokat nem engedi el erre eddig semmilyen utalást nem láttam.
Max azt hogy egy idő után kimerül és már nem szűri azokat az anyagokat mint korábban. A pórusok eltömítődnek gondolom én.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

hehe köszi, hát ha az nem is lesz de a pleco meg a toro vissszakerül.
még akkor is ha ezzel ellövöm a jövő évi ADA contestet.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

5 hetes a drága...

4064338653_d8e3535ab8.jpg

Parvula mégjobban bedúsult. Front részről elraktam ay UG-t, mert a színe túlságosan világos volt a többi növényhez.

És takaró lemez nélkül...

4064340603_d2e2bb9a82.jpg

A fejlődéssel egyébként maximálisan elégedett vagyok. Kicsit több mint 1 hónap alatt félelmetesen sokat változott minden. Szerencsére előnyére :)
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

viktorlantos said:
Front részről elraktam ay UG-t, mert a színe túlságosan világos volt a többi növényhez.
Engem is ez zavart. Gondolkoztam, hogy írjam-e vagy ne. Hát nem írtam mert kíváncsi voltam, hogy nálad kemény vízzel bírja-e.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Egyre szebb! Egy indiszkrét kérdés. Van még alga? :) A második szűrőt visszatetted már?
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Az UG-ve vártam hátha sötétebb lesz, de nem lett. Elkezdett nőni,de nem futott. Valószínű csapvízben ennyit tud.
Most elrejtettem a kövek közé meglátjuk. Mindenesetre a neten látva egy két akit nem úgy nézett ki ahogy kellett volna szín ügyileg. De már elkezdte hozni a széles leveleket és a gyökereit.

Egyébként nyugodtan írd meg legközelebb. Nem harap a bácsi. :D
Egy kísérlet volt hogy képes-e szép gyep formájában megtölteni azt a teret.

Egyre szebb! Egy indiszkrét kérdés. Van még alga? A második szűrőt visszatetted már?

Alga inkább az üvegen és a kövön. Máshol nem igazán illetve apró foltokban időnként fonal mohán. A szűrő még nincs bent azért is az ocsmány keringető. :)

Nagyon szép az akváriumod, remélem egyszer nekem is lesz ilyen

Köszike :D
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Tyűűű a mindenit, egyre szebben zöldell! Igen jó iramot diktál a növényzet, szép lesz Vik!
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

N-dee said:
Tyűűű a mindenit, egyre szebben zöldell! Igen jó iramot diktál a növényzet, szép lesz Vik!

Köszi ;)
Lassan ekőkerülnek a kertész szerszámok és kezdődhet a kertészkedés része.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

kontra said:
A SAE-eid nem eszik a jávai mohát?

Dehogynem! Van 4-5 darab de csak kettőt raktam vissza az akiba az átalakítás után.
Sajnos olyan nincs, hogy ne tennének kárt a mohákban.

Tudom milyen volt az első pár hét amíg nem voltak. Minden moha zöldellt fejlődött ezerrel.
A kis akváriumomba már találkoztam ezzel a kérdéssel és ott úgy formázom a mohákat ahogy akarom, ha nincs ellensége a moháknak.
Ezért gyönyörű is:

4019775030_310dc5caa9.jpg

Bekerült 2 sziámi a 240 literre mert a fonal algát féken akartam tartani. Sajnos a dögöket többet látom moházni, mint algák után rohangálni. Mondjuk algából is csak elvétve látok időnként pár szálat, de akkor is. Direkt etetem őket, hogy ne moházzanak. De ezek a halak amíg világos van esznek.

Azóta minden új hajtást megesznek és csak annak köszönhetem hogy van még moha az akiban hogy rengeteget telepítettem belőle. A mohák egyenlőre erősebbek. De aki gyönyörűen formázott mohás bokrokat, mohás fákat szeretne az NE rakjon ilyen halat az akváriumba.
Mert hiába esetleg erősebb a moha ha túl van telepítve, a hajtásvégeket megeszik a halak és a növény közel sem hozza az igazi pompáját.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

viktorlantos said:
Mert hiába esetleg erősebb a moha ha túl van telepítve, a hajtásvégeket megeszik a halak és a növény közel sem hozza az igazi pompáját.
Csak megerősíteni tudom. Nálam nem csak a hajtásvégeket, hanem a növény apró leveleit is megették, egy idő után csak a csupasz szárak maradtak, szép lassan kezdett tönkremenni a moha. Sajnálatos, mert egyébként tényleg hatásosak alga ellen...
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Üdv!
Tényleg elég ütős lesz az akid!Nálam az UG kis darabkái beleakadtak a mohába, és ott mintha sokkal jobban éreznék magukat, mint a talajban.
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Dani itt volt nálam ma délután és lőttünk egy képet a nagy akiról. Most 6 hetes a drága.

4082668397_243933ba42.jpg

eredetiben: http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 7/sizes/o/

sokminden nem változott inkább csak dúsul. lassan írtanom kell kicsit a nanát hátul. :)

igazi zöld aki, még kicsit a vizem is.... Green Aqua :D :lol:
6 hét alatt midnenesetre izgalmas fejlődés történt.
A UKAPS-on ADA stílusúnak titulálták a múlt héten....Hát ha nem is annyira, mindenesetre a zöld hangulatával kellemes látvány így élőben.

ui: a halaknak bedobtam egy kis lemezest attól repülnek az erdő felett :D
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

jah és szerintem a sziámik a mohán kívül a blyxa japonica-t is szépen elrágcsálják a fene egye meg...
 
Re: 240 literes akvárium (névadó később)

Nagyon szépen dúsul, látszik rajta a törődés.
Szerintem is kicsit sokat nézegetted az ADA galériát, ha az előteret homokosan hagyod le sem tagadhatnád Nigita szelleme teljesen átjárt. :p
 
Back
Oldal tetejére